A 1998-2002 között nőt az államadósság?
"Csak a komcsik (mszp) vettek fel hiteleket."
És ha nem vettek volna fel akkor hol lennénk? És mi a fenéből kaptak volna az orvosok 50%-os béremelést?
"És mi a fenéből kaptak volna az orvosok 50%-os béremelést?"
Nem csak ők kaptak, és különben is azt szívjuk még most is!
ma 00:01
Lehet hogy abban a pillanatban jó volt, de ma a kamatos kamatnak a kamatait fizetjük, és az orvosok folyamatossan mennek el az országból. Akkor most ez hol is jó nekünk? Miért jó, hogy a komcsik kamatrabszolgaságba taszítottak minket? Magyarázd el kérlek.
Nagyjából megduplázódott, 24 milliárdról 40 milliárd euróra:
A GDP százalékában kifejezve nem mérvadó, mivel akkor már települtek befelé a multik.
Ami érdekes, az az "államháztartás nettó finanszírozási igénye", azaz a többlet vagy hiány.
Optimális esetben ez nulla vagy pozitív.
Kevésbé optimális, de még jó esetben legfeljebb a GDP-növekedés értékével megy a nulla alá. (Az államadósság ekkor növekszik, de GDP-hez viszonyított aránya még csökken)
Látszik, hogy az utolsó, választási évben kicsit elszaladt a ló. Alul továbbhúzva a csúszkát látszik, hogy aztán a nemtelen hagyomány folytatódott.
Gyakran hallott közhely, hogy az 50%-os közalkalmazotti béremelés (Megyó) indította el a lejtőn az országot. Az a baj ezzel, hogy azt a Fidesz is megígérte "van más választás, polgári Magyarország" c. programjában. (Pontosabban 40%-os reál-, azaz infláció feletti bérnövekedést) Nem teljesítette, infláció alatt emelt, majd a választási évben kicsit felette, reálértékben gyakorlatilag semmit. Ez még nem lett volna probléma, ha amúgy nem osztogatott volna bőkezűen. A köztisztviselőknek 70%-os bérnövekedést ígért 2001-ben, azévben megadott 40%-ot, a következő három évben ígérte a többit, persze infláció felett értve. Jelentősen emelte az egyenruhás testületek (rendőr, katona, tűzoltó) illetményét is, valamint az egyetemi oktatók, pHD-hallgatók juttatásait is. A képviselők adózatlan költségtérítésének aránya a fizetésükhöz képest 60%-ról 160%-ra nőtt (növekvő fizetés mellett, nyilván). Létrehozta a kiemelt főtisztviselői kart, vagy valami ilyesmit, amiről a programjában nem beszélt ugyan, de ha egyszer lendületben az ország... Jut eszembe, volt vasutassztrájk is a menetrend szerinti béremeléssel. Összefogalva nem azt tette, hogy a lehetőségekhez képest mindenkinek juttatott egy kicsit, hanem egyes rétegeknek sokat, másokat (közoktatás, egészségügy) pedig csak szinten tartott, miközben korábban nem azt ígérte nekik. Megyó aztán megadta, amit már Orbán is megígért, így nevezhető felelőtlennek, ám csak annyiban, hogy ő tette fel az utolsó lapot a kártyavárra, de attól az még kártyavár volt előtte is...
2002-ben kb 53% volt! 2002-ben meg már amúgy is az év nagy részében MSZP kormány volt! 2002 volt az utolsó Fideszes év! Az MSZP indulópontja kb 53% államadósság volt.
2010-re összehoztak több mint 80%-ot! Ezen nincs mit szépíteni,sajnos! 2012,2013-ban fizetjük vissza pl: a felvett IMF hitel nagy részét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!