Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szervezik újra az...

Miért nem szervezik újra az egész országot?

Figyelt kérdés
Pár óra alatt ki kéne venni mindenkit az összes munkahelyről, és visszaosztani oda ahová ténylegesen valóak (lehetőleg a lakhelyétől nem messze). Akinek nincs, vagy alacsony a végzettsége, az esetleg mehetne az utcára virágokat ültetni, újrafüvesíteni az elkopott részeket stb... Lehetne újra TSZ-eket alapítani, megnyitni 2-3 gyárat, de persze mindenki kapna egy kis kezdőtőkét a munkájától függően. Nagyonnagy kiadás lenne, tudom. De 10-20-30 év alatt visszatérülne nem?
2012. jan. 7. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. A virágültetés nem hoz profitot.
2012. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

és ki állapítaná meg, hogy ki hova való?


Szerinted ki ért jobban a szakmájához? Esetleg egy 8 általánossal rendelkező mondjuk 40 éve a szakmájában dolgozó titkárnő, vagy egy most diplomázott 21 éves csitri?

2012. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezalatt szebb városokat, tehát nagyobb turizmust gondoltam.
2012. jan. 7. 22:09
 4/9 anonim ***** válasza:
De csak gondoltál... Eddig is voltak virágok ültetve, a turisták nem miattuk jönnek.
2012. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Álmodik a nyomor. Megnyitni 2-3 gyárat, mindenkinek egy kis kezdőtőkét, azt. Meg ingyen sört is hozzá, persze. Boldog lehet egy-két eszetlen párt, hogy a kérdező nincsen egyedül, és rajta kívül még jó pár százezer embert lehet etetni a hasonló badarságokkal.
2012. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bumbi02 ***** válasza:

Kaposvár erre jó példa.. Szép szőkőkutak, körforgalmak, virágok mindenhol...De cserébe a harmadik legeladósodottabb város Magyarországon..


Amúgy ez sajnos elég utopisztikus amit írsz.

1. Irdatlan mennyiségü munka lenne benne.

2. Irdatlan mennyiségü pénz kellene hozzá

3. Nem lehetne eldönteni hogy az az alkalmas akinek végzettsége van, vagy akinek tapasztalata (szerintem az utobbiak)

És még sorolhatnánk..

2012. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted ki ért jobban a szakmájához? Esetleg egy 8 általánossal rendelkező mondjuk 40 éve a szakmájában dolgozó titkárnő, vagy egy most diplomázott 21 éves csitri?"


Attól függ melyik nem fogaz annyira...:P

2012. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ötlet kiváló. Különösen ez a kezdőtőkés dolog. Én munkanélküli koromban gondolkodtam rajta, hogy adták ugye a segélyt, adnak mondjuk 300ezer forintot egy év alatt. Miért nem adják ide egyben és akkor az ember tudna indulni, beruházni és pénzt keresni. Nekem ma egy asztalos műhelyem van és akkor is már jórésze megvolt ennyiből simán be tudtam volna indulni. Viszont ha így havi bontásban csepegtetik egy évre elosztva akkor elmegy megélhetésre. Ha az első hónapban egy összegben adták volna akkor már az első hónaptól kezdve tudok termelni és megvan a megélhetésem. És hol jártak volna jól ők? Aláírtam volna egy szerződést, hogy életem végéig nem mehetek többé segélyre. :)
2012. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:

Nekem ma egy asztalos műhelyem van és akkor is már jórésze megvolt ennyiből simán be tudtam volna indulni. Viszont ha így havi bontásban csepegtetik egy évre elosztva akkor elmegy megélhetésre. Ha az első hónapban egy összegben adták volna akkor már az első hónaptól kezdve tudok termelni és megvan a megélhetésem. És hol jártak volna jól ők? Aláírtam volna egy szerződést, hogy életem végéig nem mehetek többé segélyre. :)


Nem tudna mindenki beindítani hirtelen egy vállalkozást. Gondolom neked a műhely helye adott volt (talán egy garázs helység akármi) de sokaknak nem, és már ott csúszna az egész dolog. Plusz egy induló vállalkozás még nem biztos hogy sikeres is lesz, lehet hogy 300 ezer kimegy az ablakon és 1 évig nincs pénze az embernek semmi. nem lenne jó megoldás.

2012. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!