Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek változtatnak ezen?

Szerintetek változtatnak ezen?

Figyelt kérdés
Szerintetek mikor fogják másítani a törvényt, hogy Magyarországon is lehessenek női vonulós tűzoltók? (hivatásosak) Hogyan lehetne ezt elérni? Most ugye van ez az összevonás a katasztrófavédelemmel (túl sokat erről nem tudok), ez befolyásolja valahogy a dolgot? Nagyon elszánt vagyok, de itt szeretnék maradni Mo-on, ez minden vágyam. Tudom, kemény munka, de akkor is, önkéntesként is dolgoznak nők, de én hivatásos szeretnék lenni és nagyon sok környező országban lehetnek nők is!! Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, elítélést nem kérek! :)
2012. jan. 7. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kormányváltás.Mert ez a kormány ilyen dolgokkal nem foglalkozik sajnos.
2012. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha egy új kormány lesz, akkor ugyebár nem ez az első gondolatuk, sőt szerintem nem is lenne ilyen gondolatuk, hogy lehetne "felébreszteni bennük" ezt a dolgot?
2012. jan. 7. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az nagyon jó kérdés,azt is jó lenne előszőr tudni hogy ki nyújthat be törvénymodósítást.
2012. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a törvény nem engedi nőknek? Érdekes! Nem is tudtam.
2012. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából nincs így megszabva, hogy nem lehet, csak az van megszabva, hogy 20kg-nál többet egy 18 évét betöltött nőnek tilos emelnie a munkahelyen 60m-nél hosszabb távon. Szóval ezért nem lehetnek, na ezen kéne a módosítás.
2012. jan. 7. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sommásan azt lehet mondani, hogy akkor, ha erre érzékelhető igény van. Mert - a hatalmi és egyéb szélsőségeket leszámítva - normális helyeken ezek a feltételek alakítják a törvényhozást.


A ma meglévő szabályok általános biológiai, fiziológiai elveken és törvényszerűségeken alapulnak. Ezen soha nem fognak változtatni, nagy baj lenne, ha ez az elv megszűnne.


Mindig vannak egyedi esetek. Ezek általában nehezen kezelhetők és hosszadalmas elbírálásúak, mert nagyon sok, egymásnak ellentmondó szempontot kell egyeztetni. De konszolidált helyeken értelmes emberek ezt meg tudják oldani. Nálunk ma konszolidált helyzetről nem beszélhetünk, sok esetben értelmes emberekről sem. Magadnak kell megítélned, mit tehetsz, és főleg kijárnod, ha ezt a pályát választod. Nem számíthatsz másokra. Nem azért, mert érzéketlenek az emberek, hanem, mert sok lényegesen súlyosabb kérdést kell megoldani. Ebből azonban nem következik hogy kellő kitartással és értelemmel nem juthatsz eredményre.

2012. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Indulj ki abból, hogy mindenhol emberek vannak. A döntőbizottságokban is.

A kormányokon ez nem múlik olyan nagy mértékben (teljesen mindegy ki van hatalmon a te szempontodból). Ez egyszerűen, az állománytól érkező igénynek kellene hogy legyen. Az, hogy nők nem dolgozhatnak Tűzoltóként, szerintem abból az időből volt eredeztethető, mikor még sehol nem dolgozhattak nők. De ez csak a magánvéleményem.


A feladatod, hogy felvedd a kapcsolatot azokkal akik a tűzoltóságok működéséről döntenek. Nem tudom milyen beosztások működhetnek vajon náluk, és biztosíthatlak róla hogy egyiknek sem lesz eleinte sok kedve a szabadidejében ezzel foglalkozni. Szóval erősnek kell lenned.

Az se rossz ha van pár jó ütőkártyád amit meglengethetsz, hogy miért is érdemes mégis időt szentelni a te ügyednek.


Sok sikert!

2012. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Próbálok minden követ megmozgatni, kicsit nehéz, de majdcsak sikerülni fog. Látni fogják, hogy érdemes ezzel a dologgal foglalkozni! :)
2012. jan. 21. 22:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!