Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon sok fideszes van ezen...

Vajon sok fideszes van ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert egyszer már elmagyarázhatná valaki hogy mi matolcsy gazdaságfilozófiája?

Mik azok a hatásmechanizmusok, amik okán beindúl a fogyasztás, és a gazdaságunk élénkülése?

Mi alapján fektetnekbe és hoznak lézre új munkahelyeket.

Hogy következnek be ezek a matolcsi féle felfogásból?


2011. nov. 22. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha intelligens lennél akkor Matolcsy nevét y-al írnád!
2011. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Ahogy én látom, nem az a közvetlen cél, hogy a belső fogyasztásból jöjjön létre munkahely. Ha jobban belegondolsz: belső fogyasztástól ugyanaz a pénz kering a rendszerben, legfeljebb gyorsabban, és esetleg ettől jöhet létre munkahely. De ehhez magyar termékeket kellene fogyasztani. Márpedig bemész egy boltba, nem a magyar termék lesz a legolcsóbb, az emberek nagy része pedig az árat nézi, semmi mást. Tehát ettől nem nagyon nőne meg a magyar termékek iránti kereslet, ezáltal nem sok munkahely jönne létre.

A Fidesz a külföldi befektetőkre pályázna, akik beruházásokat hoznának ide. Lásd például a munkaadóknak kedvező készülő munka tv... Hasonlóan: akinek kevés a pénze, annál hiába hagynak pénzt, azt (lásd fent!) nem magyar termékre fogja költeni. Akinél viszont sok pénz megmarad, az esetleg (nem biztosan persze) vállalkozásba kezd, hogy megforgassa azt, ami van. Márpedig mi hiányzik általában ahhoz, hogy valaki vállalkozni kezdjen? A pénze. És azt már bocsi, de nem minimálbérből, de nem is a duplájából fogja összerakni. Persze nyilván van elég sok hátulütője is a dolognak: kiszolgáltatottság, kiviszi külföldre a pénzt a vállakozás helyett az, akinek megmarad, stb...

Az egy későbbi lépés, vagy inkább a folyamat része lenne, hogy ha létrejönnek munkahelyek, akkor növekszik a fogyasztás, mégpedig külső pénzből.

Én így látom, hogy ebbe az irányba tesznek lépéseket. Tény, hogy a kisembernek ez nem jó. De írtam már: ami az országnak kedvez, az az embereknek nem, és fordítva.

2011. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

15.16. Rosszul látod. Matolcsi gazdaságpolitikája nem kedvez semminek. A belső fogyasztást ellehetetleníti,ahogyan a kisvállalkozásokat is. (EVA) A külső befektetőket pedig elriasztja.

Akkor emelkedne a kereslet,ha emelkednének az átlag jövedelmek. Az egykulcsos adó sem a belső fogyasztást nem növelte,sem új munkahelyeket nem teremtett. Csupán az államháztartási hiányt növelte.

Magyar árút akkor vásárolnának az emberek,ha azok jobb minőségűek,és kedvezőbb árúak lennének a külföldinél.

A valóság ennek éppen az ellenkezője. Semmi nyoma annak,hogy ezt a tendenciát Matolcsi intézkedései megváltoztatnák.

Nagyon szépeket mond,amit a hívei beszopnak,csak éppen semmi valóság tartalmuk nincs.

2011. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Épphogy Matolcsy György képzett szakember és Orbán kiáll mellette.
2011. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

1. válaszoló! Felhívnám a figyelmedet a kérdés szövegének első sorára is.


Azt gondolom, a kérdés annyiban értelmetlen, hogy feltételezi, Matolcsynak van gazdaságpolitikája. Úgy látom azonban, neki nem gazdaságpolitikája, hanem végrehajtó szerepe van. Ezzel nem akarom őt kiemelni a miniszterek sorából.

Végrehajtandó feladat mindig az, amely az adott pillanatban szükségesnek látszik a hatalom növeléséhez. Ellenkező esetben, átgondolt gazdaság- és egyéb politika mellett miért van szükség folytonos korrekcióra, törvénymódosításra, kiigazításra? Miért tesznek magukat (a szónak nem eredeti értelmében) felelősnek tartó vezetők néhány napon belül önmaguknak ellentmondó nyilatkozatokat?

Vegyük az egy évnél fiatalabb alaptörvényt. Fontos dokumentumnak tartják. És máris sok módosításon esett át. Éppen aktuális a következő.

2011. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ok röviden válaszolok.


De kiemelném hogy minden közgazdasági elméletnek ellentmond az amit leírtál.


"""Ahogy én látom, nem az a közvetlen cél, hogy a belső fogyasztásból jöjjön létre munkahely.


Nem lehetséges a belsőfogyasztásból fenntartható növekedést produkálni. De nem azért mert nem lenne igény a magasabb fogyasztásra, hanem mert a végfelhasználóik a multi kerláncok. Az az, minden jövedelem emélkedésből származó fogyasztás élénkülés rotációs úton ott fog lecsapódni előbb vagy utóbb, és huss ki az országból.

Az meg hogy magyar árúkkal legyen teli pld a tesco az lehetetlen. 1, ahoz a termelési szerkezetett teljesen át kellene építeni. Hiszen a mezőgazdaságban és a feldolgozó iparban egymásra épülő és klaszter szerű hierarhia van.

Az az, amíg pld nincs cukor vagy papír ipar, és a növényolaj is teng mivel külföldi kézben van, nem lehet gazdaságosan termelni és állatartással foglalkozni.

Ezen a fidesz sem akar változtatni, mert maga alatt vágná a fát.


""Ha jobban belegondolsz: belső fogyasztástól ugyanaz a pénz kering a rendszerben, legfeljebb gyorsabban, és esetleg ettől jöhet létre munkahely.


Mitől lenne gyorsabb a forgási sebesség?

Szerintem meg lassabb.

Sőt ha egy újgazdasg vesz egy A6 ost abból nagyon sok szlovák tej kitellik.


""De ehhez magyar termékeket kellene fogyasztani.


Erre már reagáltam.


"A Fidesz a külföldi befektetőkre pályázna, akik beruházásokat hoznának ide. Lásd például a munkaadóknak kedvező készülő munka tv... Hasonlóan: akinek kevés a pénze, annál hiába hagynak pénzt, azt (lásd fent!) nem magyar termékre fogja költeni.


Ezt csináljuk 21 éve, és csak annyit értünk el hogy semmit nem nőttek a bérek. Szerinted ma, amikor még kevesebb a befektetés mert a világon mindenütt panganak a piacok, ki fog ide befektetni? Ha annyira a munkabér érdekli elmegy ázsiá. Persze az is érdekes hogy miként lehet a külföldi, agyon támogatott és kedvezményezett nagytőkétől magasabb béreket remél.



""Akinél viszont sok pénz megmarad, az esetleg (nem biztosan persze) vállalkozásba kezd, hogy megforgassa azt, ami van. Márpedig mi hiányzik általában ahhoz, hogy valaki vállalkozni kezdjen? A pénze.


Na ezt hogy gondolhatja bár ki is, nem értem.


Soha de soha nem ülhetünk háttal a lovon.

Az az, nem boríthatjuk fel a közgáz alapelvét még akkor sem ha Matolcsy vagyok. Ugyanis lehet nekem annyi pénzem mint égen a csillag, és adhatsz nekem adókedvezményz, sőt ha nem kell adóznom, akkor sem az fog beruházásra sarkalni hogy pénzem van, hanem hogy van igény a termékemre, van fogyasztás. Pontosan ezzel éri el a magyar állam hogy kiviszik a pénzt oda ahol érdemes beruházni.


""És azt már bocsi, de nem minimálbérből, de nem is a duplájából fogja összerakni.


Ne kérj bocsánatot, én soha nem az érzelmek alapján értelmezek gazdaságfilozófiai kérdéseket.


"Persze nyilván van elég sok hátulütője is a dolognak: kiszolgáltatottság, kiviszi külföldre a pénzt a vállakozás helyett az, akinek megmarad, stb...


Na ez az.

Semmi értelme.


"Az egy későbbi lépés, vagy inkább a folyamat része lenne, hogy ha létrejönnek munkahelyek, akkor növekszik a fogyasztás, mégpedig külső pénzből.


Nem fog növekedni ezzel a gazdaságpolitikával.

Erről beszélünk.


""Én így látom, hogy ebbe az irányba tesznek lépéseket. Tény, hogy a kisembernek ez nem jó. De írtam már: ami az országnak kedvez, az az embereknek nem, és fordítva.


Ez sajnos egy teljesen téves neoliberális filozófia, amit követünk 21 éve, és beigazolódott hogy "ami nem jó rövidtávon az embereknek az jó a gazdaságnak" tézis , az teljesen hibás és soha sehol nem jött be eddig a viulágon.

2011. nov. 22. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!