A magáncsődeljárás alá vont embereknek mennyire korlátoznák az önrendelkezését?
"Mondhatnák-e mondjuk azt, hogy OK Te köztisztviselő vagy az országban, de Franciaországban egy hajógyárban munkaerőhiány van, mostantól ott kell dolgoznod, ha akarsz, ha nem, hogy a tartásod rendezd? "
nem
Ezt írja a portfolio.hu : "A magáncsőd viszont lehetővé teszi, hogy ha az adós és a hitelező nem jut megegyezésre, az adós korlátozott ideig (pl. 5-7 évig) egy vagyonkezelővel együttműködve előre kiszámítható módon először egyes vagyontárgyainak eladásából, majd jövedelméből rendezhesse tartozását, ezt követően pedig a megmaradt tartozást a hitelező - a tartozásteljesítés sikerétől és a magáncsőd intézményének konkrét formájától függően - elengedje. Utóbbi prudens céltartalékolás mellett nem feltétlenül jelentene a bankok számára pótlólagos veszteséget.
A magáncsőd időszaka alatt a vagyonkezelő az adós bevételeinek egy jelentős részét a tartozás törlesztésére fordítja és figyelemmel kíséri, hogy e törlesztés feltételei folyamatosan adottak-e, az adós nem adósodik-e el újból ismét, nem költekezik-e ki irracionális módon."
De mi van akkor, ha az illetőnek nincs munkája? Nyilván a bank csődbiztosa a hitelhátralékok maximális behajtására lesz kötelezve. De, ha az adós tudja, hogy a fizetése jelentős része a banknak megy és 7 év után törlésre kerül az adósság, akkor abban lesz érdekelt, hogy a jövedelmének minél kevesebb részére legyen rálátása a banknak. A bank pedig nyilván abban lesz érdekelt, hogy az adós kontrolláltan minél magasabb jövedelemmel rendelkezzen.
Tehát az adós jobban jár, ha kirugatja magát egy köztisztviselői állásból, és elkezd feketén dolgozni.
De ezt véleményem szerint egy bank nem fogja tétlenül nézni, és ahogy a házak kilakoltatása során rendőri erővel elveszik az ingatlant, véleményem szerint valamilyen erődemonstrációval kötelezni fogják az adósokat a munkára.
Ha mondjuk nekem a bank egy 250 ezres nettó fizetésből(nem ennyim van) hagyna 30 ezer forintot megélhetésre, biztos nem akarnék csak azért dolgozni, hogy a bank veszteségeit minimalizáljam.
A bank pedig nyilván abban érdekelt, hogy minél több pénzt szedjen ki belőlem a rendelkezésére álló 5-7 év alatt.
Véleményem szerint ez a szó szoros értelemben vett adósrabszolgasághoz vezetne. Mit gondoltok?
tegnap 14:29
Ok, én is valam hasonlót gondolok, viszont kizárt dolognak tartom, hogy az ember lakását meghagynák egy magáncsődeljárás során. Hiszen a bank abban lesz érdekelt, hogy veszteségek nélkül kerüljön ki a hitelfolyósításból.
Tehát én úgy gondolom, hogy inkább az képzelhető el, hogy felvett pár éve 7 millió hitelt, az most olyan 9-10 millióra ment föl a svájci frank árfolyamnövekedése miatt. A lakás ára leesett 5 millióra elárverezik 4 millióért. A különbözetet meg a maradék ingóságaiból beszerzik, és még 5-7 éve van arra, hogy a munkabérével csökkentse a bank veszteségét. Szóval én kizártnak tartom, hogy meghagynák a magáncsődeljárásba vont személy lakását.
Mit gondoltok, jobb lesz a törleszteni nem tudó hitelezőnek a mostani helyzetnél, ha magáncsődeljárás alá vonják?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!