Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a keretlészámokról? Még a rektorok is azt hitték, hogy elírták egy 0-val.

Figyelt kérdés

[link]

[link]


És az összes szám:


[link]


2012. jan. 5. 19:17
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"egy másik országban sincsenek ilyen őrületes számban képzések, mert ez nonszensz. "


A diplomásokat tekintve jóval az európai átlag alatt vagyunk. Az ország elfogadta, hogy 2020-ig valami 30%-ra feltornázza a diplomás arányt. Hát így elég nehezen fog menni.

2012. jan. 6. 17:21
 22/28 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy a gazdag gyerekeket simán berakják, még ha h.lye is hozzá, és a szegény, de odavaló emberektől veszik el a helyeket.
2012. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ugyan, senki sem veszi el a szegény gyerekektől a helyet, ezt csak az hiszi, aki egyetemnek a közelében sem járt.

A költségtérítéses helyek száma nem befolyásolja, hogy mennyein tanulnak az állam pénzén. A helyek külön kerülnek meghirdetésre minden éven.

Ahová én járok ott rengeteg külföldi tanul és vannak fizetősek is. Tudjátok mit mondott a dékánunk a gólyatábor első összejövetelén? Hogy igen, sok a külföldi, de belőlük él az egyetem.

Annyian fognak bejutni államin, ahánynak a képzésére szükség van, függetlenül attól, hogy mennyire vagyonos a családja. Költségtérítésesen meg bárki tanulhat, rájuk nincs szüksége az államnak, ám ha az érdekli hát tanulja, csak fizesse. Oda fognak menni a gazdagok gyerekei, nem az állami helyekre.

Fel kéne adni végre ezt az elvakult gazdaggyűlöletet. Gazdagok vannak és lesznek is, de lassan ott tartunk, hogy a r@hadékok a levegőt szívják előlünk. Az pofázik itt nagyban, aki semmit sem ért a felsőoktatáshoz, de biztosra veszi, hogy a gazadagok ostoba kölyke majd elveszi a helyet a szegény zseniktől. Nevetséges.

És lehet, hogy alacsony a diplomások száma, de igen magas a haszontalan diplomások száma. Nem mindegy, hogy miről beszélünk. Egyébként külföldön még nagyobb a diplomás munkanélküliek aránya, mint itthon. Csak amit egy gazdagabb ország elbír, azt mi már nem. Értelmes diplomásra szükség van, andragógia meg kommunikáció szakosra viszont nincs.

Lehet rinyálni meg magyarázkodni, ettől még ez a lépés ésszerű és szükséges volt, óriási pénzmegtakarítást jelent és rábírja a diákokat más pályák választására. Nem kell, hogy ennyien büfészakokon tinglitanglizzanak. Én ismerek jó párat, ami nekem 1 vizsga anyaga, az nekik egy félév. Egy olyan szakot szünetben elvégzek. Látom mi meg komoly tanulás alatt.

2012. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem a gazdagok ellen vagyok, bocsi jól állok anyagilag. Nem ellenük hoztam fel a példát. Igen nagyon jó pénz az egyetemeknek, de rengeteg ismerős gyereke elvégzi és nem azért, mert ténylegesen azt akarja csinálni, hanem, mert a szülők elvárják a diplomát, vagy mert nem akarnak dolgozni.
2012. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ja, és nem pofázok, a szövegértéseddel kicsit baj van.Nem írtam, hogy elveszik a helyet. Próbálj értelmezni.Édesanyám jogász volt, egy pici faluból származott, ő még megtehette, hogy tanuljon. Az ilyen intézkedésekkel elérik, hogy ez egyre nehezebb lesz.
2012. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"a gazdag gyerekeket simán berakják, még ha hülye is hozzá, és a szegény, de odavaló emberektől veszik el a helyeket"

elnézést, ha úgy értettem, hogy szerinted a gazdagok gyerekei elveszik a helyet a szegényebbektől. a szövegértésem minden bizonnyal rettenetes. bocs.

2012. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Egyébként képzeld értek kicsit a felsőoktatáshoz, olvasd át kicsit a kommentedet, hátha megtalálod a hibát.Amúgy jönnek állandóan a nincs jó szakmunkás dologgal. Nem nincs, mivel nagyon már rájuk sincs szükség. Akkor nem közmunkaprogramot kell hirdetni, hanem átképezni kéne az embereket, csak sajnos akkor sincs munka. Én azzal nem értek egyet, hogy ennyire lenyirbálták a helyeket.
2012. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hol írtam, hogy a gazdagok veszik el, tényleg gond van az értelmezéseddel. A gazdag gyerekek simán bejutnak, még ha nem is érdekli őket, a szegényektől pedig elveszik a lehetőséget bocs.
2012. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!