Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon csökkentené-e...

Magyarországon csökkentené-e a munkanélküliséget, ha növekedne a mobilitás?

Figyelt kérdés
Tehát több bérlakás lenne és aki máshol talál munkát az országon belül az él a lehetőségével. Működne-e? Mit gondoltok?
2012. jan. 4. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Részben csökkenne. A magyar hagyományok viszont nem ilyen "vándorló" életmódot részesítik előnyben. Szóval nehéz lenne pikk-pakk ilyet bevezetni.
2012. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen. Az én vállalkozásomban a környékről nem találtam sokáig jó szakembert, azután országosan hirdettem, de mindenki visszamondta az állást pedig a magyar viszonyokhoz képest jó fizetést(teljesen bejelentett összeg) és utazási támogatást is ajánlottam.
2012. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65ös én elvállalom.
2012. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű nem.


Nem a bérlakáson múlik, hanem a fizetéseken.

Adott átlag család: anya, apa, egy(két) gyerek.

Az egyik felnőtt munkanélküli, ő talál egy állást, +10%-os fizetéssel, mint amit a környéken adnak.

Mégsem fognak elköltözni.

1. A másik családtag szinte kizárt, hogy ugyanebben az időben kapjon állást azon a környéken, így továbbra is csak egy fizetésből élnének.

2. Ahol van munka és mozgás, ott az albérlet jóval drágább, mint az elmaradt, leszakadó területeken, tehát tényleg jóval több fizetés kéne, mint amiből jelenleg él a család, hogy fenn tudják az albérletet tartani.

3. A gyereket nem lehet csak úgy kivenni, és évközben átvinni máshová, főleg nem olyan településen, ahol a helyben lakó gyerekek is várólistára kerülnek pl. a bölcsődében.


Ettől függetlenül ez a tudományos-fantasztikus kategória.

Egy több diplomás mérnököt talán komolyan vennének, ha jelentkezik az ország másik felében egy állásra.

A magyar röghöz kötött valóság pedig az, hogy 12 km-re lakok a következő várostól, és sok állást nem kaptam meg pont azért, mert nem helyi lakos vagyok. Az se érdekelt senkit, hogy akár át is költöznék a városba.


A másik, hogy ezt persze "csak mondtam", hisz a vidéki, 120 nm-es családi házért, kerttel, udvarral, garázzsal, mezőgazdasági épületekkel, pincével együtt nem kapok annyit, hogy adott városban vegyek belőle egy másfél szobás egérlyukat, ami viszont két gyerekkel már elviselhetetlenül kicsi lenne.


Kicsit tessék jobban megnézni az ámérikái filmeket. Ott se az átlagos melós költözik családostól a másik államba. Neeem, inkább pl. egy középvezető, akinek a felesége nem dolgozik, hisz nem szorulnak rá, és első füttyre elintéznek neki mindent, gyakorlatilag csak kocsiba kell ülni, és minden ott várja készen.


Nálunk másik városba költözésnél sem megy semmi zökkenőmentesen, és hetekig küldözgetnek mindent rossz helyre.

2012. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább növelné.
2012. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!