Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan mi az, amit kifogásol...

Pókhalálebédfagyi kérdése:

Pontosan mi az, amit kifogásolnak az Orbán kormány politikájában?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy mások pitiáner, érzelmileg túlfűtött szűrőjén keresztül vizsgáljam ezt a dolgot (egyik félnek az elfogult happogása sem érdekel) ezért úgy döntöttem, hogy magam járok utána, miről van itt szó. Ehhez kérnék segítséget olyasvalakitől, aki jobban átlátja a főbb irányvonalakat.


Kérem, hogyha valaki képes objektíven és minél egyszerűbben (fiatal felnőtt vagyok, és eddig egyáltalán nem érdekelt ez a téma) felvázolni, hogy mik a főbb pontok, amelyek felháborodást váltottak ki, tegye meg! Nem akarom megspórolni magamnak az utánajárást, de kiindulópontra lenne szükségem.


Hangsúlyozom: tények kellenének, nem pedig agymosás! Azt bárkitől megkaphatom és sajnos meg is kapom (mindkét oldalról.)


Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást, az elfogult kommenteket pedig töröltetni fogom.


2012. jan. 2. 20:10
1 2
 11/18 bumbi02 ***** válasza:
100%

1. Magánnyugdíj pénztárak államosítása - majd úgy lekommunikálni hogy az emberek önként léptek át államiba -

2. Egykulcsos adó bevezetése - majd úgy lekommunikálni hogy ez mindenkinek jó -

3. Felelőtlen "szabadságharc" az IMF és EU ellen - devizaárfolyamok ugrándozása.. lásd Kósa féle államcsőd, vagy sokszor egy-egy törvény elfogadása mennyire meggyengiti a forintot , pl a jegybank törvény

4. Felsőoktatási törvény - röghöz kötés, és sok államilag finanszírozott hely megszüntetése

5. Az új Alkotmány - mindenféle társadalmi párbeszéd nélkül, pártalkotmányt hoztak létre, saját kényükre kedvükre szerveztek át mindent, a demokráciát eléggé leépítve

6. az Alkotmánybíróság megtépázása - mikor az nem értett egyet az egyik törvényükkel, 2 héten belül elfogadtak egy törvényt hogy ezentúl nem szólhat bele költségvetést érintő kérdésekbe, csak ha azok alapvető emberi jogokat sértenek , plusz változtatták most jan1-jéval azt is hogy ki fordulhat az AB-hez utólagos normakontrollal..

7. Hatalom koncentrációja - minden egyes posztra saját embert ültetnek be, ha nem tudják ezt megtenni, a poszt fölé létrehoznak egy nagyobb posztot - jegybank összevonása pszáffal...

8. Erkölcstelen húzások - az ország devizatartalékának megkörnyékezése (egyelőre ez még csak terv, és reméljük h elméleti szinten meg is akad és nem lesz igazunk h rá teszi akezét a Fidesz ) , mnyp államosítása, Nem tetszik rendszer tüntetés úgy kezelése mintha mellettük tüntettek volna..

9. Nyugdíjak megadóztatása - rendőrők nyugdíját megadóztatják ha nem mennek vissza dolgozni, szerzett jogok csorbulnak..

10. Deutsch Tamás egyes megnyilvánulásai ellenére még mindig a Fideszben van (lásd Twitter.. Barrosso, Gyurcsány jellemzése..)

11. Esztergom - miután Esztergomban egy független lett a polgármester, az önkormányzati fideszes tagok sértődött kisgyerek módjára mindenben gátolják, csődbe taszítva az országot (amit az előző Fideszes vezetés már elég nagy adóssággal hagyott ott Tétényinek) , legutóbb már majdnem lekapcsolták a közvilágítást is Esztergomban.. és a Fidesz nem szól rájuk, nem rúgja ki őket..

12. Az egypárti politika: minden egyes törvényt áterőszakolnak a parlamenten , hiszen 2/3al minden átvihető, és ez lehetővé teszi hogy maga a parlamenti vita csak egy szokás legyen de ne legyen értelme..

13. Házszabály módosítások kényük kedvük szerint: mikor az ellenzék sikeresen használta az obstrukciót, gyors házszabály változtatással még azt is elvették tőlük, most fogadták el egy újabb módosítást, ami megöli a parlamenti vitát ténylegesen, hiszen napok alatt átvihető egy törvény -

14. Erkölcstelenség 2 - az új Munka Törvénykönyvet direkt hajnali órákba 2-3 óra környékén tárgyalták, hogy kizárják nyilvánosságot, de végül szépen lereagálta az ellenzék egy obstrukcióval -

15. Schmitt Pál - mindent aláír.. Hírcsárdán(hír paródiák vannak ott)találó volt a cikk miszerint: Kanadában járt, és véletlen aláírt 3 törvényt is..

16. A régi Fideszes megnyilvánulásokkal abszolút nincsenek összhangban - hasonlíts össze 2009es felszólalásokat azzal h ma mit tesznek , ingatlanadóról anno hogy vélekedtek, az áfa emelésről hogy vélekedtek, a népszavazás fontossága akkor és most és még sorolhatnám



És még sorolhatnám ezt is, de egyelőre így este ennyi jutott hirtelen eszembe...

2012. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es válaszadó! Átfutottam a pontokat, azt hiszem, hogy ezt a választ tudom leginkább értékelni. Azonban van egy pont, aminél nem egészen értem a tiltakozás okát. A felsőoktatási törvényről van szó. Ha jól értelmeztem, ez az államilag támogatott tanulókra vonatkozik. Számomra jogosnak tűnik, hogyha a hallgatónak az állam biztosította a tanulás költségeit, akkor ebből valamit vissza kell szolgáltatni, akár x év "röghözkötés" formájában is. Lehet, hogy rosszul látom és tévedek, de amennyire tudom, nyugati országokban horrorisztikus összegeket kérnek el egy szemeszterért, és nincs olyan, hogy teljesen ingyen végezheti el az iskolát valaki. (Ösztöndíj lehetőségek vannak, amivel mérsékelni lehet az összeget - ami Nagy-Britanniában kb. 3000 fontnál kezdődik, ez több mint egymillió magyar forintnak felel meg...)


Kérem, erről írjanak bővebben!

2012. jan. 2. 21:43
 13/18 bumbi02 ***** válasza:
100%

Bátyám kinn tanul Finnországban és teljesen ingyen. Nem ösztöndíj. Hanem egyszerűen ha nem tanul kirúgják. Plusz volt egy felvételi.


Nem kértek tőle semmit se hogy írjon alá, hogy csak akkor ingyenes a képzés ha 10 évet ott dolgozik. Ugyanez igaz Ausztriára is ahol szintén ingyenes a felsőoktatás mindenki részére, és nem kérik hogy dolgozz ott 10 évet. Pedig oda még a szüleim se fizették az adót. (vehetjük úgy hogy szüleim azért is fizették az adót hogy a tanulásomat az állam támogassa). És van rá esély hogy bátyám ott fog kinn dolgozni ennek ellenére pár évet, mert ott olyanok a viszonyok. Nem törvénnyel, hanem lehetőségekkel kellene itthon tartani a munkaerőt, és a diplomásokat. Persze hogy elmegyek külföldre főzni ha ott pályakezdő szakácsnak is 1200 eurót adnak (+szállás+kaja) ...


Ezért tartom hülyeségnek a röghöz kötést.. Ha itthon is lenne ilyen esélyem - aminek sokkal jobban örülnék - akkor itthon maradnék én is, de ellenzem azt hogy úgy akarják az orvosokat itthon marasztalni hogy 6 év kemény tanulás után 10 ezerrel keresnek többet mint a minimálbéresek... Persze hogy sok orvos megy külföldre...

2012. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A "röghöz kötéssel" kapcsolatban néhány gondolat.

Az államilag támogatott képzés sem teljesen ingyenes. Még azoknak sem,akik szociálisan rászorultak és kapnak támogatást. Vagy a szülőknek kell mélyen zsebbe nyúlniuk,főleg egy komoly egyetemen,vagy a diáknak kell mellette dolgoznia. Ez viszont az orvosi egyetemen elképzelhetetlen. Ezt tapasztalatból írom.

Ha jól értem a rendelkezést,csak azokat akarják "röghöz kötni",akik állami támogatott módon végzik el az egyetemet.

Azokat nem,akik fizetősek.

Ezzel egy komoly problémám van.

Akik fizetősek,azok sem fizetik meg a teljes képzés összegét. A szüleik a gazdagabb réteghez tartoznak. A gyerekük a legtöbb esetben szintén külföldre távozik.

Nekik miért nem kell legalább arányosan visszafizetni a képzés költségeit,vagy miért nem kötelező itthon maradniuk?

2012. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értem miért hiányzik mindenkinek a magánnyugdjpénztár. Az istenért, egy rohadt átverés volt. Én eü-ben dolgoztam 1 évet, azoknak a nővéreknak, akik kerestek mondjuk 100ezer körül 20 év alatt összegyűlt 1-2 millió forint? 1%-os haszon volt azokra a pénzekre. a bankok vígan eltették a hasznot a sok idiótának meg azt mondták, hogy majd abból lesz nyugdíjad. meddig tart az az 1-2 millió? semeddig. azért bőven vannak, akik 20 évig élnek nyugdíjból. elhiszi bárki is, hogy abból 20 évig fog élni? ugyan már. az államtól még mindig több esély biztos öregkori nyugdíjra.

a röghöz kötés kényszermegoldás, nem tudnak többet fizetni, mikor se eszköz, se semmi. ha elmegy minden orvos, mi megdöglünk.

a sok állami képzésre tényleg nincs szükség, minek képezzünk annyi kommunikációszakos okostojásra.

2012. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 bumbi02 ***** válasza:
100%

Az mnyp-vel az a baj hogy zsarolták az embereket, és elvették a megtakarításaikat...


Tételezzük fel hogy igazad van, és az mnyp sokaknak rossz befektetés. (anyámnak elég jó volt) Akkor az állam el is veheti azt a pénzt? Ha tényleg ez lett volna az állam baja az mnypkkel és merő emberszeretetből hívta volna át az embereket, akkor azt csinálta volna hogy:

Emberek, mától szabadon átléphettek az államiba áthozva a pénzeteket. és pont. semmiféle zsarolás hogy mert ha nem akkor ez és ez lesz... Persze egyszerűen csak kellett az államnak az a 3000 milliárd forintnyi megtakarítás. Szószerint lopásról van szó.

Hogy lehet az hogy elvileg veszteségesek voltak az mnyp-k, mégis inflációfeletti hozamuk is volt? Na mind1



Röghöz kötés.. Eu jogokba ütközik.. Szabad munkaerő áramlás az egyik alapja az EU-nak... Hol lenne szabad a munkaerő áramlás ha nem mehetek ki Ausztriába dolgozni?

Azt az államosított 3000 milliárdot lehetett volna munkahely teremtésre is használni, nem csak olyan látszat intézkedésre mint az államadósság csökkentése (látszat intézkedés volt, mert nem javított semmit se a helyzeten, de legalább jól nézett ki, viszont ha abból a 3000 milliárdból javítják az oktatás, infrastruktúrát, vagy egészségügyet, akkor mondjuk hosszútávon nagyon jó befektetés lett volna országnak ...)



Az egy dolog hogy nagyon sok kommunikációs marketingesre nem feltétlen van szükség.. De akkor ne így szűrjenek.. Azokon a szakokon ne az államilag támogatottat szüntessék meg, hanem a költségtérítésest.. Hiszen akkor csak azok kerülnének be akiknek tényleg nagyon jó pontjaik vannak, és azok esnének ki akik amúgyis gyengébb eredménnyel érkeztek. Jaa, de ez így pénzkiesés.. Tehát mi a célja ennek az intézkedésnek? Spórolás. Nem pedig az hogy ne képezzünk ennyi ilyenolyan embert mert abból sok van.

Pl orvosin és építészmérnökin simán megszüntetném a költségtérítésest mert azok eléggé felelősségteljes szakmák.. Oda csak a krémje kerüljön be. Akinek nem megy elsőre és pár ponttal lecsúszott majd jövőre úgyis bekerül, aki meg 20-30-40 ponttal csúszott le, annak meg teljesen mindegy...

2012. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

csak a krém...hát neked aztán annyi eszed sincs, mint egy nyúlnak. szerinted csak az elég jó orvosnak, akinek elég pénze van? hát nem. nem azok a legokosabbak, akik ki is tudják fizetni. és naná, hogy az államit kell megszüntetni. az állam ne képezzen a saját pénzén olyan embereket, akikre nincs szüksége, aki pedig mégis azt akar tanulni, hát fizesse ki magának. na mindegy, magyarázhatom...

a mnyp benyelte a pénzeket, a bankok megszedték magukat(nekik nem volt veszteséges), az embereknek alig maradt valami. ha abból meg lehetne élni öreg korban, akkor senki sem lépett volna vissza az államiba, hanem azt mondja, hogy az állam csessze meg a nyugdíját, a mnyp pont eleget fizet majd a megtakarításaimból. ám érdekes módon szinte mindenki belátta, hogy abból a marha nagy hozamból egy évig sem kerül ebéd az asztalra, nem hogy 20ig.

és a rokkantnyugdíjasokat sem sajnálom, mert soknak semmi baja, csak eltette a pénzt. én ismerek olyat, aki lazán dolgozik(nehéz fizikai munkát), 50 éves és 15 éve rokkantnyugdíjas valami eszméletlen százalékon. vizsgálják csak felül őket, nagyon helyes.

a röghöz kötés nyilván nem tisztességes, de egy orvos kiképzése olyan 12-15 millió forint, ha a költségtérítés összegével számolok. végez évente 200 ember mondjuk, számold össze mennyi pénz. a te adódból is fizetik hahó. igenis aki az állam pénzén tanul, az legalább x évet dolgozzon itthon. majd ha a te családtagodat kezelik 70 és a halál között lévő orvosok, te is jó nagyot fogsz nézni, hogy na ne már. sajnos ahol nincs kolbászból a kerítés, ott néha csak a kényszermegoldás segít.

az idősebb orvosok nem motiváltak. ők a hálapénzzel, maszekkal együtt(majdnem minden szakterületen) bőven eleget tesznek el. orvosira járok, dolgoztam több kórházban is, tudom mi folyik. kevés olyan idősebb orvos van, aki vajas kenyéren él. a fiatalság lenne a motivált, a húzóerő. ha sok fiatal lenne az eüben lenne nyomás, lenne akarat és kicsikarnák a fizetésemelést. de jelenleg erre az orvostársadalom nem motivált és ez a baj.

persze minden területen ez van. elmegy a fiatalság, nincs húzóerő, nincs fejlődés.

kormányozhatna akárki, sokkal nem lenne jobb, nyugat szinten nem lennénk. akkor is elmennének, ami már vonzza maga után a hanyatlást. ezt kéne megérteni.

2012. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 bumbi02 ***** válasza:

csak a krém...hát neked aztán annyi eszed sincs, mint egy nyúlnak. szerinted csak az elég jó orvosnak, akinek elég pénze van? hát nem. nem azok a legokosabbak, akik ki is tudják fizetni.



És én nem ezt mondom? Szűnjön meg a költségtérítéses az olyan felelősségteljes szakokon mint pl az orvosi. Hogy aki nem éri el a ponthatárt, az ne kerülhessen be kevesebb ponttal. (aki pár ponttal csúszott le, annak jövőre úgyis sikerül, aki többel, annak meg teljesen mindegy) Hogy azokból legyen orvos akik tényleg tanulnak, és már alapból jó eredményekkel mennek oda, persze ez pénz kiesés lenne államnak ergo nem fogják ezt bevezetni..


Az mnypkből nem azért léptek át államiba az emberek mer rájöttek h abból nem élnének meg öreg éveikben, hanem azért mert elég mocskos módon megzsarolta őket a kormány..

Ha rossz befektetés, akkor rossz befektetés, de még az államnak sincs semmi joga ahhoz, hogy elvegye azt a pénzt. Ez olyan mintha te részvényeket vennél egy cégből, majd az állam azt mondja: jajj, te rosszul jársz ezzel, add ide, majd egyszer visszaadom 20-30 év múlva... (ezzel lényegében hitelt vettek fel a néptől, 3000 milliárd forint értékűt, amit nem nekik, hanem 20-30 év múlva kormányon lévő kormánynak kell visszafizetni, mikor ennek a sok embernek hiányozni fog a befizetett nyugdíja..)


Röghöz kötés nem az hogy igazságtalan, hanem jogtalan. Mint írtam feljebb is, a szabad munkaerő áramlást akadályozza. Pedig ez az EU egyik alapja. Sőt, én úgy érzem hogy korlátozza a mozgásszabadságomat is.

Amúgyis betarthatatlan lesz.. Figyelni fognak hogy mikor megyek ki külföldre? Vagy majd kérelmet kell benyújtanom a kiutazásomhoz? Mint a szocializmusban?


Rokkantnyugdíjasok közül sokan tényleg rokkantak, és sokan tényleg csalnak. Hogyan tudják ezt felülvizsgálni? Ha anno meggyőzhető volt az orvos,most is az lesz. én pl azon akadtam ki hogy konkrét számot mondott a kormány hogy 200 000 rokkantnyugdíjast vissza vezetnek a munkavilágába.. Pont 200 000et? és ha csak 100 000 van,amelyik csalt? Különben is, elöször legyen munkahely, aztán vissza lehet őket is hozni..

Pl apám rendőr volt, nyugdíjazták, egyszerűen nem volt hely, és a fiatalabbakra nagyobb szükség volt.. MOst vagy visszamegy dolgozni - és ugyan hová? - vagy adóztatják a nyugdíját? (alkotmányellenesen szerintem) A kormány nem veszi észre hogy nem csak az itt a baj, hogy sokan munkakerülök, hanem hogy sok embernek nincs lehetősége dolgozni...

2012. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!