Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan mi az, amit kifogásol...

Pókhalálebédfagyi kérdése:

Pontosan mi az, amit kifogásolnak az Orbán kormány politikájában?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy mások pitiáner, érzelmileg túlfűtött szűrőjén keresztül vizsgáljam ezt a dolgot (egyik félnek az elfogult happogása sem érdekel) ezért úgy döntöttem, hogy magam járok utána, miről van itt szó. Ehhez kérnék segítséget olyasvalakitől, aki jobban átlátja a főbb irányvonalakat.


Kérem, hogyha valaki képes objektíven és minél egyszerűbben (fiatal felnőtt vagyok, és eddig egyáltalán nem érdekelt ez a téma) felvázolni, hogy mik a főbb pontok, amelyek felháborodást váltottak ki, tegye meg! Nem akarom megspórolni magamnak az utánajárást, de kiindulópontra lenne szükségem.


Hangsúlyozom: tények kellenének, nem pedig agymosás! Azt bárkitől megkaphatom és sajnos meg is kapom (mindkét oldalról.)


Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást, az elfogult kommenteket pedig töröltetni fogom.


2012. jan. 2. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy úgy általában minden.


Elhibázott gazdaságpolitika, elsősorban.


A kommunikáció, a 2/3 al nem élés, hanem visszaélés.


Az IMF el és az EU val szembeni retorika " nem a tartalom, hogy ne eröltessenek ránk mindent" hanem az ahogy előadják, a diplomáciailag idegen akcentus amiből csak a belpolitikai üzenetek harsognak.

2012. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Médiatörvény.

Magán-nyugdíjpénztári befizetések államosítása.

Gazdaságpolitika.

2012. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nagy gondom van,méghozzá az hogy jövedelmeket csoportosítottak át a gazdagok javára ,a szegények kárára.

Az egykulcsos szja bevezetése az átlag alatt keresőknek adóemelést hozott mert az adójóváírásokat elvették/max.havi 15 ezer/.Az átlag felett keresők pedig jelentős adócsökkentést kaptak.Egy havi bruttó 1 milliót kereső havi kb.150 ezerrel többet vihet haza nettóban,miközben pl.egy havi bruttó 100 ezret kereső jövedelme csökkent.

2012. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A visszamenőleges törvénykezés,adóztatás.

Az egykulcsos adó,mely a gazdagokat még gazdagabbá teszi, a társadalom többségét pedig szegényebbé. Sem munkahelyeket nem teremt,sem a belső fogyasztást,a gazdaságot nem élénkíti.

Minden hatalom egyetlen párt kezében van,az ellenzéknek semmi szerepe a törvényhozásban.

A társadalom széles rétegét érintő törvények meghozatala előtt semmilyen érdekképviselet szervvel,Civil szervezettel stb. nincs konzultáció és konszenzus.A véleményüket nem veszik figyelembe.

Megszüntettek minden olyan fórumot,ami a kormány munkáját ellenőrizhetné. Pl. a Költségvetési Tanácsot.

A Média Tanács korlátlan hatalommal rendelkezik a média felett. A híreket cenzúrázzák,megmásítják. Nagyon korlátozott a szólásszabadság. Bármelyik médiát megbüntethetik ha a hír közerkölcsöt,nemzett biztonságot,jó ízlést sért. Ezt igen tág lehetőséget teremt a Fidesznek.

Röviden ennyi.

2012. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Én leginkább azt kifogásolom, hogy megszülettek.
2012. jan. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Hazugsággal szerezte meg a hatalmat

2. Gyakorlatilag ellopja az emberek félretett pénzét (lásd: magánnyugdíjpénztárak)

2.b Annak ellenére hogy a választási kampányában azt mondta, hogy megvédi az mnypket)

3. Magasról tesz arra, hogy az embereknek tetszik-e amit csinál, viszont a bírálóival próbálja elhitetni, hogy tetszik nekik. (mármint az embereknek)

4. Egyoldalú, másokkal nem megbeszélt alkotmányt készített. (, mindenhol azt népszerűsíti)

5. Az egykulcsos adó szegényellenes


Ezeken kívül semmi. Ha utána nézel ezeknek a dolgoknak,ráfogsz jönni, hogy nem voltam elfogult.

2012. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
az orbán kormánnyal egy baj van amiről az emberek tehentek az pedig a 2/3ad na jó arról meg gyurcsány tehet de ha azt nézzük arról h gyorcsány elbaszta az országot vagyis kormányra került arról meggyesi ugyhogy mindig lehet bűnbakot találni:D
2012. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Én leginkább azt kifogásolom, hogy megszülettek."

Ez ízléstelen megjegyzés, ki lesz törölve.


Főleg azokat a válaszokat köszönöm, amelyek KONKRÉTUMOKat tartalmaznak (ld. magánnyugdíjpénztár, egykulcsos szja). Ezek mentén már el tudok indulni. Az, hogy "hazugsággal szerezték meg a hatalmat" nekem nem segít, mert a kommentelő nem támasztotta alá tényekkel.


A továbbiakban kérem, hogy ennek megfelelően, minél több tényszerű érvvel és minél kevesebb indulattal fogalmazzanak! Köszönöm a segítséget mindenkinek!

2012. jan. 2. 20:46
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Engem személy szerint a két hét alatt rend lesz ígéret idegesít. Kampány időszakban sok hülyeséget meg lehet ígérni, a feltüzelt választók úgy is bekajálják.

Az ország keletibb megyéiben, de akár Pest csóróbb részein is a tetvesek alanyi jogon, puszta kedvtelésből leszúrhatnak téged.

Omlik a gazdaság így úgy, keményen dolgozunk már a 4 éves terven közel 70 éve, de engem személy szerint jobban izgat, hogy én vagy a szeretteim megélik e a holnapot.

2012. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy elviselem a sok sz.rságot, tolom egész héten az ipart mint egy állat és még azt a kis örömet is elveszi tőlem ,hogy hétvégén a kocsmában rágyújtsak az olcsó égetett szeszem mellett, ami persze már nem olcsó. B.ssza meg!
2012. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!