Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A börtönökben miért lehet...

A börtönökben miért lehet dohányozni? Az is egy állami zárt intézmény nem? és ott is vannak akik nem cigiznek.

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 21:14
1 2
 11/16 bumbi02 ***** válasza:
Nem feltétlen őrülnének meg, beszélgethetnek egymással, kártyázhatnak, kockázhatnak, dolgozhatnak (pl bánya? ) Nem hinném hogy anno egy-egy munkatáborban több szórakozási lehetőség lett volna.És onnan se lelki szörnyetegek jöttek ki (már aki ki jutott). Persze nem a kommunista munkatáborok elméletét támogatom, nem kell testi erőszak, és nem jéghidegbe, kutyakörülmények közt dolgozni.. Csak egyszerűen túlzottan el vannak benn kényeztetve.. Egyetemet végeznek levelezősön (asszem a Kulcsár tette ezt?)
2012. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A betegeket megértem de aki a börtönben van az nem beteg mi sem vagyunk betegek ha le kell tenni a cigit le tesszük ők is le bírják nem? erős 3 hónap és már nem is kívánják ha törvény akkor legyen az.
2012. jan. 1. 22:33
 13/16 anonim ***** válasza:

A könyvtárat és az oktatást tök fölösleges számonkérni a büntetés-végrehajtáson - igazából az az egyetlen értelmes dolog a börtönben... mert amúgy másra nem jó, mint a bűnöző hajlamúak különösen költséges tárolására. Ha már ragaszkodunk ahhoz, hogy még a legmegrögzöttebb bűnözőket sem végezzük ki vagy tartjuk benn életfogytig, és összezárjuk velük a kisebb súlyú tettek elkövetőit (akiket még hamarabb ki fogunk engedni), hadd tanuljanak tőlük, akkor az a minimum, hogy egy könyvtárat tartunk minden börtönben. Hátha legalább az a kettő, amelyik megtanul ott olvasni - urambocsá, diplomát vagy nyelvvizsgát szerez -, az kisebb valószínűséggel folytatja azt, amiért bekerült. Mert egy tanulatlan bugris sokkal valószínűbb, hogy bűnöző lesz, vagy az marad. Ha nekem lenne kétharmadom, úgy átalakítanám az egész rendszert, hogy az anyja sem ismerne rá, de könyvtár még az én börtöneimben is lenne.


A dohányzáson meg nem múlik semmi. Lehet, hogy ha nyugtatóznánk, meg drogoznánk őket, amíg teljesen gyámoltalanná válnak, annak több értelme lenne a későbbi fékentartás szempntjából, de a cigi mindenképpen olcsóbb. :p

2012. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kaszinók teljes területén is lehet dohányozni...
2012. jan. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 WorfHadnagy ***** válasza:
Sokszor a raboknak jobb életük van benn, mint kinn. Konditerem, könyvtár, szakkörök, internet, stb. Ezek nagy része fölösleges. A könyvtár mondjuk érthető, kell a kultúra, de az, hogy ott jópofiznak a gyilkosokkal, erőszaktevőkkel, rablókkal...
2012. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ha valaki börtönbe kerül, enm azér kerül oda, hogy mindenféle szakkörre járjon, mmeg könyvtárba olvasgasson, kondizzon, cigizzen.. Be van zárva egy cellába, ott ül egésznap, naponta x órát kinn tölthet a szabadlevegőn,"


Régen én is így gondoltam, na meg van egy amerikai (texasi azt hiszem) börtönigazgató, aki szintén így gondolkodik.

Na de ha tanulhat, akkor könnyebben visszailleszkedik a társadalomba, és akkor kevésbé fog bűnözni.


Ha rajtam múlna, akkor szigorúan elkülöníteném a visszaesőket az első elkövetőktől, lehetőleg más börtönbe raknám őket. Ugyanis ha egy börtön más cellájában vannak, akkor a melóhelyen még találkozhatnak. Így az első elkövetők megkapnának mindent a tanuláshoz és továbbképzéshez, de a durvább vissszaesőknek a deszkapriccs és a kőbánya jutna osztályrészül.

2012. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!