Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy sokszor az...

Miért van az, hogy sokszor az egyetemet azok szólják le akiket soha nem vennének fel oda?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 10:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

A ma fősuliba járóknak üzenem!


Ne pezsegjetek.


Én 90 es évek elején jártam műszaki fősuliba.

Akiket ma felvesznek azoknak a 60% -a abban az időben a küszöböt nem léphette volna át már a felvételinsem, mert ma annyival kissebb a követelményszint.



Milyen jóljártam!


120e nettóért akartak kirendelt épvez nek felvenni.

Természetesen szóba sem jöhet, hisz a legnagyobb felelősség és a legstrapásabb munka.


Kb itt tart ma a magyar gazdaság!

2011. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Számomra még ennél is nagyobb rejtély, hogy valamely, úgymond "neves" főiskola hallgatója miért szólja le a többit. Ettől érzi a saját tanulmányait értékesebbnek?"


Lehet nem ok nélkül: [link]


" Nem adtak gyakorlati tudást,"

Ez nem csak az adott intézménynek a hibája, hanem magának a rendszernek. A magyar felsőoktatásnak egy nagy hibája a, hogy szinte alig van gyakorlás, ellenben a rengeteg elmélettel.

2011. dec. 22. 12:28
 13/19 A kérdező kommentje:

"Akiket ma felvesznek azoknak a 60% -a abban az időben a küszöböt nem léphette volna át már a felvételinsem, mert ma annyival kissebb a követelményszint. "


Bár sok embert felvesznek műszaki szakokra, de nagy a szórás. Az első évben közel a fele kiesik mérnökképzésről. Jó ha 15-20% elvégzi a felvettek közül. Ez is az oka a szakemberhiánynak.

2011. dec. 22. 12:30
 14/19 anonim ***** válasza:
40%
Igen, sajnos nagyon sokan betegek vagyunk:) Ráadásul fertőzőek. Egymást betegítjük a komplexusainkból fakadó rosszindulatunkkal. Holott mindenki, aki nem ártalmas, értékes. Nincs olyan, hogy mennyire értékes, értékes és kész. Akárhol, akármit tanul, akármivel foglalkozik. De ezt nem fogjuk fel, inkább azon rugózunk állandóan, hogy melyikünk az értékesebb, "a több". A melósok is betegek, akik ezt latolgatják és az egyetemisták, szellemi munkások is. Tiszteletben kellene tartani egymást, ennyi.
2011. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Az hogy hányan esnek ki, nem tudom.


De hogy a mai ifjú szakmunkások nem tudnak és nem is akaknak dolgozni az biztos. A szakmai színvonalról nem is beszélek. Persze a pénz nagy úr, és minőséget olcsón csak a reklámokban lehet csinálni, az életben kizárt!

2011. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Áh, azt hiszem én vagyok aki leszólja a többi hallgatót. De igazából nem csak őket, annyi energiaráfordítással amennyivel megvannak a tárgyak pl. nekem, annyi erővel régebben elég hamar kiszórtak volna bennünket. Igen, engem is.

Egyáltalán nem érzem magamat többnek, de így pár év gyakorlattal (mivel munka mellett csinálom) elég elképesztő dolgokkal találkozom. És ezek közül csak egy a tudás mennyiségének csökkenése, a másik például az az elvárásrendszer, ami kialakul mire diploma kerül egyesek kezébe.

2011. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Az hogy hányan esnek ki, nem tudom.


De hogy a mai ifjú szakmunkások nem tudnak és nem is akaknak dolgozni az biztos."


Mióta szakmunkás az aki egyetemet végzett?

2011. dec. 22. 13:10
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

Álltalánosítottam!


Úgy álltalában a szktól a felsőig jellemző.



Nyilvánvaló a tendencia, hiszen a kereslet hiánya előbb az árversenyt helyezi olyan szélsőséges helyzetbe amikor az adóelkerülés és minden költség lefaragása lesz az elsőrendű. Utánna jön a minőség fokozatos leépülése.

Mi már mind a kettőn túlvagyunk.

2011. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Félelmetesen alacsonyak a felvételi követelmények. Meg is látszik a társaságon.
2011. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!