Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy sokszor az...

Miért van az, hogy sokszor az egyetemet azok szólják le akiket soha nem vennének fel oda?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 10:09
1 2
 1/19 tetro ***** válasza:
30%
engem bárhova felvennének mégis leszólom
2011. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Savanyú a szőlő. Igen sok magyar viselkedését meghatározza.
2011. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem az a baj, hogy ők leszólják, hanem az, hogy azok is, akik elvégezték. És ilyenformán a kérdésedben szereplőknek sokszor igaza is van.
2011. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Figyu, én még sosem vettem fel kölcsönt bankból, mégis fújok rá, nem tehetem meg?


Nem vettem fel uzsorástól kölcsönt, mégis megvan a véleményem róla, tehát ezt se lehet?


Így pedig egyetemről és fősuliról is lehet valakinek véleménye aki nem végezte el, legyen negatív vagy pozitív.

2011. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Én még egy tojásról is megmondom, hogy rossz, pedig még sosem tojtam...
2011. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4%
Igen, azért magas a felvételi követelmény a büfé szakokra, mert mindenki oda megy, mert ott alig kell tanulni...
2011. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Sokszor azok is leszólják, akik oda járnak.


Én műszakira járok levelezőn, a felvételi pontjaimból kétszer is kijött volna a ponthatár, de ez meg is látszik: "híg" a mezőny. De kis ügyességgel mindenki át tudja verekedni magát, fontos tényező a tájékozottság, pl. 20 éve dolgozó oktatóknál tudható melyik 60 kérdésből fog 5-öt kiválasztani. Így sokkal egyszerűbb mint 300 oldalt végig tudni... Ráadásul volt olyan tárgy, amiből egy félévben el kellett mennem háromszor: az első kettőn buktam, a 3-on visszakaptuk az első feladatsort, én pedig ugyanazokat a válaszokat írtam be, mégis átmentem. Miért? Mert megvártam a javítást, vettem fel inget és okosan egyetértettem javítás közben.


Jó hogy az egyetemet tulajdonképpen csak szűrőnek tekinti a legtöbb cég, nem várják el hogy a munkakör gyakorlati feladatait el tudja azonnal végezni a delikvens, különben csúnya égés lenne a vége.

2011. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

Mire van szükséged, önigazolásra? Elbizonytalanodtál, vajon van-e elég objektív az a valóság, amit megélsz? Nincs, de ne sértődj meg, ne legyél a meggyőződéseid rabja! Semmi baj nem történik, ha valamiben nincs teljesen igazad.


Azt hiszed, az ártatlannak tűnni szánt, provokatív és rosszindulatú, általánosító kérdésed nem látszik át? Ilyen buta vagy, vagy ennyire elkeseredett, hogy már az sem érdekel, ha levágós vagy, csak valaki mondja meg neked, hogy mennyire igazad van, mennyire igaz a válasz, amit a kérdésben "elrejtettél"?


Legyen már egy kis önbizalmad és ne legyél ilyen rosszindulatú, ez így nem valami nemes!;)

2011. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Számomra még ennél is nagyobb rejtély, hogy valamely, úgymond "neves" főiskola hallgatója miért szólja le a többit. Ettől érzi a saját tanulmányait értékesebbnek?
2011. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Én egy egyetemet és gy főiskolát végeztem. Állítólag az elitebbek közé tartozót: JPTE, BGF. Ennek ellenére leszólom őket.

Hogy miért? Nem adtak gyakorlati tudást, tele volt a tanterv értelmetlen tananyaggal, sok esetben a tanárok hozzáállásával is gond volt. Értelmetlen dolgokat tanítottak, azokat vették halálosan komolyan, közben meg a munkaerőpiaci követelményekről fogalmuk sincs.

Persze hallottam sztorikat más (főleg fizetős) főiskolákról, hááát. Lehet, hogy ezek tényleg elitek. Legalább volt órarend, meg bejöttek a tanárok órára.

2011. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!