Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mit is érhet el az...

A Fidesz mit is érhet el az ingyen kényszermunkákkal, a közmunkákkal?

Figyelt kérdés

Talán csak annyit hogy csökken a segélyben részesülők száma, mert sokan nem fogadjákel. De nagyon megnő a feketemunka. Ugyanis, aki egy kicsit is jó valamiben az könnyen megkeresi a feketegazdaságban a közmunka jövedelmét.


Az éretségi kötelező " kommunista szombat" meg kísérteziesen hasonlít a multrendszer alma vagy más gyümölcsszedéseire, építőtáboraira.


Az egész Fidesz egy nevetségessévált vicc pártá alakúlt.

Hiszen mind-eközben a felsőközepet és a tehetőseket meg nyomják pocsékolásig, amiből semmi a világon nem csorog vissza, csak az importtal ki az országból.


Nem kell soha többé fidesz, és nem szabad elhinni azt sem amit kérdeznek.


2011. dec. 21. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A közmunka arra jó, hogy a segélyért ne otthon mereszd a segged. Ha nincs hivatalos munkaviszonyod, akkor nem kapsz segélyt, bármeddig is dolgoztál előtte feketén. Magát a közmunka intézményét nem tartom jó ötletnek, de arra jó, hogy lecsökkentsék vele a segélyesek számát.

Inkább olyan környezetet kell teremteni, ami motiváló a vállalkozásoknak.

A kényszermunka fogalmát pedig letisztázhatnád magadban, mielőtt ilyen környzetben használod.

2011. dec. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ninek nemveznéd az, hogy nem éretségizhetsz le, ha nem dolgozol 50órát ingyen?


Szerintem a kényszermunka kifejezés pontosan illik rá!

2011. dec. 21. 12:04
 3/10 anonim ***** válasza:

A kényszermunka nem ezt jelenti.

Az önkéntes munka nagyon is kell a fiataloknak, akik el vannak szállva maguktól. 50 óra nem a világ, legalább belelátnak a munka világába is. Én is dolgoztam iskola mellett, szakmai gyakorlaton is voltam, de továbbmegyek, a főiskola alatt is végig dolgoztam, mégis itt vagyok.

2011. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Éretségi? Nem inkább érettségi? Legalább tanulj meg helyesen írni. Senki nem kényszerít senkit ingyenmunkára. Ha akarod akkor elvállalod a közmunkát, ha akarod akkor nem! Ez ilyen egyszerű. Az önkéntes munka pedig nem kényszermunka! A világ fejlettebb részein egy ilyen kezdeményezést örömmel fogadnának, csak Magyarországon hőbörögnek ellene a "panelprolik", mert nincs olyan értelmi szintjük sokaknak, hogy megértsék, hogy miért is jó az önkéntes munka.
2011. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Ez csak a munkanélküliséget növeli.
2011. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos, havi 40 e Ft-ért dolgozni, az kényszermunka, bárki bármit mond. Ja, nem kell elfogadni? Jó, nem is fogom.

Mellesleg a rendőrségen van ismerősöm, és mesélte, hogy képezik ki rá az embereket, hogy hogyan fogják fegyverrel őrizni a közmunkásokat. No komment.

Az érettségihez pedig az önkéntes munka ne legyen már kötelező, mert akkor az már nem is önkéntes. Ezzel nem fogják elérni, hogy a fiatalok betekintést nyerjenek a munka világába, csak azt, hogy meghamisítsák az adminisztrációt. Na, ez eddig is így volt.

Nálunk is volt egy főiskolás csaj gyakorlaton, bent volt 1 napot, elnézelődött, aztán a főnököm aláírta neki, hogy bent volt 2 hetet. Pedig én tudtam volna neki munkát adni, de azt mondták, hogy ismerős, őt nem lehet dolgoztatni. Hát, ez lesz.

2011. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a panelprolikban van a hiba a ku rva anyádat! Hanem a hozzád hasonló barmokban, akik azt hiszik, hogy hazánkban mindenki akkora bevétellel rendelkezik, hogy már akár ingyen is dolgozhat."


Először is gratulálok a "kifinomult" modorodhoz! Másodszor pedig senki nem hiszi azt hogy mindenkinek magas a bevétele, de az önkéntes munka akkor is jót tesz az ember szellemi fejlődésének, ha egyébként maga sem keres sokat. Egyébként pedig önkéntes munkát nem kell napi 8 órában végezni, elég akkor, amikor az időd engedi. (Munkaidő után vagy hétvégén pl.). Nyugati fizetésekről meg életszínvonalról álmodoznak sokan közületek, de sajnos amíg a magyar társadalom jelentős része nem gondolkozik nyugatiasan és mindenben a kiskapukat keresi, addig itt nem lesz jobb világ.

2011. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Nem hiszem, hogy elérni akar valamit, ahhoz tervezett gazdaság kell. E pillanatban ezt tartja megfelelőnek bizonyos problémák kezelésére. Holnap, ha más jut eszébe, majd mást fog tenni. Ennek az ésszerűséghez és hasonló fogalmakhoz nincs köze.


2. a mai közmunka és a kommunista szombat, építőtábor, stb. nincsenek köszönőviszonyban egymással. Legfeljebb néhány felszínes tulajdonságban hasonlítanak. A mai közmunka több célt szolgál. Leköti az energiákat, azt a látszatot kelti, mintha történne valami, pénzt szabadít fel, a káoszt növeli, az érdekeltek közül kevesen tekintik valamiféle megoldásnak, inkább kényszernek veszik. A kommunista szombat attól lehetett erkölcsi kényszer, hogy sokan akarták, és tekintették hasznos dolognak. Az építőtáborokért pedig a többség versenyzett, hogy eljusson, mert jó balhé volt (akkor sokkal kisebbek voltak a lehetőségek).


3. A közmunka és az önkéntes munka nem összevethető. Az előbbi kötelező bizonyos feltételekkel rendelkezőknek. És nem éri el célját, a munka megszeretését, ilyent kötelezéssel nem lehet megvalósítani. Az önkéntes munka akkor ér valamit, ha az ember jókedvében, személyes elkötelezettségből teszi, a feltételek pedig ehhez adottak. Ebből a világ fejlettebb részein - tisztelet a kivételnek - az ottani nyomor egyfajta enyhítésére csináltak kultuszt. Az állam nem látja el kellően különféle feladatait (itt nem mennék a részletekbe, annak a helye más fórumon van), ezért olyan helyzetet teremtett, hogy ez dicsőség legyen. Ennyiben hasonlít a kommunista szombathoz. Az a tulajdonsága teszi ilyenné, hogy sikerült elérni, már már lenézettnek számít, aki nem végez ilyent. Mert ez valami erkölcsi nagyság. Nem az, hanem a hiány betömése (lásd Kornai és számos nyugati közgazdász e témában írott publikációi).

2011. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha mást nem, azt eléri, hogy kissebb lesz az államadósság, a gyerekeinknek kevesebbet kell majd törleszteni. Ez az ára a 70-es 80-as évek gulyáskommunizmusának.
2014. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az önkéntes munka csak akkor önkéntes, ha valóban önkéntes, ha anélkül nem kapsz érettségi bizonyítványt, akkor az már valóban nem önkéntes.


Az ötlet nem lenne rossz, de szerintem nem éri el a célját: elérni azt, hogy az emberek szívesen és ingyen segítsenek másokon.


Nem tudom, hol lett ez elrontva, de pl. engem az oviból a szomszéd néni elhozott szívesen bármikor, ha anyu nem ért haza időben. Most kérdd meg a szomszéd nénit, hogy elhozná-e a gyereked holnap az oviból, 10 e forintért biztos vállalja is.

Persze ennek biztos az is az oka, hogy az emberek 2-3 állást is vállalnak, hogy meg tudjanak élni, igen kevesen tehetik meg, hogy ingyen, szívességből dolgozzanak.

2014. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!