Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett divat hirtelen a...

Miért lett divat hirtelen a kommunista érát és a diktatúrákat propagálni ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Hol a Kádár-féle rendszer éltetik, hol a szélsőjobb zöldbolsevistákat...


nem lenne jobb, ha ezek az emberek inkább megpróbálnának az életben boldogulni?



2011. dec. 20. 23:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%
A rendszerváltás óta valóban kinyílt a világ, és ha valaki egyedülálló munkát volt képes teremteni, főleg ha arra külföld is vevő volt, akkor ki is lehetett törni. A szocializmusban erre esély nem volt, soha nem felejtem el amikor a párttitkár úr, aki egy műszaki rajzon sem tudott eligazodni a saját nevében mutatott be egy kiállításon egy olyan szerszámot, amit én terveztem meg, és mindenki el volt hűlve, hogy ezt hogy lehetett megcsinálni, persze én voltam a "szóvivője". Azóta viszont ez megváltozott, és ma is lehetséges ugyanez ha meg van a kellő kreativitás, és nem utolsósorban az egyediség, és persze nem hátrány a jó külföldi kapcsolat sem. Mindezt ki lehet építeni, és fenn is lehet tartani. A szocializmus csak azoknak volt jó, akik ellébecolgattak a fizetésükért, és éltek egy bizonyos szinten, ami nekik jó volt. Az volt a baj hogy akik ennél többre voltak hivatottak ugyanezen a szinten voltak kénytelen élni, és a rendszerváltást követően azok a lébecolós emberek nem tudtak feljebb félni, ami ma már kevés, a nagyobb tudással bíró réteg viszont igen. Tudod kérdező, itt jórészt az irigység dominál mindkét érát éltetők részéről, hiszen mindenki szeretne jól élni, de akiknek akkor még jó volt az csak annyit lát hogy másoknak nagyon jó lett, ők meg maradtak a saját szintjükön. Nehezen viselik ezt. A szélsőjobb egy más téma, nekik mindenki az ellensége aki külföldi, ők tehetnek arról hogy nekik nincs munkájuk, rosszul keresnek, stb. A legtöbb hozzászóló közülük viszont megmutatja hogy ez inkább az alul művelt, rasszista, trágár megnyilvánulásaik egyenes következménye inkább, nagy részük a fradi kemény mag szintjén helyezkedik el. Onnan pedig nem lehet várni hogy egyszer csak majd megváltozik minden számukra. Ezért tenni is kellene, arra pedig ők ugyanúgy képtelenek, mint az általuk olyannyira gyűlölt cigányok.
2011. dec. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Igen, az. Ugyanis a szocializmus egyik sajátossága volt az, hogy a telefonhálózat évtizedek alatt alig fejlődött pár %-ot. Bármelyik hasonló fejlettségi szintű kapitalista országban már sokkal előbb bekötötték volna. Ugyanígy, az autóra sem kellett éveket várni egy normális országban. Szóval fölösleges az óbégatásod, te vagy teljesen eltájolva.


"



Félelmetesen tályékozatlan vagy.

A piaci fejlődés folyamata hogy megszűnt a tervgazdálkodás, és kialakúl"t volna" a fogyasztáson alapuló piacgazdaság! A piacgazdaság kitöltötte a részeket, és van telefon és autó, amilyet csak akarsz.


A társadalmi fejlettség az hogy a fizuból mennyit vagy képes telefonálni, vagy hány havi jövedelmedből vehetsz egy autót. Ez kb azonos az arányokat tekintve a 21 évvel ezelőtti állapotokkal.


"Nekem az első telóm 06 60 as volt, és én is fizettem ha te hívtál akkor is, és egy lovat lelehetett vele ütni.


Az az nem mostanság volt.


Ami a jelentős életszínvonal romlást okozta a 21 évhez relatív viszonyítva, azok az élelmiszer és a lakhatással kapcsolatosak.


Az élelmiszer aránytalan drágulása elképesztő és érthetetlen hogy legalább annak a mértékében nem nőttek a jövedelmeink.


A lakhatás támogatva volt, de ez csak egy újabb kérdést vet fel. Hol az akkor támogatott és ma nem támogatott, támogatások összege. Hiszen akkor megkaptuk és alig adósodtunk, ma még azt sem kapjuk még is rohamosan adósodunk.


Hogy is van ez?

2011. dec. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

""kolopele válasza:



De Kolopele, komolyan, a társadalmak hány % a, "nem csak magyar" akik oylan tevékenységet folytatnak amik kivételesek, egyediek, pótolhatatlan tudással párosúlnak?


Talán egyetértünk hogy nagyon kevés, sőt elenyésző.


És a többiek, akiknek alkalmazni képes tudásuk van, de átlagos termelő vagy szolgáltatónak számítanak, azok haljanak éhen? Mert amit ők kapnak az ma már mindenre kevés.


OK hogy a te szemszögedből nézve más lehet a mai kor benyújtott számlája. De légyszíves társadalmi méretekbe gondolkodni egy picit, és úgy is értékelj.

2011. dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mielőtt mást iskoláznál az olvasásról, tanúlj meg írni, mert amire te gondolsz, az nem "cájtgájtsz", hanem "Zeitgeist".

Maga a szó "korszellemet" jelent egyébként, de nem akarlak tovább tanítani, mert úgylátom a másik kérdésnél sem sikerült ez a próbálkozásom.


A szádat pedig jó szappanos vízzel mosd ki lefekvés előtt, mert alighanem ráférne... :)



Jó éjt. ;)

2011. dec. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ma 1:04 - nek: Annyiban igazad van, hogy valóban a saját életemet tartom mindig mérvadónak, bár látom azt is amiről te beszélsz. Vannak jó képességű emberek nem is kevesen az országban, akik képesek vállalkozásokat létrehozni, termelést irányítani, csak sajnos ha nem valamilyen nagy horderejű dologról van szó akkor nem fut már úgy a szekér. A hazai vállalkozók nagyobbik része ugye itthonra termel, és a belső piac hanyatlása miatt lassan csak tengődnek már. A kínai vackok megölték a minőséget, ahogy a külföldről behozott gyümölcsök, zöldségek, mi egyebek is rontják a jó minőségű magyar termékek eladhatóságát. De valamit meg kell jegyezzek: Egy magyar termék ára sokkal magasabb, mint ugyanazon külföldié, így a vásárlók sajnos az igénytelenebb külföldit, kínait vásárolják meg. A magyar termelő viszont általában nem tudja annál olcsóbban adni mint amennyiért adja, mert mivel nem spórolt meg az előállításán semmit, így az árból nem tud lefaragni. A multik pedig szinte bagóért veszik meg tőlük nagy tételben, majd rakják ki sokkal drágábban az üzleteikben mint amennyi a termelői ára volt. Ördögi kör alakul ki ebből, amiből nem igazán van kiút. Ha a bérek növekedni tudnának, változhatna a helyzet, és igen, igazad van, az hogy én ennyit tudok fizetni a dolgozóknak is, az nem általános példa.
2011. dec. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"kolopele válasza



Nem lenne nehéz megoldani a problémáka, csak az érdekeket sértene.


Nem akarok itt most regényeket írni, de csak annyit:


Egy ország gazdasága sok nagyobb és apróbb építőelemként működik. Akadnak olyanok amik látszólag nem kapcsolódnak egymáshoz de valahol egy az alapjuk.


Pld


Au ipar, beszállítás.


Van sok rezünk és bauxitunk, de a bányáink nagyrészét bezárták, mert az akkori áron nem volt nyereséges.

Ma 4× ese minden nyersanyag.

Nincs gyakorlatilag kohászatunk és fém feldolgozásunk.

Ok, nem leszünk soha a szén és az acél országa, de így sok más ráépülő szinergikus tevékenységet sem lehet gazdaságosan kivitelezni. Ugyanis a neoliberális felfogás a hatásokkal nem számolt soha.


A mezőgazdaság is hasonló.


Ha a magyarnak tengerivel kell a marhát abrakolni, akkor nem lesz nyereséges a tej. De ha minden gyárat bezárunk aminek a mellékterméke az állati táp " cukor, (papír>burgonya keményítő>burgonya pép) Olajos magvak stb stb, akkor nem lehetünk versenyképesek.


Ez csak két pld, de sokat tudnék sorólni.

Ezeket amíg nem tesszük rendben és nem alakúl ki az egyensúly, addig nem leszünk versenyképesek.


A másik!


Nincs szélessége a fogysztásunknak.

Annyira elvagyunk szegényedve, hogy lassan a társadalom nagyrésze cak az alapvető termelésben és szolgáltatsban talál fizetőképes keresletet. Ezt nem lehet folytatni.

Ha egy 50e res városban van 2 kutyakozmetikus " ami látszólag szügségtelen" az a város él valójában.

2011. dec. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"Nem a szocializmust élteti a kérdező, hanem az eltelt 21 év "fejlődéstelenségét"" állatja szembe vele a társadalom szemszögéből.

"


igen, ezáltal a szocializmust élteti.

nem kéne

2011. dec. 21. 01:50
 18/23 A kérdező kommentje:

"tályékozatlan "


közgazdászkodás helyett inkább tanulj meg írni!

2011. dec. 21. 01:52
 19/23 A kérdező kommentje:

"Mielőtt mást iskoláznál az olvasásról, tanúlj meg írni, mert amire te gondolsz, az nem "cájtgájtsz", hanem "Zeitgeist". "


1. tanúlj= tanulj

2. direkt írom fonetikusan, de úgy látszik, ez már meghaladja a képességeidet!

2011. dec. 21. 01:54
 20/23 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"Nem a szocializmust élteti a kérdező, hanem az eltelt 21 év "fejlődéstelenségét"" állatja szembe vele a társadalom szemszögéből.

"


igen, ezáltal a szocializmust élteti.

nem kéne



Ha valami rosszat szembehelyezel valamivel amiről kiderűl hogy az átlag számára mégrosszabb, a nem a rossz minősítése, hanem a mégrosszabbról alkotott realitás.



Te meg ne a helyesírási programoddal igyekezz kitűnni, hanem olvas el néhány közgáz tanulmányt, lehetőleg vegyes politikai környezetből, közgáz felfogásból kiragadva.

Ha elolvastál néhányat és érted miben is rejlenek a problémák és a megoldások, akkor lehet értelme hogy mi megvitassunk valamit.

2011. dec. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!