Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy hamarosan...

Lehetséges, hogy hamarosan paradigmaváltás fog bekövetkezni a munkahelykérdésben és a munkáltatók a tényleges tudást fogják nézni, nempedig egy ember papírjait, végzettségeit?

Figyelt kérdés

Az információs korban élünk, ahol a világról való tapasztalatot olyan könnyű beszívni, mint a levegőt, ami körülvesz minket. Manapság már nincs szükség főiskolára/egyetemre járásra ahhoz, hogy nagyon szerteágazó témákban is mély információkat tudj szerezni.


Jelenleg rengeteg ember aki megteheti, az rohan a felsőoktatásba megszerezni a csuda-csodább diplomákat, szakmákat, de aztán pofára esnek, mert a legnagyobb részük diplomás munkanélküli lesz, aki hiába töltötte az élete negyedét az iskolában, mégis úgy bánnak vele a munkáltatók, mintha egy olyan ember lenne aki még az általános iskola első osztályát se végezte el.



Szerintem 5-10 éven belül (vagy talán hamarabb is) szemléletváltás fog bekövetkezni, és a munkáltatók nem azt fogják nézni, hogy milyen papírjaid vannak, hanem azt, hogy mi a tényleges tudásod.


Ennek a korszaknak az előszelei már láthatóak akkor, hogyha például egy magyar kivándorol Angliába, Amerikába. Ott nem azt nézik, hogy van-e angol nyelvvizsgája, hanem azt, hogy tud-e angolul. Nem azt nézik, hogy van-e ECDL-vizsgája vagy infós szakmája, diplomája, hanem azt, hogy tud-e számítógépezni.


2011. dec. 14. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Tudod kezelni az izotópokat? Fel vagy véve! Aztán vagy lesz Paks a jövőben, vagy nem...
2011. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"

Tudod kezelni az izotópokat? Fel vagy véve! Aztán vagy lesz Paks a jövőben, vagy nem..."


Aztán azzal se járna jobban Paks, akinek van izotópkezelői papírja, de odaállítják a konzolhoz és nem tudja mit kell csinálni...

2011. dec. 14. 21:00
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

"Manapság már nincs szükség főiskolára/egyetemre járásra ahhoz, hogy nagyon szerteágazó témákban is mély információkat tudj szerezni. "


nem nagyon vagy tisztában az egyetem funkciójával ugye?


"Jelenleg rengeteg ember aki megteheti, az rohan a felsőoktatásba megszerezni a csuda-csodább diplomákat, szakmákat, de aztán pofára esnek, mert a legnagyobb részük diplomás munkanélküli lesz, aki hiába töltötte az élete negyedét az iskolában, mégis úgy bánnak vele a munkáltatók, mintha egy olyan ember lenne aki még az általános iskola első osztályát se végezte el."


ha nincs szakmai gyakorlatod akkor igen. egyébként csak a frusztráció beszél belőled is.


"a munkáltatók nem azt fogják nézni, hogy milyen papírjaid vannak, hanem azt, hogy mi a tényleges tudásod.

"


már ma is vannak ilyen tendenciák.


De az egyetemi képzésre mindig szükség lesz ahhoz, hogy valaki komolyabban tudjon előre haladni a ranglétrán.

Mindenesetre ez terültenként és munkahelyenként változó.

2011. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

ma 21:00


tény, hogy vannak gondok az oktatás színvonalával, de azért nem kéne úgy beállítani az egyetemet végzettek tudását, mintha csak hülyéket képeznének.

Gyanítom soha az életben nem jártál még egyetemre.

2011. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A munkavállalók panaszkodnak a cégek felvételi gyakorlatára, a cégek pedig a munkavállalók hiányos tudására. Az elmúlt években ültem a felvételiztető asztal mindkét oldalán.

Amikor munkát kerestem engem is bosszantott a rengeteg megválaszolatlan önéletrajz, a sablonos interjúk...

Most az asztal másik oldalán próbálok objektívebb lenni. Sajnos nem tudom kommunikáció képes nyelvtudásnak nevezni azt amikor a jelölt nem képes angolul 5 összefüggő mondatot mondani eddigi munkájáról. Azt sem tudom elfogadni, ha egy PLC programozó aki 8-asra értékeli magát egy 10-es skálán nem képes egy alapvető programozástechnikai feladat megoldására. Mint ha egy szakácsnak nehézséget okozna a tükörtojás elkészítése.

A tanultam, hallottam róla, a kollégáim ezt csinálták nem megfelelő válasz, ha gyakorlott munkatársat keres a cég.

2011. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gyanítom soha az életben nem jártál még egyetemre."


Hogy járt volna?


Rengeteg hasonló emberrel kerültem kapcsolatba, mint a kérdező, hogy érez magában annyi affinitást, hogy képes legyen elvégezni az egyetemet, és olyan munkát végezni, amihez diplomásokat keresnek, csak valamiért nem ment egyetemre.


Elmondom neked kérdező, nyugodtan mehetsz egyetemre, igaz pénz kell hozzá, meg idő, de mihez nem. De azzal, hogy előadod, hogy habár neked semmi papírod nincs, de te mégis el tudod látni azokat a feladatokat, amit ezek a papírok bizonyítanak, azzal nem mész semmire. A cégek úgy vannak ezzel, hogy "há' aztat bárki monhassa!"


A végzettséget adó papírok bizonyítékul szolgálnak arra, hogy te elmondhasd, hogy értesz azokhoz a dolgokhoz, amit az a képzés lefed.

2011. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy hamarosan paradigmaváltás fog bekövetkezni a munkahelykérdésben és a munkáltatók a tényleges tudást fogják nézni, nempedig egy ember papírjait, végzettségeit?"


Én már eddig is nagyon sok helyen ezzel találkoztam.

2011. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért egy komolyabb egyetemen és szakon van gyakorlati oktatás is, valamint az elméleti oktatás is sokkal mélyebb a hivatalos szakkönyvekből (nem minden információ lelhető fel a neten, vagy ha igen, akkor fizetni kell érte) és az oktatók tapasztalata is sokat számít.


És történik számonkérés is: nem ugyanaz egy tárgyból 1200 oldalt elolvasni, ha tudod, hogy utána szigorlat lesz beugróval, gyakorlattal, komplex elméleti résszel (ami az egész anyagot lefedi), vagy pedig csak olvasgatsz a szabadidődben és azt jegyzed meg, amit akarsz/érdekel...


Az tény, hogy a papír önmagában nem sokat ér, DE egy komolyabb munkához szükséges tudást csak egyetemen lehet megszerezni, márpedig a papír elvileg azt bizonyítja, hogy az egyénnek legalább volt lehetősége, hogy a szükséges dolgokat elsajátítsa (az pedig a következő lépcsőfok, hogy alkalmazni is tudja). De akinek már papírja sincs, annak nagy valószínűséggel tudása sem lesz...

Mellesleg az önéletrajzba sem lehet beírni, hogy pl. "2006-2011: Otthoni autodidakta internetes közgazdász mesterképzés".


És komolyabbra fordítva a szót: kíváncsi vagyok, hogy mikor mennél olyan orvoshoz, aki a Vészhelyzetből és Grace Klinikából doktorált vagy mikor terveztetnéd a házad egy olyan építésszel, aki a Google->építészet->keress metódussal tanulta a szakmát...

2011. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos, engem nem érdekel a fecni. Vagy meg tudod csinálni vagy nem amivel megbízlak, időre, pontosan. Legyél értelmes, merj segítséget kérni, legyél hajlandó tanulni, és ami a legfontosabb: proaktív.
2011. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A megoldás annyira, de annyira egyszerű, és senki nem csinálja: Referenciát kell kérni attól a cégtől amelyiknél előzőleg dolgoztál. Az nem évül el, nem veszt az értékéből és a következő munkahelyedre viheted magaddal. ÉN ezt csinálom, és eddig mindig kaptam referenciát, és mindig többet nyomott a latba a következő cégnél, mint a bizonyítványok.
2011. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!