Most, hogy már ismeritek, hogy Európai Egyesült Államok lesz, mit szavaznátok egy népszavazáson?
A jobbik fetette fel - ez egy kis hatásszünet a sok fújolás miatt - azt az ötletet, hogy a mélyebb csatlakozásról tartsanak népszavazást. Ne a fidesz döntse el 2/3-addal, hogy mi legyen. (Ugye az MSZP még azt se tudja mi lesz ebbe benne, de ő már aláírna természetesen) Az Lmp álláspontja sem tekinthető rossznak a kérdésnek. A fidesz azonban mellébeszél.
A kérdés, hogy akarjuk-e, hogy Brüsszel legyen az új Moszkva? Ne felejtsük, ha létrehozzák a fiskális uniót, és valamelyik tagországban fellázadnak ellene, már be is vethetik az EU-csendőrséget, amit pár éve hoztak létre.
Azonkívül ez természetesen nem fog itt megállni, én és még rajtam kívül néhányan évek óta erről beszélünk, hogy kieszközölnek egy mesterséges válságot, majd ezt használják majd fel arra, hogy elérjék a céljukat, az Európai Egyesült Államokat. Most ez bekövetkezett. A kérdés, hogy szeretnénk-e bankároligarchák kénye-kedve szerint függeni? Szeretnénk-e, hogy a magyar pénzügyekről ne a magyar nép dönthessen?
Én úgy érzem, hogy minden olyan szerződés, amely a szuveneritásunkat mégjobban csorbítja, hazaárulás.
Tömegtermélessel kit akarunk lekörözni? Azt a 20 millió kínait a munkatáborban aki azért dolgozik nap mint nap, hogy élelmet kapjon és esélyt, hogy talán egyszer majd kikerül onnan? Ezt kéne nekünk tömegtermeléssel lekörözni?
Egy szó mint száz, ti megszavaznátok-e az Európai Egyesült Államokat?
12:28 vagyok.
Természetesen jogod van hozzá, hogy így gondold, de nem vagyok benne biztos, hogy ma az ország nagyobbik része is így gondolja, mint te. Te a béke garanciájaként tekintesz az Európai Egyesült Államokra, én pedig katasztrófaként élném meg ha megalakulna. Az értelmes emberekkel nagyon szívesen vitatkoznék is erről.
Én is elfogadom a véleményedet. Közös nevezőre talán sosem jutnánk, ez függ az egyéni értékrendtől is. Számomra például nem fontosak a történelmi, kulturális hagyományok, s hogy az ország minél inkább szuverén legyen.
Egyedül azt tartom fontosnak, hogy az emberek a mindennapi élet szintjén szabadok legyenek, és jó módban élhessenek. Teljesen mindegy, hogy az önálló és nagy múltú Magyarország, vagy egy esetleges európai föderáció egyik tartományának lakosaiként.
Hangsúlyozom, nem értek olyan szinten a témához, hogy magabiztosan ki merjem jelenteni, mi a jó megoldás (bár azért van pár dolog, ami határozottan elutasítok és csupán fantáziálásnak tartok: globális összeesküvés, bankárok befolyása, stb).
Úgyhogy ez csupán a saját véleményem, és a saját értékrendem, amelytől függetlenül mások gondolkodását, hozzáállását maximálisan tiszteletben tartom.
Egyébként több érvem is van a politikai unió mellett. Kíváncsi vagyok, hogy a másik tábor mit gondol ezekről.
1. A magyar politikai elit szerintem nem alkalmas az ország gazdasági felvirágoztatására, az életszínvonal növelésére. Az ellenzékkel való párbeszéd lehetetlensége, az önérdek hajszolása és a hatalomvágy, a társadalmi igényekkel szembeni érzéketlenség, és sokszor a szakértelem hiánya miatt. Komoly esély van rá (az új választási törvény miatt), hogy a jelenlegi kormány hosszabb ideig hatalmon lesz. Ez pedig egy szoros külső, nyugati kontroll nélkül a demokrácia szűkülését, és az életszínvonal csökkenését fogja eredményezni.
2. A jövőben elvileg lehetségesek nagyobb háborúk. Ha esetleg Kína eljut egy olyan fejlettségi szinten, ahol már jó eséllyel szembe tud szállni az USA-val, vagy éppen az amerikai-orosz viszony mérgesedik el. De az is előfordulhat, hogy egy afrikai, vagy Közel-keleti konfliktus ürügyén feszülnek egymásnak a nagyhatalmak. Ha eközben Európában egymástól független országok léteznek, ki-ki eldöntheti, melyik oldalra áll, így Európára is átterjedhet a konfliktus. Egy háborúnál rosszabbat pedig nem tudnék elképzelni, az amúgy is rossz világgazdasági helyzetben.
Ha viszont lenne egy közös európai törvényhozó és végrehajtó hatalom, az EU (v. az abból kifejlődő föderáció) egységesen fog valamelyik oldalra állni, ezzel csökkentve annak a veszélyét, hogy Európa államai egymásnak essenek.
3. Jelenleg úgy tűnik, hogy ha nem erősítik az EU tagállamait összefogó szálakat, akkor széthullhat a nemzetközi gazdasági rendszer. Tudom, hogy sokan örülnének ennek, de az tény, hogy egy gazdasági összeomlás rengeteg zavargással, sok-sok ember vagyonának elvesztésével, ínséges évek beköszöntével járna. Hogy milyen lenne az újrakezdés, azt senki sem tudja. A jelenlegi pénzügyi rendszer már annyira átfogja az egyes országok életét, hogy az összeomlása katasztrofális következményekkel járna.
Szóval én úgy vélem, hogy a politikai önállóság növekedés óhatatlanul közelebb vinne minket (de bármely másik országot is) a gazdasági válság elmélyüléséhez, esetleg egy totális csődhöz.
Ja egyébként még 1 hozzáfűzés( utolsó előtti vagyok)
Magyarország tartja a markát az uniós pénzekre, de a kötelességeinek(a költségvetési paktumhoz való hozzájárulás pl) nem akar eleget tenni.
Utolsó: vicces vagy, mi is szeretünk téged :D
Eddig nem pontoztalak le, de most megteszem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!