Most, hogy már ismeritek, hogy Európai Egyesült Államok lesz, mit szavaznátok egy népszavazáson?
A jobbik fetette fel - ez egy kis hatásszünet a sok fújolás miatt - azt az ötletet, hogy a mélyebb csatlakozásról tartsanak népszavazást. Ne a fidesz döntse el 2/3-addal, hogy mi legyen. (Ugye az MSZP még azt se tudja mi lesz ebbe benne, de ő már aláírna természetesen) Az Lmp álláspontja sem tekinthető rossznak a kérdésnek. A fidesz azonban mellébeszél.
A kérdés, hogy akarjuk-e, hogy Brüsszel legyen az új Moszkva? Ne felejtsük, ha létrehozzák a fiskális uniót, és valamelyik tagországban fellázadnak ellene, már be is vethetik az EU-csendőrséget, amit pár éve hoztak létre.
Azonkívül ez természetesen nem fog itt megállni, én és még rajtam kívül néhányan évek óta erről beszélünk, hogy kieszközölnek egy mesterséges válságot, majd ezt használják majd fel arra, hogy elérjék a céljukat, az Európai Egyesült Államokat. Most ez bekövetkezett. A kérdés, hogy szeretnénk-e bankároligarchák kénye-kedve szerint függeni? Szeretnénk-e, hogy a magyar pénzügyekről ne a magyar nép dönthessen?
Én úgy érzem, hogy minden olyan szerződés, amely a szuveneritásunkat mégjobban csorbítja, hazaárulás.
Tömegtermélessel kit akarunk lekörözni? Azt a 20 millió kínait a munkatáborban aki azért dolgozik nap mint nap, hogy élelmet kapjon és esélyt, hogy talán egyszer majd kikerül onnan? Ezt kéne nekünk tömegtermeléssel lekörözni?
Egy szó mint száz, ti megszavaznátok-e az Európai Egyesült Államokat?
# 9/10 válasz
A NATO-ba kötelező volt belépnünk. Nem volt választási lehetőségünk, hiszen Szerbiát kötelező volt lebombázni.
Ki lehet abból indulni, hogy Brüsszel egyedüli vágya a megregulázásunk. Abból is kiindulhatunk, hogy minden nemzetközi szerződés a szuverenitásunkat sérti. Ezt úgy hívják, hogy prekoncepció, és a valósághoz semmi köze sincs.
EEÁ nem lesz. Senkinek nem igénye, és senki nem tudná létrehozni. És semmi értelme ebben a helyzetben. Más helyzetre nézve pedig ráérünk elmélkedni, ha realitás az a más helyzet.
Az elmúlt (és jelen) évek konkrét tapasztalata az, hogy sok hátrány és nehézkesség ellenére már régen elértük volna a csődöt, ha elszállt agyú politikusainkat a időnként a távolból nem tennék a helyükre.
A mostani eszméket a görög események indították el. Az késztette alaposabb körbetekintésre Brüsszelt, majd meglepődve tapasztalták, milyen sok más ország közelít ugyanoda. Az ok: az ellenőrzés hiánya. A szóban forgó országokban nem volt tényleges ellenőrző (ellenzéki) erő, így a hatalom megtartása érdekében és saját nagyszerűségük bűvöletében a hatalom a helyi költségvetést irreálisan határozta meg, az eladósodással nem törődtek (sőt, hamisították). Ma pedig az el nem adósodottak tegyenek valamit, hogy a merülők, ne vigyék a többieket is az ingoványba.
Aki figyelmesen tanulmányozta az egyelőre pontosan meg sem fogalmazott célokat, láthatja, hogy a "szuverenitás csorbítás" azt jelenti: ha egy akolba tartozunk, élvezni kívánjuk a anyag és ember szabad mozgásának előnyeit, akkor bizonyos önfegyelemre van szükség. És aki ezt nem érti meg, választhat: vagy rákényszerítik, vagy mehet. Az előbbi kellemetlen, az utóbbi elviselhetetlen (aki éhen hal,annak biztosan). Mert egy országban, ha jól működik a belső kontroll, a dolgok normálisan működnek, és nincs szükség beavatkozásra (marad a szuverenitás). Ha azonban gyenge a belső ellenőrző erő, az ellenérdekelt másik országok majd megteszik helyette, és lesz erejük kikényszeríteni a szabályok betartását (korlátozzák az elszállt politikusok szuverenitását a tömegek életkörülményeinek maradása érdekében). Persze ez a beavatkozás akkor is megtörténhet, ha a tömegek nem értik meg, hogy a mások segélyéből élés csak rövid időre szól (mint a görög példa is mutatja). Itt ugyan sérül a szuverenitás, körülbelül annyira, amennyire most nálunk a segélyeket (nagyon rossz módszerekkel) korlátozzák.
Egyértelműen nemmel szavaznék
(és kéretik nem lepontozni emiatt, elvégre a kérdés szempontjából hasznos választ adtam, még ha maga a válasz sok embernek nem is tetszik).
Népszavazás...hatalmas hülyeség! Honnan értene az a több millió magyar átlagember ilyen bonyolult politikai ,gazdasági kérdésekhez??? Erről csak politikusok, szakemberek dönthetnek. Népszavazásra a 8 általánost se végzett kocsmatölteléktől kezdve, a részegen randalírozó lelkes kurucinfo-olvasóig, bárki elmehet. Így dőljön el az ország sorsa?
Az összeesküvés-elméletekről annyit: mind-mind hatalmas baromság.
Nem az történik, hogy egy titkos hatalmi kör folyamatosan dolgozik Európa egyesítésén. Hanem különböző ideológiák és politikai nézetek léteznek (szuverenitás kontra európai egység), amelyek közül hol az egyik, hol a másik kerül előtérbe.
Senki se beszélt egyelőre Európai Egyesült Államokról. De egyébként szerintem jó ez az ötlet. Lenne egy központi kormányzat, amely ellenőrzést gyakorolna a tagállamok felett. Egyesítenéik a gazdasági erőforrásokat, közös európai jogot vezetnének be. A költségvetés is közös lehetne.
Nem egy külső államtól függenénk (mint a SZU esetében), hanem tagállama lennénk egy gigantikus föderációnak, vagy konföderációnak. Mi, magyar állampolgárok is részt vennénk a választásokon, ahol eldől, kik lesznek a közös törvényhozás képviselői.
Nem tudom, mennyire működne ez a modell. De ha egy kicsit is jobb lenne ettől Magyarország (és más államok) helyzete, már megérné. De az biztos, hogy azon az alapon nem szabad elvetni az ötletet, hogy kevesebb lenne a szuverenitás. Én még örülnék is neki, ha a magyar politikusok hatásköre szűkülne, legalább kevesebbet tudnának ártani az országnak.
Függetlenség, hazaárulás, stb...ez már lejárt lemez. A 21. században élünk.
Persze ehhez az egészhez kell, hogy a központi ellenőrző/irányító hatalom tisztességes, hozzáértő emberekből álljon, és hatékony legyen (szemben a jelenlegi túlzott EU-s bürokráciával).
Fogalmam sincs, mekkora az esélye, hogy egy ilyen megoldás működjön. De az alapötlet szimpatikus.
"Népszavazás...hatalmas hülyeség! Honnan értene az a több millió magyar átlagember ilyen bonyolult politikai ,gazdasági kérdésekhez??? Erről csak politikusok, szakemberek dönthetnek. Népszavazásra a 8 általánost se végzett kocsmatölteléktől kezdve, a részegen randalírozó lelkes kurucinfo-olvasóig, bárki elmehet. Így dőljön el az ország sorsa?"
Teljesen igazad van, akkor az EU és NATO csatlakozásról szóló népszavazásokat is érvénytelenítsük, hiszen arról is a sok buta ember döntött. Amikor ezekről a kérdésekről döntött a nép, akkor mást nem lehetett hallani a tévében, rádióban, az újságban, az utcán, mint azt, hogy nekünk milyen nagyon jó lesz ez a nyugati integráció. Az emberek pedig kezdenek rájönni, hogy mégsincs így, Európa egyik szemétlerakója és gyarmata lettünk néhány év alatt és olyan jöttment senkik, mint ezek a hitelminősítők és nyugati közgazdászok döntenek egy több, mint ezeréves ország sorsáról (tanulmányok a rossz magyar gazdaságról, leminősítés stb.). Na álljon azért meg a menet! Nem beszélve arról, hogy amikor ezekről döntenünk kellett, akkor szó sem volt róla, hogy néhány éven belül ilyen közel kerül ez a gazdasági tömörülés a politikai unióhoz (=Európai Egyesült Államok). A kérdésre a válasz egyértelműen nem, nem szavaznám meg! A további európai uniós tagságunkat is csak a tagsági feltételeink újratárgyalásával támogatnám! Kizárólag gazdasági együttműködésen alapuló "Európai Nemzetek Szövetségét" támogatnám, de elvetek minden fajta politikai uniót.
Több mint 1000 éves ország? Mikor voltunk sikeresek független államként? Talán a középkorban, de akkor sem közvetlenül maga az ország volt sikeres, hanem az azt irányító dinasztiák, uralkodók.
Mióta létezik a nemzetállami gondolkodás (19. századtól), azóta mindig is csak baj lett abból, hogyha független államok léteztek egymás mellett. Európa nem életképes akkor, ha szuverén nemzetállamok léteznek egymás mellett, mert előbb-utóbb háborúba keverednek egymással. Emiatt tört ki a két világháború is.
A béke záloga az, hogy legyen egy minél szorosabb szövetség az európai államok között. Hosszú távon csak így lehetséges a békés, dinamikus fejlődés.
Szerinted nem nyertünk semmit a nyugati integrációval? Ez csak egy vélemény, nem pedig tény.
Én IGEN-nel szavaznék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!