Miért javul a forint most az euróhoz meg a többi pénznemhez képest?
Mert jófiúk lettünk, kezet csókoltunk a népek nagy barátjának, az IMF-nek.
Ezért jár a nyalóka.
---
bővebben kifejtve az imf keretmegállapodással megszűnt az ország közvetlen piacról finanszírozásának kényszere, és nem lehet a spekáknak felverni az államkötvény aukción a kamatlábat, mivel túl magas piaci kamat esetén az imf-től hívna le pénzt az állam.
Mert a rövidtávú állampapírokat ismét veszik, ugyanis kibekkelték a befektetők a jegybank 50bp s emelését.
A hosszútávúakat eddig is vették!
A pénz a pénz és a pénz, ami motíválja őket is, mint mindenki mást. És csak logikusan gondolkodnak.
A minősítők minősítenek, Az IMF tárgyal, a dátumok adottak, a reakciók kiszámíthatóak.
100% tiszta üzlet volt kivárni.
Első még nincs az IMF-el megállapodás,és az sem biztos,hogy lesz.
Ez nem játszik szerepet az emelésben.
A nemzetközi trendek miatt javult a forint. De ez nem biztos,hogy tartós lesz.
Az összeesküvéselmélet-rajongók, a minden mögött a zsidók ármánykodását sejtő paranoiások és a Fidesz tévedhetetlenségében (éh)haláluk pillanatáig rendületlenül hívők le fognak pontozni, de ez továbbra sem érdekel :))
A piac világosan látta, hogy a kormány úgynevezett szabadságharca zsákutca. A gazdagok számára kedvező (és az amúgy is alacsony keresetűeket tovább szegényítő) egykulcsos adóval a kormány évi 500 milliárd forintos lyukat vágott a költségvetésen, amit azóta is esztelenebbnél esztelenebb adókkal (chipsadó, diplomásadó, ebadó stb.) próbál betömködni. Az adósságcsökkentést nem egy hosszú távú kiadáscsökkentő, bevételnövelő, gazdaságélénkítő programmal hajtotta (volna) végre, hanem a magánnyugdíjpénztári megtakarítások ellopásával. A malacpersely tartalma elfogyott, most a devizatartalékokat próbálják elsíbolni. A pénzeket viszont idővel vissza kellene fizetni, de erre semmilyen reális forrást nem lehet látni. A különadókkal agyonvágták a beruházásokat, a belső fogyasztás pedig nem pörgött fel, mert a jómódúak nem fogyasztottak több hazai terméket, hanem import luxusárukat vettek, vagy kivitték a pénzt külföldre.
Ezek alapján a magyar gazdaság kilátásai jelentősen romlottak az elmúlt években, és az adósság visszafizetése is kevésbé látszik biztosítottnak. A Moody's lépése egyáltalán nem volt meglepő, a kormány pedig (előző napokon még szidták az IMF-et) visszasomfordált a valutaalaphoz. A forint most részben a nemzetközi befektetői hangulat, részben pedig a közelgő megállapodás (és a kormány féktelen, dilettáns intézkedéseinek várható korlátozása) reményében erősödik.
"Miért javul a forint most az euróhoz meg a többi pénznemhez képest?"
A devizaárfolyamok ingadoznak, jó reggelt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!