Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne pár évre eltiltani...

Nem lehetne pár évre eltiltani a közügyektől azokat, akik minden hoaxnak bedőlnek?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit humor kategória. Kicsit talán annak is szánom, de sikerült felhúznom magam az embereken, akik a különféle fórumokon terjesztik az álhírportálok híreit, és habzó szájjal tiltakoznak ellene, anélkül, hogy elgondolkodnának a cikken, vagy egyáltalán végigolvasnák, vagy legalább a többi kommentet elolvasnák.

Most őszintén, érdemes az ilyeneknek szavazati jogot adni, akik ENNYIRE megvezethetőek?


2011. dec. 5. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2011. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes kérdés. Van pár agyalágyult akit lehetne. Mostanában sokan szeretnék iskolai végzettséghez kötni a szavazati jogot, ez szerintem egy hülyeség és pont azért mert az ilyen hoax olvasok még simán elmehetnének szavazni mert nekik megvan az iskolai végzettségük, mármint a legtöbbnek. Ez persze nem látszik rajtuk..


Én azt mondom ha már valakitől elakarják venni a szavazati jogot az iskolai végzettség alapján akkor nyugodtan elvehetnék ezektől a könnyen bedőlő emberektől is. Persze ez csak fantázia, mivel szerintem a szavazati jog mindenkit megillet.


Bár azoktól elvehetnék akiknek megveszik a szavazatukat, vagy három egymást követő választáson sem szavaznak és egyéb kritériumok.

2011. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

"Mostanában sokan szeretnék iskolai végzettséghez kötni a szavazati jogot, ez szerintem egy hülyeség és pont azért mert az ilyen hoax olvasok még simán elmehetnének szavazni mert nekik megvan az iskolai végzettségük, mármint a legtöbbnek. Ez persze nem látszik rajtuk.. "


Én is mindig ezt mondom. Az iskola csak rudást adhat, eszet hozzá már nem. És például egy '90 előtt 8 általános osztályt végzett személy simán leiskoláz egy ma végzett diplomást bármely szakterületen.

2011. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Valamit tényleg kellene már újítani ezekkel a szavazásokkal már rég mondom.

Mondjuk alapból járjon mindenkinek 1 , de legyen akiknek 2 vagy 4 vagy 6.

Mert az már tényleg ostobaság, hogy ennyire egy kalap alá legyünk véve, ha befizetők vagyunk ha nem .

Nem vagyunk egyformán érdeklődők és tájékozottak sem.Vannak sajnos sokan akik bármit hajlamosak becopni. És vannak sokan akik csak azt hajlandóak meghallani és figyelmet fordítani rá ami tetszik nekik.Az pedig elképesztő tud lenni,hogy mire van igény ilyen téren (is)mostanság!


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__131..

2011. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Kedves utolsó. Mi az hogy járjon több másoknak?? Ez igazságtalan lenne.


Mindig vannak megkülönböztetések a társadalomban, legyen egy kormány akármennyire jó. Azért vannak mert az intézmények nem biztosítják a tehetség a műveltség a vagyon egyenlőségét. Erre te ezeket a természetes jogokat még mesterségesen fokoznád azzal hogy egyes embereknek több szavazati joguk lehessen??


Nem!!! Mindenkit megillet a szavazati jog, senkinek sem jár több sem kevesebb.

2011. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Inkább oktatni kéne őket.

Megsúgom: a jelenlegi hatalomnak érdeke, hogy buták legyünk.

2011. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!
2011. dec. 6. 09:33
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Madárkám az agyamra mész:)

Miért is az a szempontod, hogy másoknak járna több és nem neked?

Az intézményeknek nem dolguk a tehetség a műveltség a vagyon egyenlő elosztását biztosítani.

Mert szerintem akármennyire is egyenlősködnél teljesen nyilvánvaló ,hogy nem vagyunk egyformák.Mint ahogy nincs két egyforma fűszál sem.Nem ugyanazok a telsítményeink .

Ha nem vetted volna észre még a törvény előtt sem vagyunk egyformák.Kár áltatni magunkat.

Nem kellene visszafogni azokat akik, boldogulnak és tudnak lépést tartani a mai (torz )világ kihívásaiban, hanem ambicionálni kellene őket,mert bennük van a haszon az életképesség és a jövő.

A többieket akik meg rajtuk élősködve képzelik el a létezésük formáját nem kellene elkapatni.

A külömbségek ott vannak és adottak. A kérdés csak az ,hogy hajlandóak vagyunk felnőttként szembesülni a tényekkel ,vagy gyerekesen hazudozva magunknak is elkenegetni próbáljuk.

Az ilyen egynelősdivel letörik a tehetséget (stb) és helyzetbe hozzák a tehetségtelenséget.

2011. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha tudnál értelmezni akkor látnád, hogy én is azt írtam, hogy az intézmények nem képesek egyenlővé tenni az embereket. De nem is kel neki tudnia, neki az a feladata hogy ettől függetlenül tegyen egyenlőséget az emberek között például a szavazati joggal. Több szavazatot adni másoknak? Hol élsz te? Mi ez? Arisztokrácia? Mert nagyon úgy hangzik. Ezzel csak felerősíted a természetes jogok közötti különbséget. És nem kell a szöveg, hogy nincs két egyforma ember, mert tudom hogy nincs. Nem is az a lényeg. A lényeg az, hogy senki sem jobb a másiknál annyira hogy + szavazati jogot kapjon és ezzel nagyobb esélye legyen beleszólni a közéletbe mint annak akinek csak egy van.
2011. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg az, hogy senki sem jobb a másiknál annyira hogy + szavazati jogot kapjon ..."

De annyira.Sőt.Még annál is jobban.

Ha Te ezt nem vagy hajlandó észrevenni,az a te bajod.


A lakosságnak van egy aktív fele és egy inaktív és ezek közt egy nagyrész lumpen fele.

Az inaktivaknak az az érdekük ,hogy minnél jobban sarcolják az aktívakat.

Az aktivak pedig már úgy megvannak sarcolva ,hogy szakadnak szét a kínlódástól.Nekik az volna az érdekük,hogy ne ennyire minden realitást nélkülözve nyomoritsák őket.De nem tudják megvédeni az érdekeiket mert alig vannak másfél- két millióan.

Hiába is számolnák duplán az ő szavazataikat akkor se lennének elegen.De legalább egy gesztussal méltányonák az igyekezüket.

Sajnos mindig is azt a lovat ütik amelyik húz.A potyás lovakat meg csak tartják ...dísznek.

2011. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!