Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál hozzá, ha Debrecen...

Mit szólnál hozzá, ha Debrecen lenne újra a fővárosunk?

Figyelt kérdés
Pro - kontra
2011. nov. 30. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Egy kérdés?:


minek?

hogy merült ez fel?


Pro: szép város, jól alakítható infrastruktúrával


Kontra: Régóta óta Budapest a főváros, minek kéne változtatni?

Egy kicsit sokba is kerülne...

2011. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem követed az eseményeket? Felmerült, hogy Budapest lesz a 20. megyénk, és a város kerületei különálló településeként idomulnak majd a nagy egészhez. Ebben az esetben vizionáltak egy debreceni fővárost.
2011. nov. 30. 22:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem sok minden változna, talán jobban fejlődne Kelet-Magyarország. Nézd meg Canberra-t és Sydney-t. Sydney nagyobb és fejlettebb, mégis Canberra Ausztrália fővárosa.
2011. nov. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

"Nem követed az eseményeket? Felmerült, hogy Budapest lesz a 20. megyénk, és a város kerületei különálló településeként idomulnak majd a nagy egészhez. "


Jaaa, hogy arra a gumicsontra gondolsz...


Csak magyaráznak róla, úgysem fogják megvalósítani.

Ezek az agyatlanabbnál agyatlanabb ötletek csak arra jók, hogy a Fidesz a tényleges nagy horderejű törvényeit kisebb lakossági "ellenállás" vagy érdemi párbeszéd nélkül vigye keresztül.


Szinházasdit játszanak, már megint.

2011. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nézd meg Canberra-t és Sydney-t. Sydney nagyobb és fejlettebb, mégis Canberra Ausztrália fővárosa."


Ennek akkor lenne értelme, ha nálunk is olyan mértékű lenne a gazdaság, mint Ausztráliában.

2011. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pro: jobban fejlődhetne a keleti, elmaradottabb térség

Kontra: sokba kerülne, sok értelme szerintem nem lenne, ha nagyon fejleszteni akarjuk azt a régiót, akkor toljuk oda ezerrel a pénzt, és kész


Asszem egyébként Brazíliában Brazíliaváros azért a főváros (4. legnagyobb városként), mert fejleszteni akarják/akarták azt a területet. Ennek ellenére Rio, de különösen Sao Paulo lett az ország legfejlettebb metropolisza. Hallottam már több véleményt, hogy OK, mesterségesen felpumpáltak egy átlagos várost, fővárossá tették, de az igazi brazil központ Rio és Sao Paulo.


Engem egyébként zavarna, hogy ennyi pénzt kidobunk csak úgy, de persze azt szeretném, ha élhetőbb lenne Kelet-Magyarország.

2011. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1%
Nem örülnék, ha a cigányok lakta Tiszántúlon, annak is az északabbi részén lenne a főváros. Akkor már legyen Győr.
2011. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem örülnék, ha a cigányok lakta Tiszántúlon, annak is az északabbi részén lenne a főváros."


Budapesten elég sok cigány él. Nem hiszem, hogy sokkal többet ronthatna ez egy főváros összképén

2011. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Azér ez a "megint" egy kicsit túlzás. Debrecen csak pár hónapig volt főváros, kényszerből.


Elég erősen torzítod a híreket... 3 terv is született Budapest jövőjéről, de egyik se az, amit írtál. Szerintem néz utánna. Adnék linket, de most nincs rá időm. Egyébként már most is elkülönítik a megyéktől. (még mindig NEM Pest megye része, mielőtt vmelyik nagyokos elkezdené szajkózni)


Nem tudom miért fikázza mindenki a fideszt. Megválasztottuk őket, a mi döntésünk volt. Ráadásul nem is kis előnnyel nyertek. Egyébként meg nem vagyok fidesz fan.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, sztem se lenne túl sok értelme, csak felesleges kiadás lenne.

2011. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért fikázza mindenki a fideszt. Megválasztottuk őket, a mi döntésünk volt. "


1. nyisd ki a szemed!

2. én nem választottam őket

2011. nov. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!