Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hát érdemes adományozni?...

Hát érdemes adományozni? (részemről nincs tovább! )

Figyelt kérdés
Vörös iszap: A Magyar Kármentő Alap számlájának aktuális egyenlege 2011. november 7-én 1 milliárd 783 276 572 forint volt, a károsultak részére támogatásként 350 millió 003 099 forintot utaltak el.
2011. nov. 30. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

> (részemről nincs tovább! )

Adományozz processzoridőt:

[link]

2011. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Hallottam már erről az anomáliáról, hogy a károsultak alig kaptak valamit a részükre adakozás útján gyűjtött pénzből. Így tényleg kár adakozni. Én nem is szoktam ezekben a központi akciókban résztvenni, mert a magyar intézményekben nem bízom. Van a környezetemben egy szegény család, én csak őket támogatom, cserébe ők is besegítenek néha.
2011. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg, majd jó lesz a pénz az új múzeumi negyedre, hogy Orbán minél előbb beköltözhessen méltó helyére, a Budai Várba.
2011. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek lett egy sportautója...
2011. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azon akadtam ki, amikor elmondták, hogy a Vöröskereszt részére adományozott ruhákat turiban eladták. Az egész ott derült ki, hogy nem is akartak a haszonból adózni. (Az államnak persze csak ez számít). Pedig rendszeresen szoktam vinni a gyerekek kinőtt ruháit a konténereikbe. Ezentúl tuti odaadom inkább a védőnőnek, hogy adja a helyi szegényeknek.

Más adományt nem szoktam adni, én eddig is biztos voltam benne, hogy nem oda megy, ahova kéne.

2011. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Orbán már régen megmondta,hogy ezt a pénz az állam fogja felhasználni. Roma központra,múzeumépítésre.

Én sem adakozok soha ilyen célokra. Inkább segítek egy arra érdemes szegény családnak.

2011. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

épülnek az új házak a vörösiszap súlytotta területen

[link]

"az újjáépítésnek a költségei meghaladják a 27 milliárd forintot".

[link]

2011. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Azt azért megkérdezném, hogy ez az első "részlet" volt, amit elutaltak?


másrészt: tényleg valóban szüksége van egy falunak 1,7 MILLIÁRD forintra, mikor nagyobb városokban nincs közvilágításra pénz és hasonlók?

Tudom, hogy most ez elég részvétlenül hangzik, de gondoljunk már bele, kisebb városok ktgvetése nincs ennyi...

2011. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

""az újjáépítésnek a költségei meghaladják a 27 milliárd forintot". "


ez az összeg nekem kissé gyanús...

2011. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az országos katasztrófavédelem összesítése szerint az iszapkatasztrófa által okozott károk felszámolásának és az újjáépítésnek a költségei meghaladják a 27 milliárd forintot. Ennek egy részét a költségvetés állja, a többit pedig a kármentő alapban összegyűlt pénzből fizetik."


A természetben okozott kárt pedig úgysem tudják már helyrehozni.

2011. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!