Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Interneten hogyan zajlik a...

Interneten hogyan zajlik a népszámlálás lebonyolítása, részemről?

Figyelt kérdés
Falun élek, de a kérdezőbiztosokat kihagynám ha lehet. Én úgy képzelem, hogy előtte mindenki kap levélben tájékoztatást, vagy tévedek?
2011. szept. 20. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Nekem azt mondja meg valaki, hogy mi a frásznak kell erre költeni egy árva vasat is. Minden ember nyilván van tartva, és egyszerűen a számítógépben meg kellene nézni az adatokat és már tudják is. Ha valaki megszületik, akkor azonnal nyilvántartásba veszik. A magyar állampolgárságot, aki megkapta (születéssel, bevándorlással, vagy ki tudja hogyan) azokról szintén vannak információk. Szóval mindenki nyilván van tartva. Ha én pl. nem vagyok otthon, vagy magasról nem érdekel, akkor kevesebben leszünk? A nyilvántartások összeegyeztetésénél nincs pontosabb népszámlálás.
2011. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%

A számlálóbiztosok szeptember 27 és 30 között mindenkihez eljuttatják az adatszolgáltatói csomagot, melyben benne van az internetes belépési kód is. Egy kód tartozik az adott családban élő összes személyhez. A kód beütése után kell a kérdésekre válaszolni. Az internetes kitöltésre október 1 és 16 között van lehetőség. A számlálóbiztos tájékoztatást kap, hogy ki töltötte ki internetes úton a kérdőívet, így tehát Téged ők már nem fognak felkeresni.


A másik kérdéshez annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a népszámlálás nem nyilvántartás, kizárólag statisztikai célja van. Amennyiben az adott időpontban nem található otthon senki, a számlálóbiztos értesítőt hagy ott a látogatás következő időpontjáról. Amennyiben ez sem megfelelő, elérhetőséget hagy abból a célból, hogy egy megfelelő időpontot egyeztethessenek az adatszolgálóval. Ha megtagadja a válaszadást, az szabálysértésnek minősül, a település jegyzője szabálysértési eljárást indít el.

Remélem segítettem:) egy számlálóbiztos

2011. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 20. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Az akkor sem világos, ha annyira tudják, hogy kihez kell menni, és ha annyira tudják, hogy én hiányzom, akkor nem ezt kellene összeszámolni és meg van az eredmény!?
2011. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!