Mi lenne / lehetne a megoldás a "hajléktalan" kérdésre? Te megengednéd a hajléktalanoknak, hogy peremkerületek kis erdeiben, földművelési területein (a kertes házak közelében) házat építsenek maguknak és ott éljenek?
"Mi lenne / lehetne a megoldás a "hajléktalan" kérdésre? "
Nincs rá megoldás. Ha lenne, akkor Norvégiában, Svájcban vagy az USA-ban nem lennének hajléktalanok. De vannak. Tehát ez nem pénzkérdés és nem akarat kérdése.
22:12
"Azért elég hosszú az út addig, hogy az ember hajléktalanná váljon."
Kivéve, amikor néhány nap.
ma 22:32
A kommunizmus majdnem olyan jó "megoldás", mint a csodatévő aranyhal, a jó tündér és a Mikulás.
22:13! #4!
Nyugtass meg hogy nem kacérkodsz a politikai pályával!(munkatábor,mi?)
Megoldás: normális bérek, váláskor az apákat nem teszik tönkre. Akinek alacsony a keresete,a gyerektartás kifizetése után marad jó esetben 50.000.- Ft megélhetésre. Nincs lakása,albérletet kellene ebből fizetni és megélni is.
Aki hajléktalan lesz,annak nincs olyan családja,aki be tudná fogadni.Barátok pedig hosszú távra nem fogadnak be idegeneket.
Nagyon kevés az a hajléktalan,aki önhibájából lett az. Amikor viszont az utcán él,ha nem akar megfagyni,kénytelen inni.
Normális hajléktalan szállók kellenének,olyanok,mint régen a munkásszállók. Ott sem lopták el egymás holmiját,mert mindenkinek zárható szekrénye volt.
Hova mehetnének dolgozni,amikor a nem hajléktalanoknak sincs munkahelye?
Nem engedném meg. Nem véletlen kötik ma engedélyhez és szaktudáshoz a házakat, amíg ez nem volt, addig a lakosság jó része egészségtelen, ráadásul sokszor életveszélyes házakban lakott. Nagyon jó dolog, hogy ennek véget vetettek.
Az a baj, hogy a hajléktalanok nem egy homogén csoport. Van aki vissza akar kerülni a társadalomba, csak nem sikerül neki, van aki önszántából lett hajléktalan. Van aki képzett és van aki analfabéta. Van akinek még van esélye visszakerülni, ha akar, és van aki annyira tönkretette magát, hogy már soha nem tud beilleszkedni.
Én el tudnék képzelni egy amolyan fecskeház jellegű megoldást, tehát hogy 3-5 évre kap egy lakást, és mondjuk valami támogatást, hogy talpra tudjon állni és munkát tudjon vállalni. Ki lehetne kötni, hogy mittudomén két éven belül találjon munkát, és onnantól számítva három évig maradhat a házban, de köteles a munkabérének x százalékát félretenni, valamint nem vehet fel hitelt semmire. A végén lesz annyi tőkéje, hogy ki tudjon menni albérletbe és elkezdje építgetni az életét.
De ez nagyon drága és bizonytalan megoldás, ráadásul sokaknak egyáltalán nem oldja meg a problémáját.
El tudnék képzelni olyat is, hogy építeni valahol vidéken, olcsóbb környéken kisebb gazdaságokat, ahova egy-egy család kiköltözhet, ha van kedve ezzel foglalkozni. Egy ideig kapnak támogatást, utána pedig lehetőséget, hogy megvegyék a birtokot.
Olcsóbb megoldás talán az lenne, hogy építeni olyan kollégium jellegű szállókat, ahol a hajléktalanok teljes ellátást kapnak, emberi körülmények között élhetnek, ennek pedig az a feltétele, hogy mittudomén napi 2-3 órában kizárólag állást keressenek, mégpedig úgy, hogy a szállóban berendeznek egy számítógéptermet, ahol van internet, és ott lehet állásokra jelentkezni, információhoz jutni. Még ami kell, az több garnitúra interjúra megfelelő ruha, amiben a jelentkezők meg tudnak jelenni. Ennek a költsége nem lenne vészesen nagy, szállók ma is vannak, beraknék olyan szekrényeket, mint amik a Szabó Ervinben is vannak, amik számzárasak, tehát nem lehet ellopni a kulcsot, viszont a munkások szükség esetén ki tudják nyitni őket. Kell internet, ami annyira nem drága, és számítógépek, amiket akár felajánlás útján is lehet szerezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!