Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Majd Bokros megmondja (megoldj...

Majd Bokros megmondja (megoldja)? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 27. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én ettől is rettegek. Ingatlanadóval kezdené. Ez tök inkorrekt, mert Magyarországon évtizedeken át semmi másba nem lehetett fektetni a pénzt, csak ingatlanba. Sokan, köztük mi is, az elmúlt évtizedekben ingatlanba halmozták fel a megtakarításikat, de ettől még ma a napi megélhetést tekintve nem minősülnek gazdagnak, nem tudnak évi százezreket ingatlanadóba beadni. Persze, erre is van megoldás, el kell adni. Azaz fosszam ki saját magamat, és adjam oda valakinek az ingatlanomat szinte ingyen. Mert így is pang az ingatlanpiac, hát még akkor milyen nyomott árak lesznek, ha egy ingatlanadó tömeges kényszerű eladási hullámot generál! Az a borzasztó Bokrosban is, meg többiekben is, hogy mindenféle társadalmi, emberi háttér ismerete nélkül, magukból kiindulva tesznek tönkre embereket, meg az országot. Mert hát Bokros a havi több 10 millás jövedelméből majd röhögve kifizeti az évi mondjuk 1 milla körüli ingatlanadót. A többieket meg nyugodtan ki lehet semmizni.
2011. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
És milyen lenne egy többkulcsos ingatlanadó, bizonyos kereset alatt nem kéne fizetni, majd x%, majd xx%?
2011. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Matolcsynál sok megszorítás van, de még szarabb lesz.

Bokrosnál sok megszorítás volt, de legalább kijöttünk a bóvli kategóriából.

Ő sem jobb sokkal.

2011. nov. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

A háború előtt és még sokáig utána is volt ház és ingatlan adó.

Az adó mértéke függött attól,hogy a település mely részén van a ház,miből épült,hány szobás,milyen komfortozatú,van-e benne több lakás,illetve lakó stb.

Az adó összegét pedig az ingatlanra vetették ki. Ha több tulajdonosa volt,akkor az adó a tulajdoni hányad szerint oszlott meg.

Tehát nem lehetett kibújni az adó alól azzal,hogy a ház egy része másé.

2011. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es! Hát nem tudom, én így is, úgy is félek. Egyszer már majdnem bevezették, akkor is idegrohamot kaptam. A többkulcsos ingatlanadó meg amúgy azért nem jó, mert ebben az országban a valós jövedelmek a legtöbb embernél nem tükrözik az adóbevallásokat. Így még inkább mindenki arra lenne ösztönözve, hogy ne vallja be a jövedelmét, és megint az lenne a vége, hogy a több tíz, vagy inkább 100 milliós csodapaloták után nem adóznának, azaz nem lenne értelme az egésznek.


Bármit is mondjon Bokros, meg a többi megmondóember, én azt mondom, hogy erről a népről már nem lehet több bőrt lehúzni, nem lehet további adókkal gyötörni. Persze biztos van fél %, akit lehetne, de az meg úgyis vagy el tudja kerülni, vagy amúgy is olyan kevesen vannak, hogy érdemi bevételt nem hozna. Itt valós plusz bevétel, csak a nyomorszinten élő tömegekből lehet, de hát az már képtelenség.

2011. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Bokros-csomagról érdemes valamit tudni: Az alapja a forint csúszó leértékelése, és a vámpótlékok bevezetése volt. Emiatt működött, és nem a népnyúzó megszorító intézkedései miatt. Keressetek rá bármelyik közgazdasági lexikonban. Az ő megszorításainál lényegesen durvábbakat hoztak már be azóta, és egyik sem működött.

Tény, hogy pl. visszatérő vita, hogy legyen az egyetemeken tandíj, vagy nem. Ezt Bokrosék behozták, Fidesz eltörölte, azóta megint be akarták hozni, szerintem előbb-utóbb fizetős lesz majd.

A másik állandó vita a 3 éves GYES, ezt is hol eltörlik, hol visszahozzák. Ezt is észre kéne már venni, hogy ez az ország ezt nem engedheti meg magának.

Az egykulcsos adó ballépés volt, mindenki tudja, már Matolcsyék is el fogják venni, az más kérdés, hogy nem SZJA-nak fogja nevezni, hanem másnak, de már hallottam, hogy bruttó 205 ezer Ft felett többet kell majd fizetni.

A családi adókedvezmény is nagyon kedves dolog, de szerintem legkésőbb a következő kormány meg fogja szüntetni. A jelenlegi fizetések mellett gyakorlatilag akinek van gyereke, nem adózik (én sem). Mármint SZJA-t.

A bocsánatkérését meg kenje a hajára. Az ő ballépéseik miatt nyomorog az egész ország.

2011. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

A fidesz nagyon sz@r, de Bokrostól az Istn mentse meg a magyarokat.


Nem nem és nem, Nem kell még egy neoliberális barom minnt az ország fő gazdasági embere. Bokros most nyomja a propagandaszövegét, de soha nem vezetne be több kulcsos szja t, erre az életem is rámerném tenni. Úgy lenyomorítaná a társadalmat hogy soha nem állnánk talpra.

Megelőlegezné, sőt túl licitálná az IMF et, a leg hajmeresztőbb népnyúzás szerű megszorítások tekintetében.

"Csak hogy a hátamögött álló nagytőkéseknek f@sza gyerek lehessen!


"Szerinted az MDF nek honnan volt pénze egy tuti elvesztett választást finanszírozni? ""

Jahh hogy a feltétel Bokros miniszterelnök jelölése volt, az nem véletlen.

2011. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bokros tagja a Bilderberg-csoportnak.
2011. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a 10-20-30 százalékos szja tetszik.
2011. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudja megoldani.
2011. nov. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!