Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megvonni a szavazati jogokat!...

Megvonni a szavazati jogokat! Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy azért vagyunk szarban, mert boldog-boldogtalan elmehet szavazni. A kormány azokra épít, akik többen vannak. Ezek pedig: nyugdíjasok, hülyék, cigányok.


Nyugdíjasok: őket mi tartjuk el, nem ők tartják el az országot.


Hülyék: nem tudnak jó döntéseket hozni


Cigányok (FIGYELEM! NEM rasszizmusból írom! Tudom, hogy vannak rendesek, a kik dolgoznak, stb, nem róluk van szó, nekem is van ilyen ismerősöm. Akinek nem inge, az ne vegye magára!): őket meg segélyezzük, ingyen élnek, csak szaporodnak, őket is mi tartjuk el, lopnak, stb. (még egyszer: akinek nem inge, NE vegye magára!)


Három megoldást látok a problémára:

- Csak az okos emberek szavazhassanak. Nem azt jelenti, hogy diplomával rendelkezzen. A diplomával nem jár intelligencia. Legyen egy teszt a szavazás előtt (mint az iskolákban), és ha nem érnek el egy bizonyos százalékot, akkor érvénytelen legyen a szavazat.

Ezzel kiküszöbölhetnénk, hogy olyanok hozzanak döntéseket, akik nem látják be a következményeit bizonyos cselekedeteknek.


- Csak azok szavazhassanak, akiknek van munkájuk -> adóznak. Így csak azok szavaznának, akik valóban eltartják az országot. Nem a 15. havi nyugdíjat ígérőre voksolnának, hanem a valóban jó programmal rendelkezőekre.


- A kettő vegyítve.



Ez nagyon nagy baromság lenne? Kb. utópia, mert akkora itt a "demokrácia", hogy ez nem valósulhatna meg, de szerintem jobban működne az ország.

Vagy van esetleg módszer, hogy ilyesmi lehetővé váljon?


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. nov. 27. 16:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy sokan szeretnék, ha jobban mennének dolgaink. Az még jobb, hogy többen veszik a fáradságot, hogy ennek érdekében országirányítási módszereket próbáljanak végiggondolni.

Az viszont nem jó, hogy közben az általuk felvetett megoldás csapdájába esnek. Olyan dolgokban akarnak megoldást adni, amelyek szervezése nagyon komoly tudást, országirányítási tapasztalatot igényel, miközben javaslatukkal éppen a "hozzá nem értést" szeretnék kizárni.

Az első eldöntendő kérdés, milyen világnézeten és elveken alapuló rendszert szeretnénk. Nem sok van. Demokrácia, annak szerény változati a hangsúlybéli különbségektől függően, továbbá diktatúra ugyanilyen alternatívákkal.

A második döntési pont: olyannak kell lennie, amely végrehajtható a rendelkezésre álló emberanyaggal. Elvégre kormányt cserélhetünk, de népet nem.

A harmadik: mi legyenek a fő célkitűzések, és működésbeli elvek. A mostaniak egy részét le kellene cserélni.


Véleményem szerint a demokrácia lehet a jó megoldás, és annak lényege, hogy a részvételből csak bizonyos objektív - biológiai - tulajdonságok alapján lehet valakit kizárni (pl. 18 év alattiak). Az eredményesség kulcsa pedig a felelősség elve, azaz senki nem vonhatja ki magát tettei következménye alól (beleértve magát a választást is). Ezt pedig csak tömegakarással, azt viszont tanulással lehet elérni.

Ezért első lépcsőben nem szabad eltűrni, hogy az iskolarendszert megnyomorítsák, másodszor pedig mindenkinek elemi kötelessége a tanulás, tájékozódás, hogy képes legyen helyesen megítélni a körülötte zajló eseményeket. Tulajdonképpen ma is ez van. Mindenki viseli a 2010-es szereplésének következményeit. Elhihetitek, akik jobban átlátják a helyzetet, relatíve most is könnyebben boldogulnak, és helyes döntéseket hoznak.

Más út nincs. Ez rögös, soká tart, kemény munkával jár, de egyenes vonalú. A többi csak körben járás.

Aki elhiszi, hogy van gyors megoldás - a kérdésbeli javaslattal éve - ki van zárva a szavazásból.

2011. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves 18. válaszoló.

Az iskolai végzettségnek és a tájékozottságnak némi kapcsolata van. De melyik végzettségre gondolsz? Amelyikről papírt tud valaki lobogtatni, vagy amelyik a birtokában (fejében) van. Sajnos - sok ok miatt - mára a kettő elválik egymástól. Én az utóbbira gondoltam.

Csak példálózva: itt a fórumon egyfelől többen elárulják iskolai végzettségüket. Másfelől olvasom a fogalmazásukat, helyesírásukat, fogalomalkotásukat. Elképzelem ezek alapján a végzettséget. Néha egybevág a közölttel.

2011. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!