Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megvonni a szavazati jogokat!...

Megvonni a szavazati jogokat! Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy azért vagyunk szarban, mert boldog-boldogtalan elmehet szavazni. A kormány azokra épít, akik többen vannak. Ezek pedig: nyugdíjasok, hülyék, cigányok.


Nyugdíjasok: őket mi tartjuk el, nem ők tartják el az országot.


Hülyék: nem tudnak jó döntéseket hozni


Cigányok (FIGYELEM! NEM rasszizmusból írom! Tudom, hogy vannak rendesek, a kik dolgoznak, stb, nem róluk van szó, nekem is van ilyen ismerősöm. Akinek nem inge, az ne vegye magára!): őket meg segélyezzük, ingyen élnek, csak szaporodnak, őket is mi tartjuk el, lopnak, stb. (még egyszer: akinek nem inge, NE vegye magára!)


Három megoldást látok a problémára:

- Csak az okos emberek szavazhassanak. Nem azt jelenti, hogy diplomával rendelkezzen. A diplomával nem jár intelligencia. Legyen egy teszt a szavazás előtt (mint az iskolákban), és ha nem érnek el egy bizonyos százalékot, akkor érvénytelen legyen a szavazat.

Ezzel kiküszöbölhetnénk, hogy olyanok hozzanak döntéseket, akik nem látják be a következményeit bizonyos cselekedeteknek.


- Csak azok szavazhassanak, akiknek van munkájuk -> adóznak. Így csak azok szavaznának, akik valóban eltartják az országot. Nem a 15. havi nyugdíjat ígérőre voksolnának, hanem a valóban jó programmal rendelkezőekre.


- A kettő vegyítve.



Ez nagyon nagy baromság lenne? Kb. utópia, mert akkora itt a "demokrácia", hogy ez nem valósulhatna meg, de szerintem jobban működne az ország.

Vagy van esetleg módszer, hogy ilyesmi lehetővé váljon?


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. nov. 27. 16:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A kérdező szerint ha egyesek nem tudnának választani útján beleszólni az ország dolgába, akkor jobban menne az országnak.

Fordítsuk meg: A szavazók valóban bele tudnak szólni az ország sorsába?


Mert én úgy látom, hogy 20 év alatt csak a kormányok színei cserélődtek, de ugyanaz a dagonyázás, iszapbirkózás megy, a társadalom jó része meg le van...

2011. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
17%

Hogyne már!


Előbb a nyuggerek nem szavazhatnak meg a cigók, aztán az alacsony jövedelmüek, és a végén csak a gazdagok privilégiuma lesz a szavazás. Az az, csak a gazdagok érdekeit képviselik!


Gondolkodjanak az agyhalottak akik ezt elfogadnák azon, hogy valszín nálluk is vannak gazdagabbak, és egyenes következmény lenne hogy előbb-utóbb ők sem szólhatnának bele a választásokba.


Abba meg rosz belegondolni hogy milyen társadalmi hatása lenne a folyamatnak.

2011. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező, barátaim!

A demokrácia a mennyiségre hajt!Az alakít kormányt aki több voksot szedd össze, és az dirigál.PL,tíz analfabéta leszavaz tíz diplomást akkor az analfabéták kormányoznak.Ezért volt nagyon jó és helyes az a felfogás amit a klasszikus manchesteri liberalizmus mondott, a minőségre megyünk.Magyarul valamihez kötjük a szavazati jogot, munkaviszony, érettségi stb.Így azok szólnak bele a közélet alakulásába és az ország sorsába akik letesznek valamit az asztalra, nem csak esznek róla.

Ma teljesen más a helyzet, ma a mennyiség a fontos, így a tömegek megvezethetőek.Lásd a cigány lakosság, élelmiszercsomagokat és segélyt remélve megszavazta a kormánypártot.Én egyetértek a te álláspontoddal, bár a teszt a szavazás előtt nem épp kézláb ötlet!Kössük csak simán műveltséghez (nyolc osztályos) vagy munkaviszonyhoz (nem közmunka)!

Ez egyébként Nagy-Britanniában működik!

2011. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

""Ez egyébként Nagy-Britanniában működik!



És ha nem elég egy pártnak hogy sokáig hatalomba lehessen és változtatnak?


Mi lesz a következő kitétel?


Diploma és középvezetői szint.


És ha ez sem elég?


Akkor jön hogy csa akiknek 100milka van a számláján?


És utánna?

2011. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Az kerüli el a figyelmeteket, hogy ha egy ilyen szavazás lépne érvénybe, akkor valószínűleg nem olyan kormány állna föl, amelyik tovább vinné afelé a dolgokat, hogy csak a gazdagok szavazhatnának.


Olyan kormány állhatna fel, amelyik valóban a nép akaratát teljesítené, mert ha nem, akkor - mivel valóban csak az szavazna, aki érti is a dolgát - megütné a bokáját a párt.

2011. nov. 27. 21:38
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

Évek óta megy a harc, hogy legyen tananyag az állampolgári ismeretek. De érdekes módon sem tanárképzés, sem tankönyvek nincsenek azóta sem. Egy-két elitebb gimnázium a nyakába varrja a töritanárnak, hogy tartson már ilyen órákat, az meg tart inkább töriórát helyette, mert ahhoz legalább ért, és úgyis abból kell érettségizni. Na, ez nem véletlen, melyik párt szeretne olyan szavazókört, akik értik is, mi folyik az országban?!

Szerintem igenis érettségi tantárgynak kéne lennie, és csak az szavazhasson, aki letette az érettségit.

A többi nem megvalósítható, hogy pl. a nyugdíjas, vagy a cigány ne szavazhasson. Az már tényleg nem demokrácia.

2011. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Akkor lenne valamilyen szinten igazságos, ha iskolai végzettséghez kötnék a szavazati jogot. Az objektív dolog.
2011. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Múltkor itt a GYK-n találkoztam egy bölcsész hölggyel, aki két számot sem tudott helyesen összeadni. Szerintetek az iskolai végzettségnek tényleg van valami köze az intelligenciához és politikai műveltséghez?

A teszt szerintem is jó ötlet lenne.

2011. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jo akérdés,és gondolatébresztö.Valamit tenni kéne hogy ne 10 hülye akarata érvényesüljon 1 okos felett.Pl aki kétszer nem élt szavazati jogával,3.szor ne mehessen szavazni,70 éven felül,ne lehessen,de 16 évtol lehessen,mert a jövö Magyarországárol a jövö nemzedéke is dönthessen.
2011. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves Ante !


Elolvasnád, hogy milyen kérdéseket és válaszokat írnak ide a GYK-ra a 16 évesek? Rájuk bíznád a jövődet?

2011. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!