Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindíg a magas GDP/állam...

Miért mindíg a magas GDP/államadóssággal vannak megakadva az emberek?

Figyelt kérdés

Szerintem magában ez nem lenne veszélyes, hiszen az Eu ban sok országnak sokkal magasabb az adósság álómány / GDP aránya, sőt mi még relatív jól is állunk.


Szerintem azzal van a baj hogy, a reálgazdaságunk van le Ko zva. Ami pontosan az erőn feletti államadósság csökkentése miatt alakúlt ki.


Csak gondolkodj el azon hogy miért is akartak leminősíteni! Azárt mert nem látták biztosnak hogy jövőre az állampapírokba fektetett pénzt és annak a hozamát képesek lennénk kifizetni. Ugyanis tisztában vannak a helyzettel. Befektetésekre nem igazán számíthatunk, hiszen a növekedés az egész Eu ban minimális várhatóan.

Ha pedig a magyar gazdaság is recesszív, akkor miből fizetünk. Erre meglódúlt a Ft lefelé, ami lehet spekulációnak is nevezni, de én inkább a kialakúlt helyzet kihasználásának nevezném.

A nyugger kasszáról nem is beszélve.


Az az, orbán és matolcsy alapvetően rossz irányban kezdett el haladni, amit ráadásúl semmi nem indokolt.

Hiszen minden normális ország, a lehetőségeik 100% át a protekcionista intézkedésekre költi egy válság alkalmával, hiszen erről szól az anticiklikus gazdaságpolitika. Ha eképpen cselekednek és csak a minimumot fizetik az államadósságnak, akkor legalább 2500milliárdal támogathatták volna a magyar gazdaságot és az államadósság sem lett volna magasabb 75-76% nál.

Az az ahogy az elemzők nézik " tendenciákban" csökken az államadósság és élénkűl a gazdasági növekedés, és nem csökken a FT értéke.


Megállapítható, hogy gyurcsány a prociklikus gazdaságpolitikát alkalmazott a megfelelő anticiklikus helyett, és orbán is ebbe a hibába esett.

A külömbbség, hogy gyurcsány szórta a pénzt, orbán meg megszorítva használja a ciklusokat.


Az az:

A két elmebeteg nem csak el, de ma már szét is Qrta az országot!



2011. nov. 24. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

"Szerintem magában ez nem lenne veszélyes, hiszen az Eu ban sok országnak sokkal magasabb az adósság álómány / GDP aránya, sőt mi még relatív jól is állunk. "


Egy példa, ami a kisember életéből való, de hasonlóan alakul tőle az élete, mint az országnak:

Felvesz valaki, aki minimálbért keres (78000/hó). Legyen a hitel az éves keresetének a 80%-a, 750000Ft. Ennek a törlesztője 10 évre kb havi 12000Ft. Mennyire lesz könnyű vagy nehéz fizetnie?

Felvesz valaki, aki 1 000 000-t keres hasonló arányban, 10 000 000 hitelt. A törlesztője 10 évre havi 160 000Ft lesz. Nem lesz problémás kifizetnie.

Ugye egyetértünk abban, hogy utóbbi ettől még mindig sokkal magasabb életszínvonallal fog tudni megélni? Míg előbbi, ha ki tudja köhögni azt a nyamvadt, semmire sem elég 12000Ft-ot, akkor is kb éhenhal...

2011. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Egyáltalán nem a GDP/államadósság aránnyal törődnek az emberek, mert akkor nem állítanák, hogy Németország vagy az USA jobban áll nálunk. Ugyanis ők tényleg fossá vannak adósodva.
2011. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jó a pld.

Ugyanis egy családban a racionális számok a fontosak, a pénzpiacon meg vagy egy hatalmas emberi tényező "" a bizalom"" aminek meg kell felelni!

2011. nov. 24. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:

""Egyáltalán nem a GDP/államadósság aránnyal törődnek az emberek, mert akkor nem állítanák, hogy Németország vagy az USA jobban áll nálunk. Ugyanis ők tényleg fossá vannak adósodva.



Ezért a legfontosabb a reálgazdaság.

Ha a reálgazdaság működik, akkor a hitelejet is könnyebb fizetni. "persze nem az adósság elszálásának a rovására"


Ezért nem értem hogy mit barmoltak ezek az állatok!

2011. nov. 24. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miért mindíg a magas GDP/államadóssággal vannak megakadva az emberek?"


Mert az a történelmi tapasztalat, hogy ez 60% fölött már gátolja a gazdaság fejlődését, kb. 90% fölött pedig általában csődhöz vezet.


"Szerintem magában ez nem lenne veszélyes, hiszen az Eu ban sok országnak sokkal magasabb az adósság álómány / GDP aránya, sőt mi még relatív jól is állunk."


Hatalmas tévedés. Pl. ugyan a német adósság is a magyarhoz hasonló szinten van, de alacsonyabbak a kamatkiadásaik, mert a német államkötvények hozama csupán 2%, szemben a magyar 7%-kal. Tehát a németek sokkal jobban állnak, mégis aggódnak. Olaszország, Franciaország, Portugália helyzete pedig kritikus. Vagy te nem olvasol újságot mostanában?


"Szerintem azzal van a baj hogy, a reálgazdaságunk van le Ko zva"


Nem tudom, mit értesz "reálgazdaságon", de pl. a magyar ipar többet termel, mint valaha.


"Ha pedig a magyar gazdaság is recesszív, akkor miből fizetünk. "


Be kell fejezni az esztelen szociális kiadásokat, csökkenteni kell a nyugdíjakat stb.


"Hiszen minden normális ország, a lehetőségeik 100% át a protekcionista intézkedésekre költi egy válság alkalmával"


Az EU-ban? Hülyeségeket beszélsz.


"erről szól az anticiklikus gazdaságpolitika"


Ha 2010-ben anticiklikus gazdpolt indított volna a kormány, már fél éve csődben lennénk.


"gyurcsány a prociklikus gazdaságpolitikát alkalmazott a megfelelő anticiklikus helyett"


Nem tehetett mást, mert nyakig eladósította az országot, hogy megnyerje a 2006-os választást.

2011. nov. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem jó a pld.

Ugyanis egy családban a racionális számok a fontosak, a pénzpiacon meg vagy egy hatalmas emberi tényező "" a bizalom"" aminek meg kell felelni!"


Amikor hitelt veszel fel, a banknak be kell bizonyítanod, hogy neked arra nincs szükséged. El kell nyerned a bizalmát. Más kérdés, hogy ott a bank dönti el, hogy mennyire bízik benned, nem pedig ún. "független" minősítők.

2011. nov. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!