Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a fenének kell 120 milliárd...

Mi a fenének kell 120 milliárdot költeni romaintegrációra?

Figyelt kérdés
Úgy értem azok a cigányok nem kaptak már így is elég pénzt tőlünk? Ennek mi értelme van? Nincs hasznosabb dolog, amire költhetne ez a senkiházi Orbán? Bosszantó...
2011. nov. 15. 12:26
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
94%
Abban igazad van, hogy egy gyerek sem szeret iskolába járni. De mégis jár. Miért? Két okból: a családi háttér nem csak hogy elvárja, hanem kényszeríti erre. A másik ok, hogy fél a következményektől. Simán látszik, hogy a szóban forgó csoportot sem a családi háttér nem tolja, se ő maga nem fél a következményektől.
2011. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 tetro ***** válasza:
0%
igen. a gyereket a család kényszeríti rá az iskolára. akkor az mégis milyen érv, hogy a cigányok azért tartanak itt mert nem is akarnak tanulni? hiszen a gyerekek többsége nem akar tanulni, de elviszik az iskolába, délután meg tanulnak vele otthon. na akkor most megáll-e az érv, hogy azért nem tanulnak, mert nem akarnak?
2011. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha több pénzt adsz, majd akar? Nem. Ha kényszerited akar majd? Nem, de muszáj lesz neki.
2011. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Ördögi kör. Gyerek nem akar, mert a szülőt nem érdekli. A gyerek felnő, nem érdekli, a gyerekét szintén nem érdekli. És ez így megy tovább. Te amúgy nem akarnád megszakítani ezt a láncot soha? Mert csak egyszer kéne, univerzálisan, de töke hozzá még egy kormánynak sem volt.
2011. nov. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Az volt a jó ötlet, hogy bentlakásos iskolákat kéne létrehozni. Akkor a családi háttere nem húzná le, és talán be tudna illeszkedni a társadalomban. Az oktatás önmagában nem elég ahhoz, hogy eltüntesse a különbségeket, sőt gyakran csak megerősíti, újratermeli azokat.
2011. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Tetro!


Légyszíves, és adj nekünk választ a következő kérdésekre:


Mégis, TE hogyan képzelted el ezt az integrációt? Mit tennél, amit mások már évszázadok óta nem tettek meg? Milyen új eszközökhöz nyúlnál a célod megvalósítása érdekében?

De tényleg... szerinted nem próbálták kitartóan az integrációt? Úgy gondolod, Magyarország sosem próbálta moderálni őket, hogy a társadalom hasznos polgárai legyenek? Mellesleg ha annyira jók, és szegénykék csak egy kis megértésre, meg némi törődésre vágynak, miért van az, hogy mikor megyek az utcán, és 20 méternél közelebb vagyok egy ilyen csillogó kabátos cigányhoz és rá merek nézni, az a mondat hagyja el a száját, hogy "Mit nézee gecci?" ? 10ből 10szer. Véletlen?

2011. nov. 18. 13:37
 37/44 tetro ***** válasza:
5%

Hol írtam olyat, hogy szegénykék meg hogy annyira jók? Légyszi emeld már ki, ahol ezt írtam. Vagy csak azt emeld ki, ahol azt írtam, hogy jó ahogy él a romák többsége. Mutasd meg, különben kénytelen leszek azt hinni, hogy a szövegértéseden nem segített, hogy te jártál iskolába.

Az oktatáson keresztül képzelem én el. Hogy hogy? Nincs rá konkrét tervem, mert nem ez a szakmám, nem tanultam behatóbban szociológiát se pedagógiát. Mondjuk jó lépés lenne, ha a szülőket rávennék, hogy a gyerek mindenképp járjon iskolába. És ingyen kapnák a tanszereket, könyveket, füzeteket. Ne csak ők, mindenki, aki rászorul. Aztán magát a tanárképzést is megváltoztatnám. Néhány éve láttam egy felmérést, amely szerint az abban az évben végzett pedagógusok többsége a roma gyerekeket kezelhetetlen-fejleszthetetlennek tartja. Érted, mielőtt elkezdenének tanítani, még mielőtt bármilyen tapasztalatuk lenne, már lemondanak róluk. Az iskolában pedig szegregálják őket. Ahogy bekerül a gyerek, rögtön olyan impulzusokat kap, hogy ő rosszabb, kevesebbre képes és neki amúgy is mindegy. Hogy a francba tudna ebből kitörni? Ösztöndíjt rendszert lehetne bevezetni már a középiskolától azon diákok számára, akiknek a szülei mondjuk 8osztályt sem végeztek el. Nem hatalmas összegekről van szó, csak hogy lássák egyáltalán, hogy a tanulásnak van haszna. Mert ugye otthon ezt nem fogja látni... De mondom, nem szakmám, nem én vezetem az országot. Tény, hogy akik vezetik, azok még nem álltak elő semmilyen használható megoldással 20 év alatt.

Mi az ami szerinted az elmúlt húsz évben történt? Milyen lépések segítettek a cigányság felzárkózásában? Hiszen még tavaly is indult külön osztály magyar és cigány gyerekeknek. Mi a francot tanítunk nekik ezzel?

Nem moderálni kell őket, hanem felzárkóztatni... A moderáció által hogyan is lennének a társadalom hasznos polgárai?

Ki és mikor és mivel próbálta tartósan integrálni őket? Légyszi mondj példákat erre.

Ez csillogó kabátos félelemkeltő cigány meg annyira demagóg és előítéletes, hogy ez csak rólad árul el egy csomó mindent. Az hogy manapság mitől rettegünk az többségében azért nem valós félelmeken alapszik. Hányszor támadtak meg valójában? Hányszor raboltak ki? Rettegsz a kigyúrt 150kilós redős tarkójú srácoktól is a discoban, nem? Bántottak valaha ok nélkül? Persze ez nem ilyen fekete vagy fehér. Szélsőséges példákat hozol fel, amik macro szinten semmit sem bizonyítanak, de igen ez egy létező probléma. Csak ez nem rassz kérdése. Hanem a szegénysége, az iskolázatlanságé és a kilátástalanságé. Minden országban meg van ez a réteg, ahol legalább ekkora a létminimum alatt élő réteg mint nálunk. Azért köt beléd és azért agresszív a csillogó kabátos cigány, mert buta. Nem genetikailag buta, hanem ő nem tanult 12 évig, nem szocializálódott az iskolában. És teljesen mást kapott otthonról is. De erre nem csak náluk van példa. Volt több osztálytársam, aki nem volt roma, de szegény aluliskolázott családból származott. Volt akiről tudtuk is, hogy az apja a kevés pénzüket is elissza. Ők semmivel sem voltak különbek, mint a csillogó kabátos cigány gyerekek. Ugyanúgy elég volt rájuk nézni. Mégsem mondom, hogy akkor a magyarok az ilyenek...

2011. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
64%
A cigány az cigány marad és soha nem fog integrálódni!
2011. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 tetro ***** válasza:
Olyan érvekkel nem tudok vitatkozni, hogy a cigányok ilyenek, mert egyszer a hetes villamoson ki akarta lopni egy a bármimet a zsebemből... Mit lehet erre mondani? Számodra ez egy érv, én meg rájöttem, hogy veled nem jó nekem beszélgetni, így hát csak annyit mondhatok: Jó utat!
2011. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

"A Fidesz így vásárol szavazatot, közben meg az értelmes embereket meghülyítik az ígéreteikkel."


1. nincs annyi cigány az országban, mely biztosíthatná a győzelmüket

2. ha valaki értelmes, miért szavazna a Fideszre? .)

épeszű ember nem szavaz magyarirtókra...

3. ha valaki elhiszi az igéreteiket az nem értelmes, hanem rühes idióta!

2011. nov. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!