Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy sokan...

Mi az oka annak, hogy sokan hülyeségnek tartják az iskolát és ellébecolják?

Figyelt kérdés
Persze rossz iskolába járni..(,mint ahogy a legtöbb kötelező dolog),de hasznos!A probléma ,hogy akkor jövünk rá mikor már késő.
2011. nov. 13. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
a válasz ott van a kérdésben.
2011. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Jártam eleget iskolába, még felnőtt fejjel is.

"Bár volt benne jó is ha visszagondolok"


A lényegen nem változtat, hogy nem sok értelme volt.

2011. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez azért van, mert vannak akik h*lyék, és rosszul teljesítenek, de úgy tesznek mintha szándékosan nem tanulnának, mert az ciki ezzel elrejtve a mentális képességeik gyengeségét, és inkább próbálnak szociális téren elérni valamit. A lányok k*rvás öltözékkel és viselkedéssel, a fiúk a puszta fizikai erejüket használva, vagy éppen "felnőttes" dolgokat csinálnak, öltözködés, dohányzás, ivás. A társadalmi normák áthágási lehetőségeit keresik, és jobbára a többség ezekhez idomul, mert ez a "menő", és akinek nincs nagy baj az eszével az is azt fogja mondani, hogy a tanulás ciki és ennek megfelelően cselekszik. Aki meg értelmes, és tanul, az pedig hátrányos megkülönböztetéssel kell, hogy szembenézzen, mert a "menők" hülyék, és ezért nem szeretik az okosakat, és ezért fellépnek vele szemben, sértésekkel, kiközösítéssel, vagy akár fizikai erőszakkal. A többség, aki se nem túl hülye, se nem túl okos pedig csordába verődve megy a divat után.
2011. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"A lényegen nem változtat, hogy nem sok értelme volt."


Kifejtenéd.


Személy szerint úgy gondolom, ohgy de van értelme.

2011. nov. 13. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Sok gyerek úgy nő fel, mint réten a gaz, vagy hagyják elkanászodni a szülei és később mikor jönnek a gondok, már semmit nem tudnak vele kezdeni. Pl. anno én is úgy szerettem volna lébecolni, de én kaptam volna érte és féltem ezért nem lébecoltam. Szinte mindenkiben benne van ez, csak sokan nem merik megcsinálni.


És tényleg csak akkor jön rá mindenki, mikor már késő. Ugyanez, mint a tesiórák. Úgy utáltuk, hogy hihetetlen, a tanárnő mindig mondta, hogy majd meglátjuk, hogy fogunk vágyni rá, mikor fizetni kell a mozgásért. Mi meg úgy voltunk vele, hogy persze a francnak se fog hiányozni ez a hülyeség. Na most tessék, olyan boldog lennék a heti két tesivel is, ha nem kellene különkerülővel több ezer forintért tornáznom..

2011. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Én megértem a gyerekeket. Lényegében csak az irodalmat és a történelem egy részét tartom hasznosnak, az alapműveltség miatt. Egyébként a kémiára nemhogy felnőtt fejjel, hanem már egyetemistaként sem emlékeztem.
2011. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Mondjak valamit.Elvégeztem egy kib@szott 8 éves általános.Elvégeztem a kib@zott érettségi majd utána még elvégeztem egy két éves szakmunkást+ van egy vágyónőrím.

Nincs munkám és azt mondják,hogy húzzak ki külföldre dolgozni.A mai fiatalok látják,hogy nincs értelme suliba járni.Mondjak valamit.Ha visszamehetnék az időbe akkor én se járnék be.Elvettek egy csomó időt az életemből.

2011. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"Lényegében csak az irodalmat és a történelem egy részét tartom hasznosnak" Azért a matematika, a földrajz, meg úgy alapvetően mindegyik tantárgy fontos. Az érettségi szerintem egy alapműveltség, ami mindenkitől elvárható. Hogy utána dolgozik-e vagy egyetemre megy és továbbtanul, az már a saját képességétől függ. De ha látja, milyen tárgyak érdeklik gimiben, már könnyebb lesz továbborientálódni.
2011. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Lényegében csak az irodalmat és a történelem egy részét tartom hasznosnak, az alapműveltség miatt. Egyébként a kémiára nemhogy felnőtt fejjel, hanem már egyetemistaként sem emlékeztem."


Én pont az ellenkezőjét gondolom. Nekem a kémia, fizika, matek az amire azt mondanám, ohgy még itt ott van értelme, de az irodalomnak semmi.

2011. nov. 14. 14:35
 10/12 A kérdező kommentje:

"Elvégeztem a kib@zott érettségi majd utána még elvégeztem egy két éves szakmunkást+ van egy vágyónőrím. "


Arról te tehetsz, hogy olyan szakmát tanultál amire nincs nagy kereslet.

2011. nov. 14. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!