Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Tisza...

Mi a véleményetek Tisza Istvánról?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Vad, geszti bolond. Bár ez nem az én véleményem, csak idéztem.
2011. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ady véleményét ismerem :D
2011. nov. 11. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Mondhatnám ,hogy én meg osztom Ady véleményét...de nem teljesen.


Szóval, Tisza István egy olyan történelmi szereplő, akiről az emberek a pártállásuktól függően mondanak véleményt. Ilyen Horthy, vagy Károlyi is. Jobbosoknak ilyen, a balosoknak amolyan.


De ez áll a történészekre is, egy jobb oldali történész más véleményt mond Tiszáról mint egy baloldali.


Én magam nem ítélem el Tisza Istvánt, de Ady nem véletlenül nevezte vad geszti bolondnak. Meg azért elég furcsa dolgok fűződnek az ő politizálásához.Például Tisza ellenezte az álltalános választó jogot, és a kisebbségek ügyében is érdekes véleménye volt, és a demokrácia játákszabályait is furán értelmezte.


Lehet ezért bírálni, vagy azt mondani, hogy azt tette ami abban az adott korban helyes volt, és ne a mai szempontok alapján ítélkezzünk.


Van sok néző pont.


Amúgy meg, kérdező az ilyen kérdésnek úgyis az lesz az eredménye, hogy pártállástól függően beböfögik ide a marhaságaikat.


Ha tényleg érdekel a téma, akkor történészek cikkeit olvasd, és ne itt tegyél fel kérdéseket. De ha csak az érdekel, mit tudnak össze fröcsögni a különböző politikai oldalak, akkor várj egy kicsit, úgy is lesz ilyen.

2011. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt várom :)
2011. nov. 11. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:

"Például Tisza ellenezte az álltalános választó jogot, és a kisebbségek ügyében is érdekes véleménye volt, és a demokrácia játákszabályait is furán értelmezte.

"


Barátom, akkoriban a legtöbb politikus így volt ezzel...

Teljesen más kor volt, nem lehet ugyanazokat az elvárásokat támasztani velük szemben, ami ma már "természetes"

Minden történelmi eseményt, személyt úgy érdemes értékelni, hogy belegondolunk az adott kor viszonyrendszerébe.

2011. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

,,Barátom, akkoriban a legtöbb politikus így volt ezzel...

Teljesen más kor volt, nem lehet ugyanazokat az elvárásokat támasztani velük szemben, ami ma már "természetes"

Minden történelmi eseményt, személyt úgy érdemes értékelni, hogy belegondolunk az adott kor viszonyrendszerébe"


Ezt én is elmondtam. Bravo!

2011. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a trájponthus oldalakon pedig csak röhögni lehet
2011. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pro Patria ***** válasza:

"Például Tisza ellenezte az álltalános választó jogot"

- Legyen is így! A kocsmatöltelék szavazata ne érjen ugyanannyit, mint a bölcsészé.

Más kérdés, hogy ennek is van hátulütője - az alsó réteg érdekeit még annyira se vennék figyelembe ezek után, mint most, hiszen csak a szavazatok elnyerése érdekében hoz meg egy adott kormány (pozitív) intézkedéseket.


De nem is feltétlen kellene jómódúsághoz kötni ezt (mert ugye aki egyetemet végzett, az általában nem szegény családból jön). Véleményem szerint a legbölcsebb az volna, hogy mindenkinek el kellene végeznie egy gyorstalpaló tanfolyamot a politika világáról (közgazdaság, szociológia, stb - csak nagyvonalakban), és ha sikeresen leteszi ezek után a vizsgát (mint pl most az állampolgárságit), akkor szavazati jogot nyer. Egyenlő értékű szavazati jogot bárkiével, de mégsem "alanyi jogon" jár.

(Igen, ennek is van hátulütője - eme oktatást ki lehetne használni politikai érdekekre /manipulálás/, de melyik rendszer tökéletes?)


"és a kisebbségek ügyében is érdekes véleménye volt, és a demokrácia játákszabályait is furán értelmezte."

- Mint pl?

2011. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most, hogy elolvastam ezt a cikket, már nem túl jó :

[link]

A közepén, ha megnézitek a 'szabottelvű népvándorlás ' karikatúrát, az mindent elmond : az ő uralma idején ment ki másfél millió magyar földműves és iparos (akikre nagy szükség lett volna), mert nem tudott megélni, de beözönlött helyettük többszázezer jöttment mihaszna galiciai zsidó (akikre viszont egyáltalán nem volt szüksége az országnak), ezért rossz a véleményem Tiszáról. Nem érdemli meg, hogy a szobrát újra felállítsák, illetve most már sejtem, kik akarják a szobrát újra felállítani.

2011. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!