Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hofi Gézát annak idején...

Hofi Gézát annak idején hogy-hogy engedték, hogy parodizálja a rendszert?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 14:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

"Bizonyítékot, forrást, aktát. Egyébként csak rágalmazó vagy."


Nem közölhetem itt.

Egyébként te meg ügynökfan vagy.

2011. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

"Lehet hogy én vagyok a hülye, hogy elvárom, ha valaki állít valamit, akkor bizonyítéka is legyen?"


Bizony, kib@szott nagy idióta vagy, mivel ezt itt nem hozhatom nyilvánosságra.

Csak elmondtam az igazságot. Jogot van nem elhinni. :)

2011. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

"Lehet hogy én vagyok a hülye, hogy elvárom, ha valaki állít valamit, akkor bizonyítéka is legyen?"

Nem hülye vagy, hanem naiv. Az ilyen dolgokat mindenki tudja, ez evidens, amúgy sincsenek bizonyítékok, mert a tudjukkik eltüntették, de akkor is mindenki tisztában van vele, hogy ki volt ügynök, mert ugye akkoriban mindenki, aki valamire is vitte, az volt...

Ne akarj bizonyítékot. Még nem értünk meg arra, hogy kulturált módon tudjuk feldolgozni az elmúlt rendszert, egyelőre a hisztéria uralkodik ez ügyben. Majd ha sikerül kicsit lenyugodni, akkor az általad megálmodott, normális módszerek is működni fognak. Megalapozott állítások lesznek, bizonyítékokkal alátámasztva, kocsmai szintű hőbörgés nélkül.

2011. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

,,Nem közölhetem itt.

Egyébként te meg ügynökfan vagy."


,,Bizony, kib@szott nagy idióta vagy, mivel ezt itt nem hozhatom nyilvánosságra.

Csak elmondtam az igazságot. Jogot van nem elhinni."


Úgy tudtam hogy ez lesz. Persze, nem közölheted. Mert? Titkos? Meddig titkosították?

Ha meg titkos hol kerültél te olyan helyzetbe hogy bármi ilyesmit elolvass?


Kamu az egész, egyszerűen hazudsz. Vagy lehet, te magad is elhiszed a saját mesédet, amit a kocsmapult mellet álmodtál meg.


Bizonyítékok nélkül semmit sem állítunk. Ha nem tudod bizonyítani, akkor inkább maradtál volna csendbe.


,,Nem hülye vagy, hanem naiv. Az ilyen dolgokat mindenki tudja, ez evidens, amúgy sincsenek bizonyítékok, mert a tudjukkik eltüntették, de akkor is mindenki tisztában van vele, hogy ki volt ügynök, mert ugye akkoriban mindenki, aki valamire is vitte, az volt... "


Ez nem így működik. Eltüntették a tuddjukkik? Ki? Voldemort elvarázsolta? Hagyjuk már. Ilyen nincs. Mindenki tudja...én specliel nem tudom. Addig ez csak mese, amíg nem látom a bizonyítékot!

2011. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tettem oda a smiley-t a végére. Irónia akart lenni, a "mindentudók" paródiája. Mert ők mindenkiről tudják ám, hogy ügynökök voltak-e, ismertek mindenki, némelyikük már úttörő korában is ellenálló volt, mert nem ette meg a vajaskiflit... De mikor megkérded, mire alapozzák a nézeteiket, akkor vagy azt vágják hozzád, hogy ezt mindenki tudja, vagy megkérdőjelezik a hovatartozásodat. Mert ugye aki nem hisz nekik vakon, az ellenség...
2011. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Hofi a Kádár-rendszer egyik legfőbb propagandistája volt (a másik Moldova).
2011. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hofi nem csinált propagandát a Kádár rendszernek és Moldova sem. El kellene olvasni a műveit!

Ők is rendszer visszásságairól beszéltek. Nem csak Hofi csinált politikai kabarét,hanem sok más humorista is. Előtte pl. Kellér Dezső,vagy Komlós János,hogy a legsikeresebbeket említsem.

NEM a rendszert parodizálták,hanem a visszásságokat. A kettő azért nem ugyanaz. Soha nem parodizálták a pártot,a szocializmust,vagy a SZU-t.

Az sem igaz,hogy minden paródiát Kádárnak mutattak be,mert erre nem is volt szükség.

Minden nyilvánosság előtt bemutatott szöveget,színdarabot,zeneszámot,dalt,újság cikket előzetesen Aczél elvtárs bírált el. Ő döntött,hogy a közönség elé kerülhet-e?

Hofinak nem kellett ehhez besúgónak vagy ügynöknek lennie.

2011. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"NEM a rendszert parodizálták,hanem a visszásságokat. A kettő azért nem ugyanaz. Soha nem parodizálták a pártot,a szocializmust,vagy a SZU-t."


Igen.

Pont ez a lényeg.

A Pártnak szüksége volt rájuk, mint biztonsági szelepre és azért őket engedték, mert tudták róluk, hogy ők nem fognak a rendszer ellen agitálni.

Kritizálni lehet (ha muszáj), de tudni lehetett, hogy ők nem kérdőjelezik meg az egész, mint olyan, szükségességét.

2011. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Nem engedték, többször ült börtönben miatta.
2013. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Fontos probléma van itt.


Hofi kritizálta a rendszert, de baloldali volt. Ezért már a rendszer propagandistájának tartják egyesek. Tehát: szerintük nem lehetsz baloldali, nem érthetsz egyet bizonyos dolgokkal, másokkal meg nem. Csak teljesen rendszerellenes lehetsz, csak azt gondolhatod, amit ők, különben ellenség vagy. Ez a gondolkodásmód a fanatikus, veszélyes embereké.


Amit pedig itt az állítólagos ügynök-múltról írtak, az elég nevetséges. Gyerekkorunkban ment ez, hogy hazudtunk valami nagyot a másiknak, hogy mondjuk lenyűgözzük, de ha bizonyítékot kért, akkor ment a mese habbal. Egyébként, ami itt történt, az valóban rágalmazás, aminél kevés gusztustalanabb dolog van a világon, mert a becsületet nehéz vagy akár lehetetlen helyreállítani. Aki a rendszer iránti gyűlöletből képes volt erre (meg az is, aki bevédte az illetőt), az szintén az elvakult, ostoba, fanatikus, veszélyes kategória.

2015. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!