Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hofi Gézát annak idején...

Hofi Gézát annak idején hogy-hogy engedték, hogy parodizálja a rendszert?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 14:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Ő volt a szelep a rendszeren.

Ha bedugítják csak nő a feszültség és egyszer bumm!

2011. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Úgy, hogy ügynök volt
2011. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Úgy mondta el az igazságot, hogy azt viccnek tartsák az emberek. A legjobb módja, hogy ne az igazat higyjék/gondolják...
2011. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak Hofi parodizálta abban az időben a rendszert. A 60-as évek végétől minden humorista parodizálta a rendszert,és NEM voltak ügynökök.

Azért engedték,mert ez egyfajta biztonsági szelep volt.

2011. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Hiába pontoztok le, az egész Kádár engedélyével történt, Hofi rendszeresen jelentett, olvastam az aktáit (azt most nem szeretném firtatni, hogy miért)

Egyébként én bírtam a fickót, de attól még ügynök volt.

2011. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Attól függetlenül, hogy ügynök volt-e, igenis szükség volt a politikai kabaréra, amit ő is művelt.

Bement a dolgozó az előadásra, végighallgatta, aztán elégedetten jött ki: "Na, Hofi most jól megmondta nekik!". Ettől persze semmi sem változott, de jobban érezte magát, örült neki, hogy úgy érezte, más is látja a visszásságokat és legalább egy kicsit oda lehetett szúrni a vezetésnek az elkövetett hibákért.

Ha még ez sem lett volna, akkor minden bizonnyal több feszültség gyűlt volna össze az emberekben, nehezebb lett volna fenntartani a rendet.

2011. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor engedték, amikor már elég nagy volt a feszültség és szükség volt arra, hogy valahogy kiengedjék a gőzt.

Rákosi alatt, vagy az '56 utáni években senkinek nem engedték volna, a szocializmus vége felé viszont más muszáj volt valami ilyesmit bevezetni.

Hofit pedig ismerték a Pártban és tudták róla, hogy ő nem fog vérmesen kikelni a rendszer ellen, követelni a ruszkik kivonulását, a rendszer leépítését és az áttérést a kapitalizmusra. Csak épp "ártatlanul" kifigurázta egy kicsit azt, ami van, de nem szított ellene. És tudták róla, hogy nem is fog.

Egy utcáról frissen beesett Kovács Jánosnak biztos nem engedték volna, de Hofit ismerték annyira, hogy megbízzanak benne.

2011. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

,,z egész Kádár engedélyével történt, Hofi rendszeresen jelentett, olvastam az aktáit"


Bizonyítékot, forrást, aktát. Egyébként csak rágalmazó vagy.

2011. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

"Bizonyítékot, forrást, aktát. Egyébként csak rágalmazó vagy."


Pofa be döntész!

2011. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Aki bizonyíték hiányában valakit valamivel megvádol, az rágalmaz.


Lehet hogy én vagyok a hülye, hogy elvárom, ha valaki állít valamit, akkor bizonyítéka is legyen?


Ezek szerint igen.

2011. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!