Nem késő ehhez egy kicsit?
Nem csak késő,de értelmetlen is. Akár a Képíró,vagy Zentai elleni per is az volt.
A rendszerváltáskor kellett volna ezt megtenni. Akkor még éltek tanuk is,és nem csupán ilyen-olyan papírok alapján kellene a pert lefolytatni.
Ma hogyan állapíthatja meg bárki is,hogy mennyiben volt ténylegesen köze a halálos ítéletekhez? Egy jó ügyvéd minden közvetett bizonyítékot megcáfolhat.
A perbe foghatók köre is kérdéses. Kit lehet perelni? Csak a KB tagjait,vagy a helyi potentátokat is? Perelhető-e mondjuk Pozsgai, vagy Schmitt Pál? Ő is államtitkár volt a Kárád.rezsimben. Az Astoria szálló igazgatójaként pedig tudtával és beleegyezésével figyelte a titkosrendőrség a vendégeket! Alkalmazottjai voltak a szállodájának. Ebből vajon mennyi hátránya származott a megfigyelteknek?
Erre inkább az a mondás illik,hogy eső után köpönyeg. Arra mindenesetre jó,hogy a valós,jelenlegi problémákról elvonják a figyelmet.
Ezt a kérdést a pártoknak elvi szinten kellet volna rendezni 1990-ben.
Legyen-e, milyen körben (pontos meghatározás), milyen cselekmény számítson (felsorolás), mi a büntetési tétel.
Ezt kellett volna mindenekelőtt törvényben rögzíteni, továbbá azt, kik milyen módon kutathatnak, nyomozhatnak, mielőtt az első tényleges vizsgálatot elkezdik.
Csakhogy egyrészt túl sok volt a hatalomban lévő érintett (itt elég, ha erkölcsi értelemben az, már nem szeretné), másrészt a teljes akkori politikai réteg dilettáns és részrehajló módon állt hozzá, harmadrészt érvényesült a régi magyar pató páli hozzáállás - ej ráérünk arra még.
És innentől kezdve már csak rosszul lehet csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!