Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdekel mi is a baj a fidesz...

Érdekel mi is a baj a fidesz fanok felfogásával?

Figyelt kérdés

Előző kérdésre válaszolt egy mindenki álltal jól ismert 53% os válaszolgató!


""


18:54


"Kérlek légy szíves add elő, hogy miből produkáltuk azt az óriási külker .többletet ?"


Nem tudod használni a google-t? Akkor segítek. Kereskedelmi egyenleg termékcsoportonként, millió euró, 2010:


élelmiszer +1685

nyersanyag +347

energiahordozók -5039

feldolgozott termékek -1291

gépipari termékek, járművek stb. +9813

Összesen +5515.


Ha ennél is részletesebb kell, nézz utána, nem fogok a kedvedért titkárnői munkát végezni.



Szerinted ez a válasz hasznos.


A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:46

19:18

""



Szerinte óriási külker mérleg többletünk van.

Ami igaz is........lenne, ha:


Nem az oly sokszor említett duális gazdasági szerkezetünk lenne és mi a nemzetgazdaságunk termelné ki.


De nézzük hogy miért?


Mert az autó ipar ami húzza a mérleget, ami:

1, rengeteg importal jár, hisz a nyersanyag külföldön van és nem ritkán magas hozzáadott értékkel jön be, az az félig összeszerelten, részleges késztermékként.

2,Hogy szinte semmi köze a költségvetésnek a befolyt pénz nagyrészéhez. Ugyanis azt a külföldi autógyárak viszik haza a nagyrészét, mert nekünk nem származik belőle tőkejövedelmünk.


Aki ennyire nem érzi hogy miről is van szó, az egyátalán minek is szavaz?


Miért nem a fizetési mérleget vizsgálgatja, hiszen az sokkal jobban megmutatja mit is tud az ország valójában?

"" [link]


De hogy ne is tudjon belémkötni:

[link]


2011. okt. 13. 20:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
El tudnám neked magyarázni, miért jó amit a Fidesz próbál végig csinálni kedves crem0001, de tudom hogy úgysem hinnél nekem, mert te és a többiek mást láttok azon dolgok mögött, amit most a kormány csinál. De ezért nem hibáztatlak sem téged, sem mást, mert tudom hogy minden ember számára a jelen a fontos. Csak nem ér semmit a jelen, ha nem lesz jövő. Az egykulcsos adót meg szerintem hagyjuk, én nem annak köszönhetem azt ahol most tartok, ezt te is tudod. Tudom, nehéz elhinni, de a különbözet egy részét alapítványoknak adom. Nálam ez így működik.
2011. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
24%

"Csak nem ér semmit a jelen, ha nem lesz jövő"


Ezt mond a Fidesznek.


Egyébként jelen nélkül nincs jövő.


Aki pedig lepontozott, mert azt írtam, hogy az 53%-os fizetett troll, az gondolkodjon egy kicsit.


Ez már réges rég bevett módszer, nézzetek szét a blogok kommentárjai között...


ismerőse a stílusa pár blogról...

2011. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
46%

"Miért nem a fizetési mérleget vizsgálgatja, hiszen az sokkal jobban megmutatja mit is tud az ország valójában?"


Azért nem azt "vizsgálgattam", mert nem az volt a kérdés, te szerencsétlen idióta.


"Elnézést kérek az 53% tól mert övön aluli voltam."


Nem kell elnézést kérned, mert egy senki vagy, akinek bőven elég büntetés, hogy olyan, amilyen.

2011. okt. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
8%
A fideszfanok nem tudnak érdekelni, különösen az 53%-os nem.
2011. okt. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

""""Miért nem a fizetési mérleget vizsgálgatja, hiszen az sokkal jobban megmutatja mit is tud az ország valójában?"


Azért nem azt "vizsgálgattam", mert nem az volt a kérdés, te szerencsétlen idióta.


"Elnézést kérek az 53% tól mert övön aluli voltam."


Nem kell elnézést kérned, mert egy senki vagy, akinek bőven elég büntetés, hogy olyan, amilyen.



Látod kis tintahalam!

Ez a baj veled.

Te mindenáron beakartad bizonyítani az igazad.

Ha értenél hozzá, leírtad volna hogy a kereskedelmi mérleg a duális gazdasági rendszerünk okán torz és nézzük meg a fizetési mérleg oldalától hogy miként is állunk.


Persze én az idióta ezt álmomból felkeltve is vágom.

2011. okt. 13. 22:21
 16/25 A kérdező kommentje:

"kolopele válasza:


El tudnám neked magyarázni, miért jó amit a Fidesz próbál végig csinálni kedves crem0001, de tudom hogy úgysem hinnél nekem, mert te és a többiek mást láttok azon dolgok mögött, amit most a kormány csinál. De ezért nem hibáztatlak sem téged, sem mást, mert tudom hogy minden ember számára a jelen a fontos. Csak nem ér semmit a jelen, ha nem lesz jövő. Az egykulcsos adót meg szerintem hagyjuk, én nem annak köszönhetem azt ahol most tartok, ezt te is tudod. Tudom, nehéz elhinni, de a különbözet egy részét alapítványoknak adom. Nálam ez így működik.



2 dolgot jegyeznék meg ha elfogadod tőlem kedves kolopele.


Én tudom hogy mit csinál a fidesz, de azt is tudom hogy mit nem, ahoz hogy amit csinál működjön is az elgondolása.


Lehet hogy nyakatekerten fogalmaztam de bízom az inteligenciádba.


Ott hibázik, hogy amíg a duális gazdaságunk nem tesszük rendbe addig mindegy hogy mit csinál.


"pld


Hiába támogatja az épipart ha minden nagyobb anyaggyártónk külföldi, megy ki a pénz.

Pedig ha lenne magyar aki itt hasznosítja újra a tőkéjét és legalább az állami vagy ppp megrendeléseket kielégíthatné az sok sok gazdasági hatást beindíthatna.


Ez csak egy pld volt de mindenre igaz.

Hiszen az nem megy hogy magyar tőkejövedelmek nincsenek, a külföldieket meg szétkedvezményezzük abból a kevés magyar adó FT ből is a bérmunkákból befolyt fogyasztásért.


Ez lenne az alfája és az omegája mindennek.


De ennek nem látom a jeleit.


A másik hogy a magyar reálgazdaság a végét járja.

Az az, nem lehet hosszabb távra tervezni mert a terveknek nem lesz alanya, ha csak OV nem ismét a multikra akar hagyakozni és a duális gazdaságunk tovább táplálni.

Az az, olyan irányú kkv és ppp programokat kellene létrehozni ami a szinergikus gazdasági tevékenységeivel a privát tőkét "nem támogatottat" befektetésekre sarkalja.

Ennek számtalan lehetősége akad a magyar lehetőségeket számbavéve. De ezt sem látom.


Te speciális esetben vagy, mert külföldre termelsz, de azok akik a hazai piacra, azok alól kihúzza a talajt.

Az az, már jövőre sem fog befolyni annyi mint amit elterveztek, az az csak papíron lesz költségvetésünk.


Ezekkel egyetértesz?

2011. okt. 13. 22:37
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

ma 22:21


A téma a kereskedelem volt, nem a fizetési mérleg. Ezért írtam a kereskedelemről, nem pedig a fizetési mérlegről. Keress fel egy pszichiátert.

2011. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%
Nézd crem0001, én is tudom hogy mi az amit a Fidesznek másként kellene csinálnia. Csak tudod ott van a bankok példája is. Elhatározták, hogy kicsit helyre teszik a bankokat, persze ez egyenlőre zátonyra futott, ismerőseimtől tudom hogy amikor forinthitellel akarták volna kifizetni a devizahitelüket, olyan magasra emelték a kamatot hogy nem érte meg váltani. Vagy egyszerűen csak olyan jövedelmet találtak ki ahhoz hogy valaki forint hitelt kaphasson, hogy ha annyit keresne még hitelre sem lett volna szüksége. Vagy a multik: Jó ötlet lenne ha meg lehetne szabni nekik hogy mekkora adót kelljen fizetniük az országnak, és ne kivigyék a pénzek jelentős részét. Ezzel megint mit érnének el? Kivinnék máshova az áruházat ahol nem szólnak bele ennyire a dolgaikba, és munka nélkül is maradna több százezer ember. Nem a logikádat vonom kétségbe hidd el nekem, hanem a realitásodat. A külföldi tőke nem irányítható, örülni kell annak ha bejön és itt is marad. Ahhoz viszont arra van szükség hogy a külföldinek is előnyös legyen a végeredmény. Különben máshol fekteti be. Az megint más kérdés, hogy ami jól megy és magyar tulajdonban van azt meg is kellene tartani. Erre jó ellenpélda a cukorgyáraink tönkretétele. Azt viszont nem a Fidesz követte el, hanem aki előtte volt.
2011. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
4%

"Egy anonim fórumon mi a jó Isten értelme volna ha valaki pénzért írogatna? "


Hogy mi értelme volna? Tudod hányan olvasgatnak egy ilyen névtelen fórumot anélkül, hogy írnának? Észre sem veszed őket. És ebből rengeteg olyan aki egyik pártnak sem elkötelezett híve, néha szavaz arra akit épp akkor jónak lát. A fizetett pártkatonák pedig leírják kit érdemes épp jónak látni.

2011. okt. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
4%

"Elárulom, van egy másik regisztrációm, csináltam egyet kíváncsiságból, csak ott nincs nevem. Jobbikos vagyok, Fidesz és cigány gyűlölő, jelenleg 85 % - on állok."


Jézusom Kolopele!

Most őszintén! Neked van az életedben más szórakozásod mint ide írkálni meg accountokat kreálni? Ennyire sivár életed van?

2011. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!