Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu mikor fog összeomlani,...

Az Eu mikor fog összeomlani, szétszakadni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted ezt amúgy ki tudja?


Annyi biztos, hogy hamarosan. De azontúl senki nem tud semmit.

2011. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Épp időszerű lenne, hogy összeomoljon!!
2011. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Idióták. Mégis mi a faxért lenne jó bárkinek, ha összeomlana? Megint ott lenne egy rakat államocska, ami önmagában nem ér semmit. Amíg fennáll az EU, addig legalább esélye van rá, hogy próbáljon labdába rúgni a nagyok (USA, ruszkik, Kína, India) között, de ha felbomlik, akkor már esély se lesz, és újra ki lesz szolgáltatva Európa.


Jó lenne ez? Magyarázzátok már el végre ÉRTELMES ÉSZÉRVEKKEL, hogy mi a fenéért irritál titeket annyira az EU? (Jó, tudom, vannak olyan dolgaik, amik számunkra hátrányosak, igen, ránk kényszerítettek olyasmiket is, ami nekünk nem jó, igen, tudom, de ez csak konkrétan és személy szerint a mi bajunk. Ettől az EU még mindig fontos.)

2011. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért bomlik fel, mert ideológiailag hibás szerveződés.
2011. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És mi lenne utána?
2011. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem mielőbb.
2011. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"És mi lenne utána?"


Reméljük egy olyan európai közösség, ami az európai nemzetekre épül és nem azok elpusztításán keresztül akar létrehozni egy liberális szörnyállamot.

2011. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A számunkra a lehető leg rosszann az Eu.


Ugyanis mi akár mennyre meghokkentő, mezőgazdaság orientált ország vagyunk.

Az EU ban kvóta rendszer alapján és piaci verseny alapján működik a mezőgazdaság. Ennek az oka hogy a déli Eu s országok sokkalversenyképesebbek lennének mint az iparilag nagyok, és mi az Eu legversenyképesebbjei lennénk. Illetve hogy az élemiszer árak kb a 2-3× ára emelkednének, ami nekünk jó lenne ha szabad verseny lenne.

Az iparinagyoknak viszont nem,hiszen az ipari termékeikre sokkal kevesebb jutna.


Ez csak 1 pld, de akadnak még bőven.


Az Eu versenyképessége!!


Sajnos nem az Eu egészének versenyképességéről szól a történet, hanem a legfejlettenn Eu s országok versenyképességéről. Számunkra sokkal versenyképesebb állapot lenne ha nem létezne EU.


Miért dől be hamarosan?


Mert egy erőltetett rendszer és csak az iparilag nagy hatalmaknak vagy a még korán csatlakozottaknak van benne haszna. Gyakorlatilag a gazdasági gyarmatosítás elölminden akadályt megtisztító rendszer. Ugyanis a profit újratőkésítés és újraelosztásának egy teljesen torz rendszere. A fejlettek gyakorlatilag bérmunkákkal látják el a többieket, így a "gyarmatokon" nem lehetséges sem profitfelhalmozás, sem profitújratőkésítés, és minden kissebb megingása a világpiacnak a bérmunka értékét értékeli le. Természetesen a versenyt is nekünk kell vívni 90% ban és nem az inovatív gazdasági közegnek.

A közö pénzről nem is beszélve " euro" ami lehetetlenné teszi hogy a manufaktúrális javakat termelő országok, a technológiából és a mesterséges piacokból,a pénzspekulációból származófeszültséget leértékeléssel csökkentsék. " nállunk a valuta eladósodottság ugyan ezt eredményezi.


Persze aki a nagy neoliberális tanokon nevelkedett az nem érti hogy mi a ciki az egészbe, de talán más gazdasági köztekintélyeknek a munkásságát is érdemes lenne tanulni.

Pld itt van egy közgáz aki megjósolta hogy a neoliberalizmus és az annak hátán felemelkedő globalizmusnak olyan anomáliái vannak amik előbb utóbb megölik magát a rendszert. " Mauricie Allis, Gerard Debreu, hogy említsek két Nobel-díjjast!

2011. okt. 13. 12:56
 9/11 A kérdező kommentje:

Mi lenne utána?


Lehetnek kissebb közösségek akik eredményesen tudnának tevékenykedni! Hiszen azok hasonló fejlettségi szintű lokalitások, így nem alakulhatna ki az impérium hatalma.

Kevesebb tag, behatárólhatóbb közös érdekek célok.

Könnyebben megvalósítható azonos adó stratégia, kölcsönös gazdasági megoldások, kézenfekvő az adottságoknak megfelelő inovciók. Egységesebb külkereskedelem, az az kedvezőbb export és import feltételek.


Sajnos az Eu túl nagy túl sokérdekek mentén és túl sok a hatalma a nagyoknak hogy ez valósan működjön, arról nembeszélve hogy túl nagy a gazdasági szerkezet és lehetőségbeli külömbbség. Az az, vannak diktátorok és szenvedők az Eu ban.

2011. okt. 13. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
2012 június 7-én
2011. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!