Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokaknak mi a baja Budapesttel?

Sokaknak mi a baja Budapesttel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Irigyek a budapesti életkörülményekre. Itt van munka, tűrhető fizetések még alacsony képezettségűeknek is, majdnem minden kapható a lakóhelyed 5 km-es körzetében, ami Nyugat-Európában és Amerikában, rengeteg szórakozási és művelődési lehetőség van és 10 percenként jár a busz.


Ehhez képest vidéken minden olyan, mint Kádár Apánk korában, csak rosszabb a közbiztonság és alig van munka.

2011. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez inkább csak a Tiszántúlon igaz kedves előző.
2011. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Itt egy fél literes víz 280 Ft, Pesten meg 180! Nem viccelek!
2011. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem amiket az első leírt azok a pozitívumot. A kérdező viszont a negatívumok után érdeklődött. Nekem, mint aki vidékről költözött fél másfél éve Pestre a következők a negatív tapasztalataim:

-rossz a levegő

-az emberek egy jó része beképzelt és azt hiszi, hogy Budapest határain kívül nincs élet

-az emberek sokkal zárkózottabbak

-marha nagy a tömeg mindenfele

-a közbiztonság semmivel sem jobb, mint vidéken...sőt

illetve személyes véleményem, hogy én nagyon keveslem a zöld területeket.

2011. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Igen, sokkal jobb a helyzet pesten.


De kíváncsi lennék hogy ha az a sok cég, akik pesti bejegyzésüek, de vidéken illetve vidéken is működnek, az arányaiknak megfelelő helyi adókat fizetnének, akkor mi lenne?


PLD


Telecom


Budapesti bejegyzésü ezért csak pestre fizet, pedig minden nagy vidéki városban van központja, és még a közepesekbe is van fiókja.

2011. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Pesten pl. az a baj, hogy soha nincs csend. Valami zúgás állandóan hallható a háttérben. Éjjel a csillagok se látszanak. Ha vidéken vagyok a nyaralóban, akkor döbbenek rá mindig, hogy micsoda csend tud lenni és milyen csillagos az égbolt éjjel. Gondolom, ez az eltérés Pesten nem tesz jót az idegeknek. A pesti levegő sem jó, bár ahol én lakom, ott szinte mindig jó (a szélirány miatt).


Ami Pesten rossz, az viszont megvan a vidéki nagyvárosokban is. Ami vidéken jó, az csak a kistelepüléseken jó, viszont ott vannak egyéb hátrányok.


Tehát vannak Budapesttel bajok, bár összességében jó itt lakni. Vannak természetesen, akik arról nyafognak, hogy Budapest "piszkos" (nagyvárosokban sose lehet "enni a földről"), vagy hogy a pestiek bunkók és idegesek (igaz, de a nyújorkiakra is ezt mondják az usában - a nagyvárosi ember mindenhol ilyen). Akik ezt mondják, azok kisvárosi vagy falusi mércéket alkalmaznak egy milliós nagyvárosra.

2011. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2011. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a Belvárosban nőttem fel, imádtam, most Vecsésen lakok.Engem ami ledöbbentett, hogy az 5., 6., 7. kerületben is mennyi cigány lett. Komolyan, szinte az egész Belvárosban azok vannak.
2011. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Sokaknak mi a baja Budapesttel?"



Költözz oda, és néhány hónap után már érezni fogod.

2011. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Budapesttel semmi, de a lakosok egy része totál idióta. Persze ezt fontoskodva adják elő :D
2011. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!