Konkrét Számadatokat a magyarországi költségvetésről hol találok a neten?
olvasgatok politikai blogokat oldalakat, minden marhaságot képesek összehordani a politikusok rakat oldalon és a tényszerű valós tartalom az nagyon kevés, fél oldalnyi halandzsát össze lehetne foglalni tömören 2 mondatban, dehát azért politikusok mert szeretnek halandzsázni.
na konkrétan a kérdés:
Mennyi magyarország államadósága? mennyit kamatozik pontosan ? milyen törlesztő részlettel fizessük vissza azt ? mennyi magyarország teljes bevétele ami az államkasszába vándorol ? mennyi ebből ami csak az adóból származik bevétel? melyik adó mennyi bevételt jelent? mennyi az összes egészségügyi intézmény kiadása? mennyi az összes iskolai intáézmény kiadása? milyen kiadások vannak még?
összességében tudni szeretném az utolsó centig hova vándorolnak a nagy pénzek. lehet e ezt megnézni vagy titkosítva van az információ ? vagy pl ha az utobbi 10 év összes pénzügyi költségvetési adatát le lehet e kérni valahol ?
Az usa projektjéről én is hallottam. gazdasági válság idején úgy teremtettek munkahelyeket hogy kiadták a megbízást hogy építsenek egy rakat autópályát az országban, így újra volt munkahelyük az embereknek, újra tudtak költekezni és adózni, felélénkült és újraszerveződött a gazdaság. ... jelen pillanatban a gazdaság Magyarországon szintén a csőd szélén áll. ami az egyik ilyen állami beruházási tervem amit kiagyaltam az pl egy szélenergia projekt. 9000 km vasút hálózat van az országba, tehát a szélerőművek építéséhez a telek már megvan, az áramszállításához a vasúti felsővezeték némi átalakítással alkalmas, már csak egy széltérképet kell csinálni Magyarországon hogy hol lehet vízszintes tengelyű szélturbinákat üzemeltetni és hol lehet függőleges tengelyű szélturbinákat használni. további részletek itt: [link]
maga az energiapiac amúgy is meghatározó szerep a gazdaságban, minél olcsóbb az energia annál jobb a gazdaság. és ha mindezt "zöld" úton tudjuk megvalósítani akkor még a környezetünket is megóvtuk. A projektet civil befektetők bevonásával is meg lehet valósítani, de maga a cég állami tulajdonú lenne csak a részvények fent lennének pl a tőzsdén mint Állami Szélenergia Részvénytársaság.
ma 11:08
Az állami beruházás nem államosítás.
ma 12:42
A 30-as évek amerikai projektjei pénzbe kerültek (meglepő módon). Ezt a pénzt úgy teremtette elő az amerikai állam, hogy hitelt vett fel.
Szerinted a magyar állam számára jelenleg mennyire járható út hitelt felvenni és ebből nagy építési projekteket finanszírozni?
Vagy ha már itt tartunk: égetően szüksége van Magyarországnak ma gátak és utak építésére?
"Vasútra, gátakra szükség van."
Tegyük fel, hogy szükség van rájuk. Utána karbantartani és működtetni is kell ám őket! Ehhez egy "pénz" nevű izére van szükség.
Az USA-ban ezt a 30-as években hitelfelvétellel oldották meg. Kvízjáték: mi történne vajon, ha Orbán holnap délután bejelentené, hogy felvesz 20 mrd euró hitelt, hogy ebből gátak és vasutak épüljenek keresztül-kasul az országban?
emberek ! ... ezért nem tör előre az ország mert nincs a magyaroknak fantáziája ! ... az amerikai építkezés csak egy gazdaságélénkítő példa volt. abból hogy az állam játsza a SimCity nevű játékot abból semmi profit nem lesz, az csak újabb pénz herdálás ! ... itt a varázsszó a Profit orientált állami tulajdonú vállalatok alapítása. ehhez létrehoznak egy állami piackutató intézetet aminek csak annyi a dolga hogy megvizsgálja mibe érdemes fektetni és Magyarország melyik régiójában vannak kiaknázatlan források és lehetőségek.
pl lezárt kőfejtőket újra beindítanak és építenek egy cementgyárat, kapásból 2000 munkahelyet teremtenek és olcsóbb lesz a magyar cement, és élénkül a gazdaság, és a cement gyár már eleve hasznot termel az eladásból, ami az államkasszának bevétel.
másik példa az ingatlanberuházások, állam bácsi vesz egy házakat raktárakat irodákat, alapból az ingatlan értéke most olcsó de évente az ingatlanok értéke 20 éves átlagot tekintve 10%-ot emelkedik évente, az állam kiadja bérbe az ingatlanokat az megint 10% értéknövekedés. az államadósság kamata az meg 7%-os kamatra van ha az elöttem szólók jól írták meg. ... naszóva 10+10-7= 13% ami tiszta haszon azaz bevételként írható jóvá ha az ingatlanokkal kereskedünk is.
más projekt a szélenergia, profitot termel munkahelyet teremt, de már egyszer leírtam.
mezőgazdaságot is jobban ki lehetne használni. egy ország fejlettségét az is meghatározza hogy az emberek hány százaléka él mezőgazdaságból illetve az mezőgazdaságból élők egy főre jutó megművelt területének nagysága is egy aránymutató ... csak hasra ütés szerűen két példaszámérték: 100 hektár földet 10 ember művel meg vagy csak 2 ember aki jól fel van szerelkezve gépekkel. nem mindegy ez sem ... sokan élnek háztájéki gazdálkodásból, és sokkal hatékonyabb lenne mindent nagyüzemileg csinálni
tehát a két kulcselem : egyik a profit orientált állami tulajdonú vállalatok, a másik meg a piackutató intézet aminek az a munkája hogy minél jobban kiaknázzuk az ország erőforrásait.
09:59
"Ezeket nagyrészt meg lehetne oldani EU-s pályázati pénzekből."
EU-s pályázati pénzekből akkor, ha több jönne belőlük. Több jön? Nem. Persze képzelődni szabad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!