Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népszámlálás. Botrány lesz?

Népszámlálás. Botrány lesz?

Figyelt kérdés

Szerintem 7926000-en vagyunk. Rengetegen mentek kulfoldre az elmult 15 ev alatt, akik vegleg leteplepedtek, es ezeknek a kivandorlasoknak semmi hivatalos nyoma nincs eddig. A születések száma is ezért csokken szerintem drasztikusan, mert külföldön szülnek - akik mar kimentek oda, így egyszeruen "nincs ember" itthon annyi, hogy a szokasos szulesi tempoval "teljesiteni" tudják a megszokott szaporulatot.

Szerintetek kozmetikazni fogjak a nepszamlalasi adatokat vagy megtudjuk az igazat?


2011. okt. 1. 19:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
73%

20:25

Nekem mesélte ez a hölgy, hogy ő azon a részen dolgozott, ahol az iskolázottsági adatokat összesítették. Amikor egy helységgel végeztek, akkor jelentették telefonon az eredményt. Előfordult, hogy ha túl alacsony volt az iskolázottság, akkor hozzá kellett írni nekik az adatokban a magasabb végzettségűek javára.

Magyarul iskolázatlan embereket mint érettségizett, vagy mint diplomás végzettségűeket tűntettek fel. Legalábbis nekem ezt állította, ezt mesélte..

Hogy miért?

Talán mert ciki egy országnak ha kiderül, hogy sok az írástudatlan, vagy egy egész faluban nincsen egy érettségizett, vagy egy diplomás sem.

Gondolom ezért lehet.

Csak annak a statisztikának higyjél, amit te hamisítasz.

2011. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
59%

21:50


"Érvelnem kéne amellett, hogy van jogom megkerdezni az embereket, hogy szerintuk botrany lesz-e a nepszamlalas eredmenye?:D"


Nem amellett, hanem az állításod mellett. Idézem: "Szerintem 7926000-en vagyunk."

2011. okt. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
93%

22:12


Mondom, ilyen esetekben feljelentést kell tenni, mivel ez bűnügy.

2011. okt. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
48%
Senkit sem az érdekel hányan vagyunk, vagy hányan szülnek. Ez csak egy felmérés, hogy mit lehet még megadóztatni.
2011. okt. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Én (is) fejlesztettem a statisztikai hivatal rendszerét. Aki azt mondja, hogy manupulálni lehet annak gőze sincs a statisztikai rendszerekről.

(meg "betelefonálják az eredményt"...édes Istenem,hol éltek ti? Ez szigorúbb számítógépes rendszer mint a választási rendszer, nem "telefonálgatják")

Egyébként van eu-n belüli adatszolgáltatás is. Tehát az újonnan,más eu-s országban bejelentkezetteket pontosan megkapja a magyar rendszer is. Ennyit arról,hogy nem tudjuk....

A népszámlálás nem azért van, hogy megszámoljuk az embereket. Azt szinte darabra pontosan tudni lehet.

Hanem,hogy az egyén információk alapján területi trendeket lehessen felállítani.

2011. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, konkrétan az általad kérdezett dolgot kozmetikázzák-e, de az 100%, hogy a statisztikákban mindent kozmetikázni fognak. A Fidesz mellett kötelező a statisztikusoknak azt kihozni, hogy az országban minden rendben van, mindenki jól él, mindenki este kaviárt vacsorázik, mindenki kacsalábon forgó kastélyban él és senkinek semmi panasza nincs. Ha nem teszik ezt az embereik, kiteszik őket... mint ahogy másokat is lecseréltek már. Szóval egyértelmű az egész népszámlálás sorsa...
2011. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:08


Végre valaki, ne csak nekem kelljen bizonygatni!

2011. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Csurmi ***** válasza:
52%

A sok okos! Persze hogy nincs nyoma!

1. A külföli magyarok jórészének van lakcímkártyája. (anyuka, apuka, testvér, vagy üres lakás)

2. Itt vannak anyakönyvezve, tehát beleszámítanak a népességbe. Semmi bonyolult Népesség = születések száma - elhalálozások száma. Ez az, ami 10 Millió.

3. Mindenki regisztrálva van, aki itt él, így vagy úgy. Már most is 1,5 Millió mínusz volt az adófizetőkben, tehát az a 1,5 Millió Viktor szerint: "feketemunkás", amikor a helyzet, hogy nincs itt.

4: Külföldön, például UK-ban nincs lakcímkártya! És nem vagy köteles a lakcímedet bejelenteni.

5: Ami például UK-ban kell, az a WRS, ahol több mint 1 Millió magyar van registrálva. Tehát több, mint 1 Millió magyar él UK-ban.

6: Attól hogy 1 Millió keresőképes ember kimegy külföldre, nem lesz több munkád OKOS! A fizetőképes kereslet is velük együtt távozik, a nyugdíjas meg marad! De ha ennyire jó neked hogy elmennek itthonról költözz a Holdra, ott dőzsölhetsz majd a szaftos állásokban!

2011. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 38-asnak, hogy jobban kifejtette, amit én nem tudtam.
2011. dec. 31. 23:26
 40/40 A kérdező kommentje:
Részemről hasznosnak tartok minden választ, ami a kérdésre válaszol. Akik like-gombnak vagy egyetértés-gombnak használják a hasznosságértékelő gombot, meg kívánom, hogy mind a 10 ujjbegyük sérüljön meg úgy, hogy fájdalmas legyen bárminek az érintése!
2012. jan. 1. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!