Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudsz. Olyan adót mondani...

Tudsz. Olyan adót mondani amit nem emelt meg a fidesz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 18:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%

"vállalkozók ocsmányul kihasználják az alkalmazottaikat."


Pontosan mire gondolsz? Az az ocsmányság hogy munkát és megélhetést adnak neked? Lehet szidni a vállalkozókat, de ha ők nem lennének, akkor nektek sem lenne munkátok! Vagy ha jobban tudnád csinálni, akkor tessék, ott a lehetőség! De ahhoz már kéne egy kis kurázsi!

2011. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:26


te leszel kolopele 2?


Aki olyan szociális háttérbe születik annak esélye sincs egyetemre menni. Ráadásul az egyetemhez ész is kell, valaki nem tud olyan hatékonyan tanulni, mert rossz tanárai voltak előtte.

2011. szept. 27. 18:31
 13/30 anonim ***** válasza:
40%

Az egykulcsos adós rosszabbul járás tényleg csúsztatás.

Mivel az adó százaléka csökkent, ez mindenkinek növeli a fizetését. Ami miatt mégis csökkent, az a járulékok mértékének növelése, csak ezt nem reklámozták. Ezért fogja mindenki az adóra.

2011. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Társasági adó nőni fog,"

Ezt nem tudom, hogy honnan szeded. 2013-ban tovább akarják csökkenteni... "


Nekünk van saját vállalkozásunk, ma reggel mondta a könyvelőnk hogy emelkedni fog a társasági adó.

Az hogy mit mondd a fidesz a híradóban, az már hitelét vesztette.

2011. szept. 27. 18:33
 15/30 anonim ***** válasza:
62%

"Aki olyan szociális háttérbe születik annak esélye sincs egyetemre menni."


Rengeteg olyan lehetőség van szociálisan rászoruló, de tehetséges fiataloknak, akik egyetemre szeretnének menni! Rengeteg támogatás, segítség! Az állításod ez által nem igaz!


"Ráadásul az egyetemhez ész is kell"


Ha nincs akkora lángész valaki, akkor még mindig lehet belőle nagyon jó szakmunkás és lehet saját vállalkozása, amellyel szintén jól kereshet!

2011. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
szociális háttér tudod mit jelent? Részeg egyedülálló apa, a gyerek sem lesz különb, ezt a mintát látja.
2011. szept. 27. 18:45
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

"Aki olyan szociális háttérbe születik annak esélye sincs egyetemre menni."


Édesanyám egyedül nevelt, apám sosem fizetett gyerektartást. Anyukám gyors és gépíró végzettséggel ha nem is minimálbért, de alig fölötte keresett. Elvégeztem a főiskolát, egyetemet/mesterképzést én nem akartam... Szóval ez az elmélet (is) megdőlt.


"Nekünk van saját vállalkozásunk, ma reggel mondta a könyvelőnk hogy emelkedni fog a társasági adó."

Akkor neked a könyvelőd írja a törvényeket. Szerintem cseréljétek le... Legfeljebb azért emelkedhet, mert jól megy a cég.


"Ráadásul az egyetemhez ész is kell, valaki nem tud olyan hatékonyan tanulni, mert rossz tanárai voltak előtte."

Erre szintén én magam lennék a cáfolat, ha megengeded. Falusi iskolába jártam általánosba. Ami ugye híresen alacsonyabb színvonalú, mint bármelyik városi iskola. És hát lásd fent. Ugyebár még az örökölt gének sem zseniktől vannak. Nagyszülőkig és szülők testvéreiig visszamenőleg nem volt diplomás a családban. Érettségi is alig.


"Az hogy mit mondd a fidesz a híradóban, az már hitelét vesztette."

Ettől függetlenül ami majd a Közlönyben megjelenik, az lesz majd érvényes. Jelenlegi állapot szerint viszont alacsonyabb a társasági adó, mint két éve volt. És a kérdés továbbra is ez volt. Valószinűleg a média is feneket kerített volna a dolognak, ha valóban emelkedne. Aztán persze lehet, hogy a könyvelőd bennfentes, és tud valamit...

2011. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%

"szociális háttér tudod mit jelent? Részeg egyedülálló apa, a gyerek sem lesz különb, ezt a mintát látja."


Na akkor mégegy sztereotípiádra rácáfolhatok, ismét csak magammal. Apám, bár nem igazán ismerem, alkoholista, mint írtam: édesanyám egyedül nevelt (páréves koromtól). Anyám későbbi éllettársa szintén alkoholista volt, sőt, anyukám is ivott egy ideig. És mégis itt vagyok, magamat műveltnek, okosnak, értelmesnek tartom. Még mielőtt szóba kerülne: apai nagyapám valószinűleg legalább félrészben roma.

2011. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

,,Ez erős csúsztatás!"


Nono! Kedves Fidesznyik. De a kormány tehet róla. Ugyanúgy mint legutóbb, mikor nagyarányú minimálbér emelést talált ki. Milyen csuda jó lett, hogy ennek eredménye képpen, a dolgozók többségét nem jelentették be. Erről se a kormány tehet mi?


,,Az átlagos keresetűek mindenképpen jobban jártak"


Fejből megnem mondom, de több mint 200 ezer a bruttó átlagbér ma Magyarországon.


,,Ez az adórendszer azt szolgálja, hogy ne ragadj meg a minimálbéres munkánál, hanem ösztönöz arra, hogy tanulj többet, mert akkor a fizetésed is több lesz."


Hihetetlen milyen pontosan mondod el a Fideszes propaganda szöveget.

Na, mondjuk vegyük azt, hogy egy most 50 éves ember, aki egész eddig dolgozott, de hirtelen megszűnt a munkahelye, és csak egy gyárba tud elmenni minimálbérért robotolni, na az hogy keressen többet?


Adj neki tanácsot!


Vagy aki egy magyar vállalkozónál dolgozik, és azt mondja: ha nem tetszik a kevés bér ellehet menni, van a helyedre 20 másik.


Na, szóval mit tanácsolsz? Hogy keressenek többet?


Amúgy lenne egy javaslatom. Csak neked. A munkádért ne kapj fizetést. Csak egy marék rizst. Ez majd ösztönöz, hogy jobb munkát találj, és többet keress. Na tetszik? Szerintem jó ötlet.


,,Aki tanul egy normális piacképes szakmát és van nyelvtudása, az talál munkát! Mindenki a maga sikerének kovácsa! "


Igen, az élet mint tudjuk 40-50 felett kezdődik. Akkor lehet ám igazán piacképes munkát, és nyelvtudást szerezni.


,,Vagy ha jobban tudnád csinálni, akkor tessék, ott a lehetőség! De ahhoz már kéne egy kis kurázsi!"


Meg pénz. Az sem árt.

2011. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

18:54! Szép szövegelés!


Kösz, de nekem nem kell jobb munkahely, jelenleg is nagyon jól megy a cégem!

Amiket pedig írtál, az mind csak kifogások keresése! Egy rokonom, nemrég lett munkanélküli 52 évesen, és nem panaszkodott meg nyavalygott, és szidta a vállalkozót meg az államot, hanem tett azért hogy dolgozzon! Mivel asztalos a végzettsége, ezért saját vállalkozásba kezdett a siránkozás helyett! Akinek pedig nincsen végzettsége, annak sokféle lehetőséget kínálnak a munkaügyi központok, ingyen! Csak hát aki válogat! Az meg is érdemli a sorsát!

2011. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!