Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudsz. Olyan adót mondani...

Tudsz. Olyan adót mondani amit nem emelt meg a fidesz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 18:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%

SZJA. Ez speciel csökkent (21->16% ha eltörlik a szuperbruttót). Az adókedvezmény (adójóváírás) csökkent.


Társasági adó. Még csökkent is.


Iparűzési adó. Igaz, ennek mértéke helyileg szabályozott.


Gépjárműadó (korábban súlyadó).

2011. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Társasági adó nőni fog, a SZJA-val pedig az alacsony keresetűek ROSSZABBUL jártak.
2011. szept. 27. 18:12
 3/30 A kérdező kommentje:
a céges kocsik adója is nő
2011. szept. 27. 18:13
 4/30 anonim ***** válasza:
15%

"SZJA-val pedig az alacsony keresetűek ROSSZABBUL jártak"


Ez erős csúsztatás! Arról nem a kormány tehet, hogy az a cég ahol dolgozol nem adott emelést! Az átlagos keresetűek mindenképpen jobban jártak! Ez az adórendszer azt szolgálja, hogy ne ragadj meg a minimálbéres munkánál, hanem ösztönöz arra, hogy tanulj többet, mert akkor a fizetésed is több lesz.

2011. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"ne ragadj meg a minimálbéres munkánál, hanem ösztönöz arra, hogy tanulj többet, mert akkor a fizetésed is több lesz."


Hogy ez eddig nem jutott eszembe, máris megyek többet keresni!

2011. szept. 27. 18:19
 6/30 A kérdező kommentje:

"Arról nem a kormány tehet, hogy az a cég ahol dolgozol nem adott emelést! "


Tehát a SZJA alatt egy cégadóemelés csúsztatás bújik meg?

2011. szept. 27. 18:20
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
18.17. Te ostobaságokat beszélsz.Ne a Fidesz propagandáját szajkózd. Nincs olyan ember,aki ne akarna többet keresni! Csak éppen lehetősége nincs rá,amíg a vállalkozók ocsmányul kihasználják az alkalmazottaikat.
2011. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

"Hogy ez eddig nem jutott eszembe, máris megyek többet keresni!"


Nem poénkodni kell, meg a tehetősebbeket szidni! Aki tanul egy normális piacképes szakmát és van nyelvtudása, az talál munkát! Mindenki a maga sikerének kovácsa! Nem a másikra kell mutogatni, hanem tenni kell azért, hogy sikerüljön!


Én is egy kevésbé tehetős családba születtem, egyetemre mentem, mellette diák munkáztam, jól tanultam, megtanultam 2 nyelvet felsőfokon és láss csodát, nem volt nehéz a munkatalálás! 15 önéletrajzot küldtem szét, 12 interjúm lett volna, ebből csak 6-ra mentem el, mert ők kínáltak elfogadható fizetést, 5 helyre fel is vettek volna, így tudtam választani.

2011. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%

"Csak éppen lehetősége nincs rá"


Na igen, ezt a legkönnyebb mondani! Lehetőség mindig van, csak akarni kell! Aki szegényebb és jól tanul, annak is elérhető egy jó szakma vagy diploma.

2011. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
26%

"Társasági adó nőni fog,"

Ezt nem tudom, hogy honnan szeded. 2013-ban tovább akarják csökkenteni...


"a SZJA-val pedig az alacsony keresetűek ROSSZABBUL jártak."

Nem az SZJA csökkentésével járnak rosszabbul, hanem az adójóváírás eltörlésével. A tény az, hogy az SZJA csökken. Persze maradhatott volna a szuperbruttó és mehetett volna az adójóváírás, mint legrosszabb verzió.


"a céges kocsik adója is nő"

A kérdés az volt, hogy mi nem emelkedett, nem az, hogy mi nő. Mellesleg ez nem érinti az olyan cégeket/alkalmazottakat, ahol nincs céges autó.


"Hogy ez eddig nem jutott eszembe, máris megyek többet keresni!"

Hajrá! Van élet a minimálbér fölött is! Érdekes, hogy itt az emberek nagy része minimálbért keres. Kolopele kivételével persze :)

2011. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!