Mi lenne az a rendszer amire lecserélnétek a vadkapitalizmust?
Sok embernek elege van a magyar politikából és rendszerből mire cserélnétek le szabad akaratotokból ezt a vadkapitalizmust? És ami mindenkinek megfelelne.
Ha lehet röviden és értelmesen írjátok meg.
Szociális piacgazdaságra.
Csakhogy pontosan távolodunk ettől a gazdasági rendszertől.
Hogy nincs vadkapitalizmus?
Meg van minden hozzá és működik.
Van a nyugati nagytőke, mint impérium, mi mint a kizsákmányolható gyarmat, a munkának semmi értéke csak a tőkének, az impériumok uralják a monetáris rendszereinket és a reálgazdaságunk, büntetlenűl vásárolhatnak ki akár piacokat vagy szegmenseket is, és a felső politikai vezetőinknek azt diktálhatnak amit csak akarnak.
Ha ez nem meríti ki a vadkapitalizmus = imperializmus fogalmát, akkor mi kellene még?
Hogy lehetne e változtatni?
Persze hogy lehetne. Csak le kellene cserélni az egész politikai vezetést, akik paktálnak az impériummal.
Ugyanis megvehetőek dkg ra, és a multbani megvásárlásuk folytán zsarolhatóak is. az az, kellene egy hozzáértő de a nagytőke álltal még érintetlen tisztességes politikai vezetés, és ellehetne kezdeni menetelni egy jobb világ felé, még ha az út az elején a rögös és teli buktatóval jelzést is kapná!
Nem kell több izmus szerintem.
Földet, házat az alapján is lehet újraosztani, hogy ki mennyit tett a Hazáért, mennyire aktív az újjáépítésben..
nincs vadkapitalizmus.
abban legalább azt lehetne tudni, hogy olyan dolgok történnek, amik a tőkéseknek, pénzembereknek tetszik. azzal legalább lehetne számolni.
de itt még ez sincsen meg. teljes szűk látókörű gazdasági anarchia. az van itt most minálunk. ennél még a vadkapitalizmus jobb lenne.
Én egy erkölcsös kapitalizmusra gonolok.
Ennek a legjobb képviselője Henry Ford. Elvárta az emberektől, hogy keményen dolgozzanak, legyenek elkötelezve a Ford cég iránt, ugyanakkor ne dohányozzanak, ne igyanak, éljenek példás házaséletet, ne csalják a feleségüket, de tiszteljék őt és vállaljanak sok gyereket. Az ő része az volt az egészben, hogy gyakran háromszor annyi fizetést is kiosztott munkásainak, mint amit más cégeknél kaptak, mondván, hogy a feleségeknek otthon kell maradni a gyerekekkel és a háztartást vezetni, ezért a férjnek kell megkeresni a szükséges pénzmennyiséget, ami elegendő a családja fenntartásához. Családcentrikusan gondolkodott.
Tehát a kapitalizmus jó forma, amíg az állam megfelelően képes szabályozni és keretet tud neki adni.
A kapitalizmusra jellemző, hogy irgalmatlan módon képes terjeszkedni, növekedni és hatalmas termelést produkál, aminek mindig növekednie kell. Ez gyakran rossz irányba is kihathat (gondoljunk most a rákra vagy a fehérvérsejtek túlzott elszaporodására, a leukémiára, amiket hatalmas termelésnövekedéseknek is felfoghatunk, ugyanakkor pusztító jellegűek). Ezért kell az állam, ami megszabja, hogy minek és hol kell növekednie: ide támogatást juttat, onnan elvesz, itt adót növel, ott csökkent. És ez a jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!