Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra lennék kiváncsi hogy ki...

Arra lennék kiváncsi hogy ki részesíti előnyben a magyar termékeket?

Figyelt kérdés
Szóval ki figyel oda hogy amiből tud abból Magyar terméket vegyen
2011. szept. 7. 21:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
igen ez jó kérdés, én is felakartam tenni hasonlót! Sajnos az aktual cora-s újsagot figyelgetve látom h 1l magyar 1.5es tej 199 forint, a másik oldalon meg 1l 1.5es slovensmilk tejcsi 119 ft, akkor most fizessem meg a hazaszeretetemet?
2011. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Előző: egyre több helyen vannak tejautomaták, ahonnan házi tejet tudsz venni 180 körül. Ha neked elég a 1.5%-os, akkor felhigíthatod még egyszer annyi vízzel, és máris megkaptad ugyanazt, olcsóbban :)
2011. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sose nézem honnan jött. Megnézem az árat: nem a legdrágább, de nem is a legolcsóbb árut veszem meg. Hogy magyar-e vagy sem, az az utolsó szempont. Mondják itt mindenfelé, hogy mi, vásárlók nézzük meg, hogy magyar-e. Tessék inkább versenyképes termékeket gyártani. Nehogy azért vegyek már meg valamit, hogy egy versenyképtelen árut támogassak, csak azért mert magyar. Ha a szlovák tej ugyanolyan jó, mint a magyar, és olcsóbb is, akkor a szlovákot veszem. Nem tudom miért drágább a magyar tej (egyesek szerint az adórendszer miatt, de szerintem a gazdák is pofátlanul drágán akarják eladni, szóval mindkettőben lehet valami), de ha az állambácsi azt akarja, hogy a magyar termékeket támogassam, akkor csökkentsen adót akkorára, mint a szlovákoknál. A mi adónkból ülnek a parlamentben, elég sok pénzt kapnak ahhoz, hogy megoldják a gondot. Fizetek így is elég adót a magyar államnak, ennyi spórolás igenis jár, hogy az olcsóbbat vegyem.
2011. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sz1u ***** válasza:

Az élelmiszerben a magyart részesítem előnyben. Nem valami óriási magyarságtudattól vezérelve, hanem egyszerűen csak az ízlik jobban, azt szoktam meg (pl.: Gyulai kolbász vs. Lidl-is szutyok).


Az egyéb fogyasztási cikkekben inkább a minőséget (és persze az árat) nézem, nem pedig hogy honnan van (úgyis Kínában gyártanak mindent :) )


Off:


Kíváncsi lennék, hogy a sok turbomagyar hányszor jár multi (Tesco, Auchan, Metro, Aldi...stb) áruházakba? Szerintem a nagy hazafiságuk ott kellene, hogy kezdődjön, hogy nem járnak ezekbe egyáltalán...

2011. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy itt propaganda szinten megy, hogy legyen lelkiismeretfurdalásom azért, mert ki akarok jönni a kis fizetésemből. Elég undorító ez az érzelmi zsarolás.
2011. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsoval teljesen egyetertek!Nem azt kellene propagalni hogy magyart vasaroljunk,hanem azert kene harcolnunk hogy a tisztesseges munkat fizessek meg,amibol tudunk magyart vasarolni!No meg azert,hogy legyen ipar,mezogazdasag,legyen munka!(Mert mindennek az-az alapja!)Ha ezt megteremtettuk,beszelgethetunk arrol,ki,mit,hol vasarol....

(Es ne unnepeljuk folyamatosan kivalosagunkat,mert ha annyira jok lennenk,valszeg nem itt tartanank ahol most)Off!Bocs...

2011. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Annyira sulykolni akarják az emberbe, hogy magyar terméket vegyen, csak azt nem reklámozzák, hogy háromszoros áron.Ha azt akarják, hogy legyen kereslet a magyar árura, akkor vigyék le az árát.Én például nem fogom megvenni csak azért, mert magyar,mivel drága inkább nézek olcsóbb, de még nem vacak minőségű árut és nem zavar, hogy külföldi.

A magyar áru egyetlen előnye, hogy általában valóban jó a minőségük.

2011. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!