Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra lennék kiváncsi hogy ki...

Arra lennék kiváncsi hogy ki részesíti előnyben a magyar termékeket?

Figyelt kérdés
Szóval ki figyel oda hogy amiből tud abból Magyar terméket vegyen
2011. szept. 7. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszereknél odafigyelek. Másban sajnos nem engedhetem meg: amikor egy kínai ruhát 3 ezerért kapok meg, egy magyart 12 ezerért, amikor az ikeás könyvespolcért 4 ezret fizettem, egy asztalos meg 15 ezer alatt szóba sem áll velem, akkor sajnos nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy mindenáron magyar terméket vásároljak.
2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Az figyel oda, akinek esetleg van pénze és nem kell fillérekre kiszámolnia, hogy mit vesz.
2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én odafigyelek, hogy mi magyar és mi nem, de általában a magyarra nincs elég pénzem...
2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszerekből mi is magyart veszünk.
2011. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A minőség a fontos, és ha az élelmiszereket nézem, akkor abban a magyar a legjobb általában, ezért ez nem is lehet kétséges. Persze ezenkívül még sok egyéb olyan dolog is van, pl. az építőiparban, ahol szintén sok esetben a magyar a legjobb. Viszont minden másnál csak a nyugati termék jöhet szóba, mivel sem autót, sem műszaki cikkeket nem vagyunk még képesek gyártani olyan színvonalon mint ők(az itthon összeszerelt autókat most hanyagoljuk).
2011. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
élelmiszernél nézem,és tényleg csak akkor veszek külföldit, ha Magyarországon nem állítanak elő olyasmit. más termékeknél, nem érdekel, honnan származik
2011. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos az ára diktál a termékeknek. Persze rosszat nem veszünk, legalábbis nem a legrosszabbat. De csak egy példával élve (ami így hirtelen eszembe jut) a legtöbb helyen ilyen 140-170 forint körül van egy liter tej viszont a magyar tejek min. 100 forinttal drágábbak :( Sok ilyen esetben már a magyar számomra "luxus"-nak számít.
2011. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én általában figyelek rá, de nem csak azéért veszem, mert magyar, hanem azért is mert meg vagyok elégedve azokkal a termékekkel, szolgáltatásokkal, amiket igénybeveszek mind minőségben, mind ár/érték arányban.


Szeretem a Soproni-t, a Pick-t a Dréher-t, borból egyenesen csak hazait veszek, meg tejből is egyértelműen. Élelmiszerből szinte csak hazait pár kivétellel. CBA-ban szoktam vásárolni, amivel teljes mértékben meg vagyok elégedve kivétel annyi, hogy a húsválaszték kissé gagyi abban a boltjában ami a közelünkben van.


Szívesen vennék más termékeket is, de egyszerűen kevés féle terméket állítunk elő és számos dologból magyar alternatíva nem létezik.

2011. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 doboszoli ***** válasza:
100%
Az ésszerűség határain belül, igyekszem a magyart választani.
2011. szept. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Néhány % pluszt hajlandó vagyok kifizetni a magyarért. Illetve borból én is csak a magyart (főleg Villányi borvidék) veszem. Sajnos sok terméknél nem derül ki a pontos származás (rajta van, hogy Származási ország: Magyarország, de nem 599-cel kezdődik a vonalkód, nincs rajta, hogy magyar, de 599-cel kezdőik, stb). Ruhából nem is nagyon van már magyar.
2011. szept. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!