Mit parádéznak a tanárok, hogy kevés a nettó 120-140 ezer, amikor 8-14-ig dolgoznak és van kb.3,5 hónap szünet, amit ugyanúgy fizetnek?
"Szünetet meg fizetik, jobb ha tőlem tudod"
édesanyám tanár volt, nem fizetik, jobb ha tőlem tudod, te proli!
"Júni 15 - szept 1, 2,5 hónap alapból. "
Hát k*rvára nem. Ez a diákoknak van így. A tanároknak jÚLius elejétől, augusztus 20.-a körül ig van szünet. Addig rengeteg adminisztráció van az iskolában amit el kell intézni.
"Nekem tanári diplomám van, de ha agyonütnének se mennék tanítani. A diákoknak mindenféle jogaik vannak, ha nem tetszik neki, ahogy rászólsz, megpofoz"
Te eleve nem vagy tanári pályára való, ha így állsz hozzá...
Nem pofozni kell a gyereket.
A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 15:19
Végre egy értelmes ember!
"ha nem tetszik neki, ahogy rászólsz, megpofoz" "
Félreolvastam:
ez a verzió sem igaz, vissza kell állítani a tanári tekintélyt!
Kedves Kérdező : Ne irigykedj!
Végezd el az érettségit, iratkozzál be egy tanárképző iskolába és menj el tanárnak. Neked is rögtön lesz nettó 120-140 ezer fizetésed, neked is csak 8-14-ig kell majd dolgoznod és lesz kb.3,5 hónap szüneted.
Ha mindehhez van eszed!
Nem minden tanár parádézik. Általában pont azok tesznek így, akikre a következők nem igazak:
A normál pedagógus (nem a lógós, nemtörődöm fajta):
Felkészülés: Érettségi után 4 év főiskola, mint minden diplomához.
Bérezés: A közalkalmazotti bértábla szerint. Kezdőknek nettó 90 ezer körül, majd X évente emelés. Ehhez jöhetnek bizonyos pótlékok, pl. osztályfőnöki- vagy túlórapótlék. Az ezen felüli juttatások fenntartótól függően változóak.
Hivatalos munkaidő: Heti 40 óra, mint általában máshol, másnak is. Kötelező alapóraszám jelenleg: 22. A kettő közötti különbséget az órákra való felkészülésre, és egyéb, a tanítással kapcsolatos tevékenységre _kell_ fordítani (adminisztráció, dolgozatjavítás, dolgozatok összeállítása, begépelés, nyomtatás, fénymásolás, stb).
Valós munkaidő: Sok körülménytől függ. Egy kezdőnek kb. ugyanannyi ideje megy el egy-egy óra megtervezésére, mint ameddig maga az óra tart. Így máris eljutott a napi 8 órához.
Később kialakul a rutin, de 1. Az oktatandó anyagban és a használt tankönyvekben is lehetnek és vannak is változások, akár az adott tudományág fejlődése, akár más miatt; 2. minden osztály más és más, nem lehet 20 - 30 éven át ugyanazt csinálni. Ha meg igen, ott baj van.
A következők is eléggé időigényes feladatok: kapcsolattartás a szülőkkel (főleg szülői értekezlet, fogadóóra, de rendes helyen és tanárnál nincs ezekre korlátozva); szakmai megbeszélések a kollégákkal (akár napi szinten), önképzés (szakmai cikkek, anyagok), kirándulások és műsorok, versenyek szervezése; tehetséggondozás (pl. szakkör, vagy versenyre való felkészítés); problémás tanulók ügyeinek intézése (pl. hátrányos helyzetűek, magatartás- vagy tanulási zavarral küzdők); stb.
A 10 - 15 perces szünetek egy részében: felügyelet (kint, bent, ebédlőben, akárhol); ennek hiányában a szükséges anyagok előkészítése a következő órára (könyv, kép, jegyzet, magnó, projektor, stb. tantárgytól függően.)
Plusz elfoglaltság: nevelési értekezletek, megbeszélések, osztályzókonferenciák, bizonyítványok és egyéb értékelők megírása, levélírás pl. szülőknek, szakszolgálatoknak, stb. Tanterem rendezése, selejtezés, díszítés.
Tehát átlag munkaidő: napi 9 - 10 - 11 óra.
Szünidők: Nyáron 07. 01. - 08. 21. pl. idén.
A többi elméletben ugyanannyi, mint a diákoknak; gyakorlatilag egy része önképzéssel vagy felkészüléssel telik el (pl. anyaggyűjtés).
Remélem, elég részletes információt tudtam nyújtani, bár szinte biztos, hogy egy részét kifelejtettem. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!