Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő idézetekről?

Figyelt kérdés

Tudjátok-e, hogy ki mondta az alábbiakat:


"Országokat, nemzeteket mindenkor a széthúzó szervezetlenség, fegyelmezetlenség tett tönkre és szervezett, fegyelmezett munka épített fel."



"Aki az egyenlőség hangoztatásával a tekintély elvét megtagadja, az összeomlás felé sodorja az országot Vezetés nélkül semmi sem haladhat elöre és kivált válságos percekben kell, hogy egy akarat vezessen és irányítson csapatokat és nemzeteket egyaránt, mert a fegyelem hiánya anarchiára és végeredményben megsemmisülésre vezet."



"A legfontosabb érdekünk pedig az, hogy a dolgozni akaróknak munkát adjunk és a dolgozó emberek anyagi és erkölcsi jólétét megteremtsük, mert az állam nyugalma és egész ereje végeredményben a megelégedett és erős exisztenciákon fordul meg."



"Minden tisztességes ember kötelessége, de szíve vágya is a gyengék védelme és az elbukottak felemelése. De ha e szép feladat álarca alatt a gyengét gyűlöletre nevelik, az elbukottat a földön hagyják és gyámolítás helyett lázadásra szítják, azt nem tűrheti egy élni akaró társadalom sem."


2011. aug. 23. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Szépek.

Csak az a nagy kár, hogy pusztán ígérgetések maradtak a tettek helyett.

2011. aug. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Egyet értek az idézettekkel és tudom ki mondta őket (nem lövöm le a poént).
2011. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

"Aki az egyenlőség hangoztatásával a tekintély elvét megtagadja, az összeomlás felé sodorja az országot Vezetés nélkül semmi sem haladhat elöre és kivált válságos percekben kell, hogy egy akarat vezessen és irányítson csapatokat és nemzeteket egyaránt, mert a fegyelem hiánya anarchiára és végeredményben megsemmisülésre vezet."


Puszta ígérgetés maradt mind? :)

2011. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Horthy idézetek.
2011. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem tetszene egy arisztokrata rendszer jellegű rendszer, én nem lennék rossz helyen. Valami hasonló kezd kialakulni. A hülye emberekkel nem kell egyenlősködni.
2011. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

1. érdektelen lózung

2. helyzetfüggően vagy igaz, vagy hamis

3. részben igaz, de van, aki nem így gondolja?

4. igaz, de ez is közhely


Általában politikai témákban nincs értelme idézeteket kiragadni a konkrét helyzetből, amiben elhangoztak, mert így sokat vesztenek a jelentőségükből és értékükből. Egy politikai kijelentés ritkán örök érvényű, ha meg az, akkor rendszerint jó lapos közhely.

2011. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én elismerem hogy ezek "közhelyek".

Ugyanakkor az is "közhely", hogy a legtöbb közhely többé-kevésbé igaz.


[link]

2011. aug. 23. 13:31
 8/12 A kérdező kommentje:
"A közhely olyan igazság, amit addig ismételnek, hogy az emberek megunják."
2011. aug. 23. 13:43
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

1. Én úgy tudtam az ország földrajzi fogalom, nem államra gondolt esetleg? Amúgy oké.

2. Baromság, hacsaknem itt is ország=állam és anarchia=káosz.

3. Igaz.

4. Igaz.

2011. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem Horthy így értette a fogalmakat akkoriban.

Azt tudom, hogy az anarchia nem egyenlő a káosszal, de szerintem az lenne belőle. Nem volna pedig "kötelező", de mégis az lenne.

Ahogyan a kommunizmusnak sem volt kötelező százmillio halottatprodukáló rendszernek lennie, mégis az lett.

Ahogyan a kapitalizmusnak sem kellene ilyen embertelennek lennie, a globalizációnak nem kellene antikultúrálisnak, és amorálisnak lennie.

Mégis az. Nem a rendszerek természete miatt, hanem az emberek természete miatt. Ez az, amit nem lehet politikai úton megváltoztatni.

2011. aug. 24. 05:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!