Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ciki, hogy egyre több helyen...

Ciki, hogy egyre több helyen rovásírásos helységnévtáblák jelennek meg?

Figyelt kérdés
Bolgár úr betelefonálós műsorát hallgatom a háttérben. Ma és tegnap is ez volt az egyik fő téma. Bolgár úr szerint a rovásírás egy irritáló, beteges mítosz kifejezése. Problémásnak tartja, hogy a Magyar Közútkezelő Zrt. reklámtáblaként minden további nélkül kiteszi ezeket a táblákat az utak mentén.
2011. aug. 4. 16:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem,az olvasási nehézségekkel küszködöknek,dix...Sokkal könnyebb olvasni.
2011. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

Valóban olyan jó állapotúak hazánk közútjai, hogy a Magyar Közútkezelő Zrt-nek nem is kell másra költenie, mint rovásírásos táblákra? Szerintem a táblákra költött millióknak lenne máshol is helye a közútkezelésben.

Rovásírással kapcsolatban pedig nekem is az a véleményem, hogy egy évszázadokkal ezelőtt kihalt írásmódot akarnak feléleszteni, bár azt nem tudom, hogy miért. Ennél már csak azt bírom jobban, amikor egyes jobbikos politikusok az iskolákban a rovásírás kötelező oktatását szorgalmazzák. Nem tudom, belegondoltak-e abba, hogy ez versenyelőnyhöz juttatja-e a tanulókat a munkaerőpiacon. Mert elég viccesen nézne ki egy szakmai önéletrajzban, hogy "Egyéb képességek, készségek: rovásírás használata haladó szinten.".

2011. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%
Rovásírásnál csak az egyértelmű megfeleltetést nem értem. Nehogy már a mai ABC-re ráhúzzuk aztán kész. Ennyi erővel cirillül/japán kanjival/koreai írásjelekkel is kiírhatnánk magyar helyégneveket. Annak se lenne semmi értelme. Szóval ezért tartom a rovásírásosdit egy kicsit cikinek.
2011. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

"Rovásírásnál csak az egyértelmű megfeleltetést nem értem. Nehogy már a mai ABC-re ráhúzzuk aztán kész. Ennyi erővel cirillül/japán kanjival/koreai írásjelekkel is kiírhatnánk magyar helyégneveket. Annak se lenne semmi értelme. Szóval ezért tartom a rovásírásosdit egy kicsit cikinek."


A rovásírásnak nagy előnye számunkra, hogy a magyar nyelvhez készült. Egy karakter a "cs", a "ty" stb. Nincs probléma például az "egészség" vagy a "pácsó" helyes kiejtésével.


A helységnévtáblák meg elférnek. Ki vannak írva latin betűkkel is, így nem éri hátrány azokat, akik nem ismerik a rovásírást. Aki meg ismeri, talán azon akad meg hamarabb a neve. És kincs, nem vitás.

2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Foxyy ***** válasza:
79%
szerintem nem ciki. miért, talán héberül kéne kiírni?
2011. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem cikibb,mint tájszólással beszélni,népviseletben járni.Ezis Magyarságunk része.Elégbaj,hogy pár száz éve kihalt.Akinek meg nem tetszik:az kisebbségi az biztos.
2011. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

Bolgár urat hallgatni legalább ugyanilyen ciki.

Már a baloldal is szégyenli szerintem.

2011. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

20:38 nak elozo vagyok


Szoval azt allitod, hogy egy tobb szaz/ezer eve letezo irasrendszer, siman igazithato a mai latin abc-re figyelmen kivul hagyva, hogy az irott es beszelt nyelv mennyit valtozott, na latod en ebben nem tudok hinni.

2011. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek, még mindig jobb, mintha héberül lenne kiírva...az aztán nagyon hiányzik ide...


Bolgár úrnak egy jó nagyot a seggébe, amit a paci himbál maga alatt....ez nem ember, ez egy feltűnési viszketegségben szenvedő ostoba bugris korcs, akit páros lábbal kellett volna lerúgni a Taigetoszról.

2011. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Szoval azt allitod, hogy egy tobb szaz/ezer eve letezo irasrendszer, siman igazithato a mai latin abc-re figyelmen kivul hagyva, hogy az irott es beszelt nyelv mennyit valtozott, na latod en ebben nem tudok hinni."


Nem ezt állítom, hanem azt, hogy a rovásábécé illeszkedik a magyar nyelvhez, szemben a latin ábécével, amely láthatóan kevésbé - szükség van kettős betűkre, ahogy már említettem.

2011. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!