Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ciki, hogy egyre több helyen...

Ciki, hogy egyre több helyen rovásírásos helységnévtáblák jelennek meg?

Figyelt kérdés
Bolgár úr betelefonálós műsorát hallgatom a háttérben. Ma és tegnap is ez volt az egyik fő téma. Bolgár úr szerint a rovásírás egy irritáló, beteges mítosz kifejezése. Problémásnak tartja, hogy a Magyar Közútkezelő Zrt. reklámtáblaként minden további nélkül kiteszi ezeket a táblákat az utak mentén.
2011. aug. 4. 16:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én először Kajászón láttam, ugyanúgy nézett ki, mint a normál helység tábla. Nekem igazából teljesen mindegy, hogy a magyar nyelven kívül hogyan van kiírva. Az én álláspontom ebben az esetben liberális, mivel nem ártanak ezzel senkinek:) Bolgár ebben az esetben viszont a saját ellenszenvét tolmácsolja.
2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Hát én azt mondom, hogy ahol! mint hagyomány létezik a rovásírás használata, miért ne. Ahol viszont évszázadokkal ezelőtt "kiment a divatból" oda nem kéne tenni, hiszen ez így már nem hagyományőrzés, hanem a múlt erőszakos fölélesztése, amire a többségi társadalomnak nem feltétlenül van szüksége. Ez kb. olyan, mintha Egyiptomban hieroglifákkal tábláznák ki Kairót.
2011. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha mai írással is kinn van szerintem nem baj, ápolni kell a hagyományokat.
2011. aug. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

Nincs vele semmi gond, de gondoltam h Putrinak nem fog tetszeni.

Bezzeg, ha cigányul írták volna ki:)

Képes lett volna egy havi segélyt átutalni:P

2011. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Inkább legyenek kint rovásírásos táblák, mint "Há'de Kolompár Orbán ucca, dikk he" táblák...
2011. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%
Hogy bizonyítsam, hogy nem vagyok cigány? A nevem se cigányul van.
2011. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%
cikinek nem ciki, legfeljebb nevetséges, amikor valakik ezzel akarják bizonygatni a magyarságukat.
2011. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

"Ciki, hogy egyre több helyen rovásírásos helységnévtáblák jelennek meg?"


Ciki, de ezer cikibb dolog létezik, ráadásul nem árt senkinek.


Hogy csak egy példát mondjak, drága Bolgár úr cikibb a rovásírásnál.


17:08


"Hát én azt mondom, hogy ahol! mint hagyomány létezik a rovásírás használata, miért ne. Ahol viszont évszázadokkal ezelőtt "kiment a divatból" oda nem kéne tenni"


Egyszer a legrégebbi hagyomány is újdonság volt.


A rovásírásnak egyébként, ahogy azt ma használják, nem sok köze van régi hagyományokhoz. Modern konstrukció. De mint említettem, ettől még lehet belőle akár évezredes hagyomány is. És attól még, hogy semmi értelme, nem árt senkinek.

2011. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem a legjobb fejlemény, mert alapjából nem igazán érdekelne, de a szélsőjobb ezt is kisajátította, így egy kicsit rossz érzés.
2011. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Lehet valamelyik gyerek kedvet kap a rovásírás áttanulmányozásához. Én 10 éves koromban elkezdtem érdeklődni a rovásírás felől, és régen a suliban gyűjthető könyvben volt egy kis rovás-abc. fogtam magam, megtanultam. Eldicskedtem vele papámnak, aki közölte, hogy fiatal korában ő is ismerte a rovásírást, és használni is tudta.

Alapjában véve nem ciki, jobb mintha nem lenne semmiféle régről ránk maradt "kincs".

Bolgárnak pedig f.sz a szájába, csak egy mszp-s, aki nem tud mit kezdeni magával. Ócsárolja a magyar értékeket, ez legalább olyasféle örökség amit nem vehetnek el tőlünk.! Ezzel is csak a rendes magyar emberek ellen akarják uszítani a fogékony jónépet...:/ Na ez a ciki.

2011. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!