Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy már...

Mit szóltok ahhoz, hogy már elérte a 250 ft-ot is a svájci frank?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 23:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

"minek?


nyomtatnak majd zsetont:)"


Ezt kifejtenéd.

2011. aug. 3. 00:08
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

A hitelpénz-teremtésre alapozott pénznyomtatás a modern pénzrendszer lényege.


Az USD például az eredeti értékének durván 98,5%-át elbukta


A GBP az eredeti értékének durván 99,5%-át elbukta.


A CHF szerepelt a legjobban ebben a versenyben „ő” az eredeti értékének csak a 92%-át bukta el.


Ez lényegében annak köszönhető, hogy a CHF maradt a legtovább aranystandardon.


A magyar forint 1946-ban szintén aranystandardon indult el


1 kg arany 13210 forint volt

[link]



ma


1 kg arany 10196500 forint


1946-ban még ezüstérmék voltak forgalomban


[link]


egy eredeti 1946-ban vert 5 forintos érme ma az az ezüsttartalma alapján 4180 forintot ér

2011. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%

Ergo a mai rendszer rugalmas, megszabadult az aranystandard láncaitól, nyugodtan tudnak annyi pénzt teremteni amennyi kell


Persze ezzel le is értékelik az adott valutát


De a jelenlegi pénzrendszer erről szól

2011. aug. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
14%

"A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:38" Az igazság mindenkinek fáj. Pontozz csak nyugodtan, ha ez örömet okoz. Nem én vagyok az egyetlen aki ugyanezen a véleményen van. De itt nem fogom kifejteni hogy miért, mert ugye szerinted sem tartozna ide, aki meg okos az úgyis tudja.

2011. aug. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

Természetes, üzlet az üzlet olyan mint a tőzsde!

Sfarnk amikor 135 körül volt akkor nyakra -főre vették, most meg sírnak! Ez természetes, a pénzvilágban a szerződéseket figyelmesen el kell olvasni.

2011. aug. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%
Az EUR hasonló arányú erősödésének jobban örülnék.
2011. aug. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ha több szempontból megnézzük, van jó illetve rossz oldala is, mint mindennek. Várható volt, mikor már a görögök csődöt jelentettek, hogy pár EU-s ország is ilyen sorsra fog jutni, most az Amerikával is probléma van. Sőt, kiderült Kína sem tud úgy fejlődni, ahogy azt ők gondolták, ez kihatással van a piacra, így a frank ára is drágulni fog. A hiteleseknek rossz hír, de hát van ez így. Frankba sosem szabad felvenni hitelt, a kormány se segít rajtuk csak x ideig aztán meg a különbözetet majd nyöghetik, ha egyáltalán ki tudják fizetni, amikorra már a frank erősebb lehet, mint az euró. Viszont akinek volt pénze, és 200 Ft-os frank ár mellett vásárolt, az nagyon is jól járt vele. Tehát levonható, a gazdagok jól járhatnak ezzel, a szegények nem. A mondásban is ez áll: pénz pénzt szül.
2011. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Antóniaa ***** válasza:
78%

Sokan tönkremennek.. főként a családok...

Egyébként a mértéktelen vásárlással én sem értek egyet. Sokan túlzásba viszik. Lakás az kell, ez oké. De mellette sokaknak egy halom másik hitel.

2011. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%

A svájci jegybank megpróbálja gyengíteni a frankot


SNB Intervenes To Lower "Massively Overvalued" Franc, Leaves Gold As Only "Safe Haven" Currency


[link]

2011. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon sajnálom, akik ez miatt szívnak évek óta, és most még nehezebb lesz nekik.

De ettől függetlenül azt kell mondjam: ez benne volt a pakliban akkor is, amikor hitelt vettek fel. Jó, senki nem látta előre (vagy legalább is az átlagember nem), hogy ez lesz majd néhány év alatt, de azért mielőtt az ember hitelt vesz fel, szerintem végiggondolja, hogy mit kockáztat.

Másrészt pedig, engem közvetlen formában a dolog nem érint, én három éve albérletben lakom. Pontosan annyit fizetek, amennyi a szerződésben van, és kicsit sem izgat, hogy nem az én nevem van bejegyezve a földhivatalban, hanem valaki másé, attól még én lakom itt :)

2011. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!