Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki kritizál és gúnyolódik a kormányzást illetően, de ötlete senkinek nincs, hogy mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Mindenki nyafog, meg azzal jön, hogy nem kéne "lopni". Az egyetlen értelmes dolog, hogy "fent" is kellenének megszorítások. Ezenkívül viszont mindenki csak felháborodva panaszkodik
2011. júl. 27. 12:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Na tessék, máris írtak ötleteket. Bevallom, nem olvastam el őket, mert valszeg nem tetszene maradéktalanul, és bele tudnék kötni itt-ott. De a lényeg, hogy igenis, van nagyon sok embernek ötlete, mit hogy kéne csinálni.


Akkor most fogod magad, bemész Orbánhoz, és fegyvert fogsz ez összes fideszes képviselő fejéhez, amíg megszavazzák ezeket az ötleteket, vagy csak szájalni tudsz, meg védeni a szánalmas kormányt?

2011. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 doboszoli ***** válasza:
93%

1. Ha tudnám a tuti megoldást én vigyorognék a bársonyszékben, nem a Vezér. Nem az én tisztem tudni, viszont jogom van megérezni, ha nem megy a szekér, amin én is rajta ülök.

2. Viktorunknak aztán beszélhet bárki hozzáértő(bb), ő kiválasztottnak tartja magát,(ugye milyen árnyaltan fogalmaztam?) így itt a dolog megbukott, bármilyen konstruktív ötlettel állna elő bárki.

2011. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Sz1u ***** válasza:
93%

Off:

"Miért van az, hogy mindenki kritizál és gúnyolódik a kormányzást illetően, de ötlete senkinek nincs, hogy mit kellene tenni?"


A kérdések kérdése:


Miért van az, hogy Orbán ellenzékben kritizált és gúnyolódott a kormányzást illetően, de ötlete volt, csak mára már elfelejtette?


Nos, ha Viktor (mint nagyember) ellenzékben megtehette, hogy csak kritizált és gúnyolódott, akkor én most kisemberként miért ne tehetném meg?


Egy ötletem azért mégis van, hogy mit kellene tenni: beizzítani mégegyszer egy utolsó utáni útra az Atlantis űrsiklót, belepakolni ezt az egész bagázst és kilőni őket a szagos hátsófertályba!

2011. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én nem értek az államigazgatáshoz, de nincsenek is hatalmi törekvéseim.

Akik 20 éve verik át az embereket - "politika" címszóval, - azok sem értenek az államigazgatáshoz, de a hatalomért BÁRMIRE (!) képesek.

Más!

Nekem a pofám jár, de ez nem kerül súlyos, számlálatlanul elherdált közpénzekbe.

Akik 20 éve verik át az embereket, azoknak "MINDEN JÁR" - a kétkezi munka kivételével (a törvények betartását maximálisan kizárva) - és nagyon súlyos közpénzeket emésztenek fel, olyan pénzeket, amiért a kisujjukat nem mozdították életükben.

Ezért.

2011. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Na, beírtam egy építő jellegű kérdést, erre keményen leoltottak a véresszájú propagandaemberek :) A mindenkit úgy értettem, hogy a "szakértők" meg az "expertek" is akiktől hemzseg az ország, és akiktől többet várna az ember, mint hogy a kormány ellopta a fizetésem, meg a nyugdíjam, de ha éppen az övéik vannak hatalmon, akkor meg ez a legnormálisabb dolog, kötelező volt végrehajtani. Már várom, hogy a Jobbik hatalomra kerüljön, és akkor jöjjenek ugyanezek az emberek, ugyanezt szajkózva, a többiek meg az ellenkezőjét :))) Bár akkor lehet nem lenne szabad elmondani, igaz állítólag most is a véleménynyilvánítást korlátozzák, de akkor már ugye ez elfogadott lesz, és teljesen normális :) Bár már nem félek mert ahogy látom mégis vannak ötletek, amik nyilvánvalóan mindenkinek tetszenének, ha megvalósításra kerülnének, és nem kellene többet vitatkoznunk...
2011. júl. 27. 22:19
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
2011. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Sz1u ***** válasza:

22:19 Kérdező!


"Na, beírtam egy építő jellegű kérdést, erre keményen leoltottak a véresszájú propagandaemberek"


Tudod, megpróbáltunk egy véresszájú propagandaember kérdésére építő jellegű választ adni... Ha nem sikerült, akkor az nem biztos, hogy a mi hibánk. Teszek én is egy szmájlit (mint, ahogy Te is), hogy viccesre is foghasd a kommentem. :)

2011. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én miért vagyok propagandaember? Csak elegem van ebből az egész politikai baromságból ami megy. Ne lásd a rosszat, az ellenséget mindenkiben, mint a többi birka politikai megmondóemberke :) (csak egy szmájli nehogy ideges legyél)
2011. júl. 28. 21:01
 19/19 anonim ***** válasza:

Rengeteg ötlet van, Kérdező, de demokráciában elvileg csak azt az ötletet lehet megvalósítani, amihez megvan a kellő nagyságú politikai támogatottság és legitimitás.

Rengeteg ötlet van, de ezek az ötletek versengenek egymással, különféle érdekcsoportok sorakoznak fel mögéjük, és a végén azt próbálják majd megvalósítani, ahová a pillanatnyilag legnagyobb erővel rendelkező érdekcsoportok felsorakoztak.

Rengeteg az ötlet, de mind a gazdaság-, mind a társadalompolitikában általános, hogy a legtöbb intézkedésnek előnyei és hátrányai is vannak, így mindig, minden javaslatnak lesznek támogatói (akiknek előnyös) és ellenzői (akiknek nem előnyös). Ezt tovább bonyolítja, hogy a társadalom nagy többsége nem képes felmérni, hogy egy intézkedésnek vagy egy intézkedés-csomagnak mik lesznek számára, vagy ha esetleg érdekli, az ország gazdasága számára a rövid és hosszú távú következményei, ezért nagyon erősen lehet a választópolgárokat befolyásolni populista/demagóg érvekkel, ami által a politikai erők azt is el tudják érni, hogy saját jól felfogott érdekük ellen szavazzanak a választók.


Lecke vége.

A mai tananyag jelmondata: "Ne figyeljenek arra, amit a megválasztásomért mondok." (Orbán Viktor)

2012. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!