Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Demokrácia vagy diktatúra? (lent)

Alex Mészáros kérdése:

Demokrácia vagy diktatúra? (lent)

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és melyik hozzott több sikert????
2011. júl. 22. 21:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Alex! Esetleg válaszolhatnál a 2. kérdező kérdésére.
2011. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%

"Nézz körül, láttál te sikeres diktatúrát?"


Én még olyan húdesikeres demokráciát sem láttam...

Ellenben diktatúrának felhoznám Kínát. Ami nem lesz ugyan túl sokáig tartható, már ébredeznek ott is az elnyomott emberek rendesen. És sokan vannak...

2011. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%

22:53


A pszichopatákat leszámítva az emberek nem birodalmakat akarnak, hanem mondjuk jó nőt, sok gyereket, jó állást, szép házat, meg rendszeres nyaralást, sok barátot és hosszú, egészséges életet. Na most ezt a diktatúrák tipikusan nem tudják biztosítani, a demokráciák viszont igen.

2011. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%
Az USA, Ausztria, Németország, Svédország stb. demokráciák. Lehet, hogy nem "húdesikeresek" (az meg mit jelent?), de szívesebben élnél ezekben mint Kínában.
2011. júl. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

A diktatúra szerintem az egyik legrosszabb dolog, az egyeduralomnak egy torzult változata.

A demokrácia sem valami jó (ez már az ókori görögöknél kiderült). Egy olyan rendszer, ahol mindenkinek mindent szabad, bárki mondhat bármit, házasodhatnak a homoszexuálisak stb nem jó.


Winston Churchill:

"A demokrácia a kormányzat rossz formája, amely

azonban még mindig jobb az összes többinél."

"A demokrácia a legrosszabb dolog a világon, de ennél jobbat még senki sem talált ki."


Karinthy Frigyes:

"A diktatúra és a demokrácia között az a különbség, hogy a diktatúrában az egyik ember legyőzi, megalázza és kizsákmányolja a másikat. A demokráciában a másik ember teszi ugyanezt az egyikkel."

2011. júl. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
20%
23:34 zöld kéz!
2011. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nos a siker alatt az értem,hogy gazdaságilag társadalmilag milyen hatással van Magyarországnak. Elolvastam a válaszokat és vannak akik a doemokráciát gondolják de vannak akik a diktatúrát gondolják jobbnak.Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 23. 13:37
 18/24 anonim ***** válasza:
55%

Diktatúra. VICC NÉLKÜL!

Sikeresebben működik a gazdaság, gyorsabb intézkedés lehetősége esetleges felelősségre vonások egyszerűsödése. lásd történelem.

2011. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
29%

A demokrácia is csak egy diktatúra lényegébe...Másrészt sikeresebbek voltak a diktatúrák, na de van jó és rossz belőle ha jó vezetője van a diktatúra nagyon jó. Idézet:

"A demokrácia annak művészete, hogy a cirkuszt a majomketrecből irányítsuk."

"Teljes bizalommal állíthatjuk, hogy a legtöbb nemzet szívesebben néz fel az olyan diktátorra, aki rendet, biztonságot és kenyeret nyújt neki, mint egy úgynevezett demokratikus kormányrendszerre, amelynek sem ereje, sem bátorsága, sem hatalma nincs hozzá, hogy az ilyen gyorsan változó világban az elkerülhetetlenül szükséges reformokat megvalósítsa."

2011. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
29%

15:54

Nekem ne a diktátor nyújtson rendet, biztonságot, kenyeret!!! A kenyeret hadd keressem meg én a munkámmal magamnak, a rendet, biztonságot meg teremtsük meg közösen. Ne erőszakolja rám senki a saját rendjét, anélkül, hogy én is megmondhatnám, nekem mi a rend (itt most nem a szélsőséges esetekre, törvénysértő magatartásra gondolok).


Vicc, amit írtál.

2011. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!